Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Malta 2019

Autor posta w m. Bugibba.

Do wakacji zostało trochę czasu więc zimowe ferie postanowiłem z żoną spędzić na Malcie. Wybór padł na zorganizowany wyjazd z biurem podróży "Śródziemnomorska Księżniczka". Z Warszawy wylecieliśmy wczoraj czyli 26 stycznia. Przelot samolotem rejsowym obsługiwany przez WizzAir. Po 2,5 godzinie lotu wylądowaliśmy na Malcie w Luqa. Opuszczając rano Warszawę, żegnał nas 7 stopniowy mróz. Malta przywitała nas słońcem ale temperatura nie powala. Było tylko 10 stopni na plusie. 
Zwiedzanie zaczynamy w poniedziałek 28 stycznia. Sobota i niedziela są dniami wolnymi do indywidualnego wykorzystania. Mieszkamy w hotelu Sunflower w m. Bugibba. W hotelu jest dość ciekawie bo odbywa się zlot skautów z całej Europy.
Odpowiedz
No i mamy wysyp relacji. Fajnie, że nie zapominacie dzielić się swoimi wrażeniami pozabałkańskich podróży.
Odpowiedz
Czekamy na więcej.
Odpowiedz
Informacji encyklopedycznych na temat Malty nie będę przytaczał bo każdy może sobie doczytać w necie.
Malta z uwagi na swoje położenie ma nieco dziwny klimat. Nawet w słoneczny dzień jest tu dość chłodno za sprawą wiejących wiatrów.
Jeśli temperatura wynosi 15 stopni to odczuwalne jest 11. W dzień da się wytrzymać ale noce o tej porze roku są chłodne. W nocy temperatura spada do 7 stopni. W hotelu trzeba włączać grzanie.
Malta ma obecnie około 470 tys. mieszkańców a w ciągu roku przez Maltę przewija się około 6 mln turystów. 
Każda miejscowość ma coś do zaoferowania turystom.
Ja zacząłem zwiedzanie od miejscowości Mosta. Stoi to przepiękny kościół rotunda pod wezwaniem NMP.  
W zakrystii kościoła znajduje się replika niemieckiej bomby zrzuconej na kościół w 1942r. przez Niemcy. 
Niemcy zrzucili na kościół 2 bomby z których żadna nie wybuchła. Jedna spadła obok kościoła a druga wpadła przez kopułę do środka świątyni w której schronili się mieszkańcy.

Załączone pliki Miniatury

Odpowiedz
Czekam na więcej. Musisz nas nakręcić na następny pobyt. Smile Smile Smile
Odpowiedz