Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Komary
Macie jakiś sprawdzony środek bo w tym roku towarzystwo się rozpleniło na maksa.
Odpowiedz
Nietoperz, nie żartuje Podobno budka lęgowa dla gacka załatwia sprawę. I wieczorne łowy nietoperzy na owady. Bo zapach lawendy miał odstraszać, ale albo tego nie robi, albo w tym roku jest masakra. Znaczy jest

Wysłane przy użyciu Tapatalka
Odpowiedz
(10-06-2019, 16:23:19)dżek napisał(a): Macie jakiś sprawdzony środek bo w tym roku towarzystwo się rozpleniło na maksa.

Ja Ci niestety nie podam pomocnej dłoni .
U mnie z komarami bywało różnie , raczej więcej niż mniej .
Lecz w tym roku mam kumulację .
Co do ilości jak i wytrzymałości .
W całej rodzince to ja mam przechlapane .
Do mojej skóry dostają się mimo stosowania przeróżnych preparatów .
Podobno zażywanie witaminy B1  jest pomocne .
Biorę komary na przeczekanie i słońce  Big Grin Big Grin Big Grin

------------------------------------------------------------------------------------
BL Wink  2006 , 2008 , 2011 , 2016 , 2018 , 2019 - to ostatni raz ?
Odpowiedz
Kurczę, netoperek ok. Ale myślę o jakimś zrzucie napalmu czy czymś takim skutecznym.
Odpowiedz
Lawenda nie daje rady. Dzisiaj odebralam paczke z apteki, a w niej: olejek eukaliptusowy, rozmarynowy, cyrtynowy i pomaranczowy. Na bable dziala Entil ukaszenia, chociaz mozna rozpuscic sode oczyszczona w wodzie i posmarowac ukaszone miejsce.
Odpowiedz
A stosował ktoś takie coś "Pożegnanie z komarem"?
Odpowiedz
Mogę powiedzieć co sprawdza się u nas w Boszkowie nad jeziorem a więc tam gdzie komarów jest z reguły dużo.
Jeśli ma ktoś działkę otoczoną roślinnością, krzewami, tujami itp. to robimy wokół działki oprysk środkiem firmy Sumin, dostępnym w sklepach ogrodniczo-nasiennych. Preparat jest niby na kleszcze ale skutecznie odstrasza komary. Produkt dostępny w opakowaniach 50 i 100 ml. 100 ml cena ok 40 zł. W zależności od wielkości działki (ilości krzewów) odpowiednią ilość rozcieńczamy z wodą i robimy oprysk. 100 ml wystarcza na 200 m2. Skuteczność do 4 tygodni, po opadach deszczu trochę krócej ale zawsze można ponowić oprysk.
O... tutaj też znalazłem :
https://allegro.pl/oferta/sumin-shot-50m...oCAQHw_wcB
Odpowiedz
Tego szukam. Dzięki, Maciek!
Odpowiedz
(10-06-2019, 22:38:14)dżek napisał(a): Tego szukam. Dzięki, Maciek!

Dżeku , daj znać jak użyjesz "Pożegnanie z komarem" .
Przed chwilą podlewałem w ogrodzie .
To jest już WOJNA !

------------------------------------------------------------------------------------
BL Wink  2006 , 2008 , 2011 , 2016 , 2018 , 2019 - to ostatni raz ?
Odpowiedz
Zastosowałem taki środek:

[Obrazek: 1-max.jpg]

Kierowałem się nazwą i ceną (12 zł na 200 m2 oprysku). Dokupiłem jeszcze takiego demona:

[Obrazek: M83211-OPRYSKIWACZ-CISNIENIOWY-1-L-4942-1200.jpg]

Opryskałem głównie zarośla, tuje, zacienione miejsca i muszę powiedzieć, że dotąd jak wychodziłem z samego rana to nie mogłem się opędzić od kilkunastu albo kilkudziesięciu komarów, tak teraz zdarzają się pojedyncze sztuki ale opryskałem tylko raz rozrabiając 1 litr cieczy w moim super opryskiwaczu. Jak powtórzę zabieg to może się uspokoi. Nie wiem tylko jak ten środek dział po deszczu.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości