Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Z Burgas do Stambułu wypożyczonym samochodem - warto ?
Witam
W tym roku planujemy z dziećmi (w tym rocznym bączkiem) lecieć do Burgas. Plan zakłada wypożyczenie auta na lotnisku (oczywiście już zarezerwowanego) i przejazd tego samego dnia do Stambułu. W związku z tym czy ktoś może doradzić coś w tym przedmiocie, a w szczególności czy nie będzie problemów na granicy (wypożyczalnia kasuje dodatkowe 50 E za zgodę na wyjazd) ?
Może ktoś jest również zorientowany czy dojazd na adres Molla Husrev Mah. Uzumcu Sokak No:1/3 Vefa, Fatih, 34134 Stambuł, Turcja jest dogodny w godzinach nocnych, czy jest to problematyczne - może jakiś parking ?. 
Po 4 dniach chcemy wrócić do Bułgarii do  Sweti Włas - i tu następne pytanie, czy jest to spokojna miejscowość dobra dla dzieciaków i odpoczynku ?
Z góry dziękuję za pomoc
Odpowiedz
A nie lepiej podjechać samolotem lub podpłynąc statkiem?
Sam o tym myślałem ale koszt wizy tureckiej sprawił, że gra nie warta świeczki.
Odpowiedz
Nie lepiej polecić do Istanbul samolotem?
A potem autobusem przejazd do Burgas.
Ten adres masz w centrum.Na okolo 100 m jest parking.
Darül Vefa Açık Otoparkı No:34, Kalenderhane Mahallesi, 34134 Fatih/İstanbul

(28-01-2019, 00:47:17)lubelak napisał(a): A nie lepiej podjechać samolotem lub podpłynąc statkiem?
Sam o tym myślałem ale koszt wizy tureckiej sprawił, że gra nie warta świeczki.

Ha-ha pisalisme równoczesnie Smile

niewiem ile viza kosztuje bo dla nas niema, ale jak kolega pojedzie autem to może sobie fajne zakupy zrobyć i sobie z nawiąskiem będzie zwrócone za viza Smile
"In vino veritas, in aqua sanitas"
Odpowiedz
Wg moich nie za bogatych doświadczeń to dosyć odważna decyzja. Mieliśmy okazje dojechać do Istambulu z BG autobusem i po 4 dniach wróciliśmy. Nie wiem czy nasze doświadczenia wciąż obowiązują bo było to 13 lat temu Smile

To co pamiętam: przejście w Kapitan A. to prawdziwy powrót do starych czasów - wszyscy z autobusu na zewnątrz, każdy swoje torby do ręki i oddzielnie na stołach obok otwieranie każdej torby z celnikiem i macanie co mamy w środku... ok. 2h zajęło.
Jazda autostradą raczej normalna ale im bliżej Istambulu powoli zwiększał się ruch i ilość pasów. Aglomeracja ogromna. Ale dziś z nawigacją podejrzewam że do opanowania. Ważne czy kierowca jest na tyle doświadczony że da sobie radę w ruchu w szerokim centrum Stambulu. Pamiętam że styl jazdy miejscowych w agresywności mocno wyprzedzał Belgradczyków, Sofiańców, czy może Bukaresztanców (nie byłem - strzelam). Tam pomarańczowe światło oznaczało gaz do dechy, a następujące czerwone - jeszcze min. cztery samochody przejadą. Pamiętam iż podziwiałem ich mocno że do wypadków nie dochodzi. Do dziś nas podziwiam jak się nie zgubiliśmy w tym gąszczu ulic. Wtedy nie było nawigacji Smile
Odpowiedz
Bagaż dalej będa sprawdzać, ale tylko rentgenem Smile
"In vino veritas, in aqua sanitas"
Odpowiedz
Ja jeździłam po Stambule. Ruch rzeczywiście duży. Jednak wszystko jest dla ludzi. W centrum na parkingach tłoczno. Trzeba uzbroić się w cierpliwość zanim znajdzie się miejsce. Nasz kolega ma taki patent,że parkuje na obrzeżach przy centrum handlowym,a dalej już komunikacja.

No i odprawa na granicy. Oddzielnie odprawia się ludzi ,oddzielnie auto i na koniec kontrola.My ustawialismy się w dwóch kolejkach. Jak toś już był odprawiona to podmienial tego z kolejki do aut
Odpowiedz
W którym roku @teresa byłaś?
Ja byłem dawno bo w listopadzie 2011r i nie było żadnej podwójnej odprawy, ani opisanych przez @Masodi stołów (on był autobusem to może i tak być).
Trzeba było się pofatygować z samochodu do budki po wizy. Jeden delegat z samochodu kupował i wracał z samoprzylepcami poprzyklejanymi do palców - to się wklejało do paszportów i odprawa tylko samochodu. U mnie rzut oka na zapakowany po dach bagażnik (to był Colt więc bagażnik niewielki), pieczątka na wizie i tyle.
Dzisiaj chyba nawet z wizami jest łatwiej bo ZCP można kupić przez internet (?)
Odpowiedz
4 ,5.Wizę miałam kupiona w Polsce. Samochód odprawia właściciel. Później podchodził celnik i zaglądał do auta lub nie
Odpowiedz