Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wycieczka do Stambułu
Zastanów się nad zakupem np. 2 dniowej wycieczki już w Obzorze. Odpada Ci jazda samochodem, parkowanie w centrum, a to duże miasto itp Znajomi byli kilka lat temu, wyjeżdżali z Ahtopola, wycieczkę kupowali na miejscu, czyli bezpośrednio w biurze podróży, spotkani w autobusie nasi krajanie się ciężko zdziwili, że oni z hotelu płacili 2 razy więcej

Wysłane przy użyciu Tapatalka
Odpowiedz
Biorę taką opcję pod uwagę. Tylko wiesz jak to z wycieczkami... Ostatni raz autobusem jechałem z 20 lat temu, nienawidzę komunikacji publicznej Smile taka fobia. Wolałbym swój transport bo kocham jeździć - jakkolwiek to nie zabrzmi. 24 godz. za kółkiem nie robią na mnie wrażenia. Dlatego czekam na jakieś konkretne wskazówki. Bo opcja wycieczki autobusowej jest ostatnią, aczkolwiek również braną pod uwagę. Nigdy się za takimi wycieczkami nie rozglądałem. W którym miejscu w Obzorze można to ogarnąć? Zawsze zostaje Stoyan. Przy jego znajomościach i kontaktach, to przejeżdżamy w piątek do Obzoru, hasło Stoyan wycieczka do Stambułu, Stoyan: memory five, Stambuł i w sobotę wyjazd Smile
Odpowiedz
Acha, to Stoyan na pewno będzie kojarzył jakieś biuro podróży osobiście nie korzystałem. Co do jazdy samochodem to może w tygodniu będzie luźniej? No i od zeszłego roku nie płacimy za wjazd do Turcji

Wysłane przy użyciu Tapatalka
Odpowiedz
Chcemy właśnie w środku tygodnia wystartować. Luźniej na granicy i pewnie w samym mieście.
Odpowiedz
Osobiście odradzam jeden dzień w Stambule.
Samej podróży wedle google maps jest na obecną chwilę 5,15 w jedną stronę - czyli 10,30 w dwie. W lato na pewno się wydłuża. Oczywiście na granicy też trzeba odstać, kupić vizę (chociaż teraz są zniesione dla Polaków) Ja jak jechałem kilka lat temu nie szło przez neta kupić i nad ranem na granicy budziliśmy celnika żeby kupić vizę zanim Pan celnik wstał i się doprowadził do ładu minęło 30 minut.
Potem prawie dwie godziny szukaliśmy miejsca parkingowego w Istambule - tak zatłoczonego miasta wcześniej nie widziałeem. Potem szukaliśmy hotelu bo na pałę jechałem no i coś zjeść i tak nam przeleciał pierwszy dzień. My byliśmy 3 lub 4 dni i tak nam zabrakło czasu. Kolejki do Hagia Sophia oraz Błękitnego Meczetu to zajmuje dużo czasu.
Moim zdaniem 2 pełne dni to i tak za mało.
Wielki bazar to też kilka godzin spacerowania, chyba że wpadasz robisz dwie foty kupujesz przyprawy i uciekasz .
Odpowiedz
Masz rację, przynajmniej 3 pełne dni na miejscu potrzeba. No i jeszcze PCR test

Изпратено от моят JNY-LX1 с помощта на Tapatalk
Odpowiedz
Może szczepienie wystarczy Wink
Odpowiedz
(14-03-2021, 11:31:58)mierzey napisał(a): Biorę taką opcję pod uwagę. Tylko wiesz jak to z wycieczkami... Ostatni raz autobusem jechałem z 20 lat temu, nienawidzę komunikacji publicznej Smile taka fobia. Wolałbym swój transport bo kocham jeździć - jakkolwiek to nie zabrzmi. 24 godz. za kółkiem nie robią na mnie wrażenia. Dlatego czekam na jakieś konkretne wskazówki. Bo opcja wycieczki autobusowej jest ostatnią, aczkolwiek również braną pod uwagę. Nigdy się za takimi wycieczkami nie rozglądałem. W którym miejscu w Obzorze można to ogarnąć? Zawsze zostaje Stoyan. Przy jego znajomościach i kontaktach, to przejeżdżamy w piątek do Obzoru, hasło Stoyan wycieczka do Stambułu, Stoyan: memory five, Stambuł i w sobotę wyjazd Smile

Polecam jednak wycieczkę autokarem - 2 dniową.
Dostaniesz przewodnika/przewodniczkę który powoduje to że omijasz kolejki wstępu gdziekolwiek - wprowadzają "bocznymi drzwiami".
Chcesz dam Ci namiary na jakiegoś organizatora.
Jeśli jednak zdecydujesz się jechać autem to mogę podać telefon do przewodniczki po Stambule - turczynka mówiąca po polsku.
Z nią można się dogadać na indywidualne przewodnictwo i dużo poopowiada.
Odpowiedz
Napisz namiar na te biuro oraz na przewodnika indywidualnego. Jak masz info jakiego rzędu Pani pobiera opłatę za oprowadzanie to również napisz.
Odpowiedz
(15-03-2021, 18:18:48)Bulgarius napisał(a): Napisz namiar na te biuro oraz na przewodnika indywidualnego. Jak masz info jakiego rzędu Pani pobiera opłatę za oprowadzanie to również napisz.

Pani nazywa się Yildiz (fonetycznie Ildiz - po polsku "gwiazda").
Telefon do niej +90 505 911 02 12 - rozmawia po polsku posiada WhatsApp więc taniej będzie prze niego dzwonić.
Cena zależy od tego ile dni i co konkretnie chce się zobaczyć. Są opcje w dzień i wieczorem.
Najlepiej z nią indywidualnie ustalać a i cenę zapewne też się da ponegocjować.

Jeśli chodzi o biuro to - Stefan z wakacjebulgaria.com tel +48 511 079 333 lub +359 876 069 966.
On orientuje się gdzie u jakiego organizatora jest w danym sezonie najtaniej.

Panią przewodniczkę jak najbardziej polecam.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości