Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dobriniszte / Добринище
(22-05-2015, 19:02:18)frytowski napisał(a):
(22-05-2015, 17:03:33)arka napisał(a): Zwłaszcza,że niebo było klarowne i czyste jak rozrobiona dykta!  ..."
..nie no....  rozwaliłeś mnie tym porównaniem z wyższej półki słowotwórczej Big Grin

Jak czasem   wracam z nocki po tyrze i jestem niedospany to nie mam sił krygować się i piszę jak skapnie z klawy  Big Grin Big Grin Big Grin
Арка беееее .... зашто ми не вдигаш ?! :-)))))
Odpowiedz
Witajcie !!! Po wysiadce z wyciągu krzesełkowego na Bezbog to wydawało mi się,że mam tutaj już wszystko i mówiłem w sobie-jaki tutaj wypas! Bardzo ładne miejsce itd itd
Miałem wszystko! Czyściutkie jeziorko, piękne widoki w stronę Dobriniszte i do tego dopisywała pogoda! Miejsce to było osadzone w takiej niecce, otoczonej górskim masywem.
Co do Hiży Bezbog można tam pomieszkać i zjeść tak jak należy,ale tym razem udałem się do tego mniejszego drewnianego bungalowu aby spróbować sobie najlepszych naleśników jakie kiedykolwiek jadłem! I to robione na ognisku!!!
Pychota to mało powiedziane! Zamówiłem sobie dodatkowo dwie takie wypasione porcje popijając sobie piwko Pirinsko! Ten bungalowik obsługuje takie starsze małżeństwo. Starszy jegomość okazał się bardzo miły i mi poradził abym się udał na wycieczkę na szczyt Dżano! Pokazał mi na mapie nawet gdzie ten szczyt się znajduje! Chciał bym napomknąć,że z samego Bezboga jeszcze aż tak konkretnie niczego nie widać! Dopiero miałem okazję się o tym przekonać kiedy przeszedłem na grzbiet prowadzący do Popovo Jezioro!

Na razie w tym poście pokażę sam Bezbog

[Obrazek: VDo6VNO.jpg]

[Obrazek: tjFwVCb.jpg]

[Obrazek: qiqCh2G.jpg]

[Obrazek: psqPvK3.jpg]

[Obrazek: 0jKBMEC.jpg]

W ostatnim swoim poście pokazałem foteczki tylko samego miejsca zwanym Bezbog! Niby wszystko ładnie i cudownie! Aleeeee ... W ostatniej foteczce tam gdzie jest jeziorko to nad nim widać grzbiet góry który to jak przejdziemy i ujrzymy pejzaż w kierunku Popovo Ezera to wtedy będziemy mogli się przekonać dlaczego uważam,że miejsce Bezbog jest bramą do Raju!

Dziękuję za uwagę i do zobaczyska!
Odpowiedz
Jeszcze kilka fotek miejsca zwanym Bezbog [Obrazek: ove9F7D.jpg]

[Obrazek: Up54sP2.jpg]

A tutaj foteczka bungalowu w którym jadłem najlepsze palecinki-naleśniki

[Obrazek: GCyL8HI.jpg]

Jutro a może pojutrze przeleziem przez ten skłon grzbietu masywu górskiego nad jeziorkiem Bezbog!
Wtedy to się zacznie dziać !
Dziękuję za uwagę !!! Smile Smile Smile Smile
Odpowiedz
(24-05-2015, 02:38:35)igi123 napisał(a): Naszego śmiałka chciałem uhonorować
https://www.youtube.com/watch?v=EzgGTTtR0kc
BRAWO!!!!!!!!!!!!!!!!!

Byłem konc. Metallicy ze 3 razy! Wielkie Dzięki! Ale umiem się też czymś Tobie Igi odwdzięczyć !!! Big Grin Big Grin Big Grin Big Grin

Odpowiedz
"Зашумете мури,мури от Пирина,зазвънете ясни медени звънчета,песни пейте,птици гласовити,песни за юнаци.  Над пирин планина Плпнина грее младоста.Над Пирин планина грее свобода

Witajcie Wszyscy Bałkandżijii!!!

Dawno mnie w tym wątku nie było,a coś ja obiecywałem?!
Zatem do rzeczy! Po sutych paleczinkach, zaczepiłem tego jegomościa który trzymał ten biznes w tym bungalowie który tam widnieje na fotce. A tak zachciało mi się wymienić z nim kilkoma słowami! Wcale tak ja nie miałem świadomości co się dzieje w tej okolicy,mapy żadnej nie przekukałem a widok zastany i tak był czadowy! Ten Pan starszy mi poradził abyś my udali się nad Tą grań która widniała nad jeziorkiem i kierować się na Vrax Dżano 2668 m. poprzez Popovo Ezero! Kilkoma słowami mnie utwierdził,że tam jest czadowo i w ogóle super! Mnie długo tam namawiać nie trza było! Jestem z natury bardzo ciekawski! Tylko synkowi oznajmiłem aby się pośpieszył z tymi palecinkami bo wieczór nas do cholery zastanie tutaj, a ja muszę coś sprawdzić! Oczywiście chciałem sprawdzić, czy to co mi mówił ten gość,czy to prawda jest?! Mnie no niby nic już zaskoczyć nie mogło! Przeca byłem na Musale a o już Vihrenie nie wspomnę! /o innych górach na Bułgarskim sajcie to trukać nie będę/ 

..... szybki wypad z bungalowiku i kierujemy się na z góry upatrzony jeden punkt!

[Obrazek: LSB8DDt.jpg]

[Obrazek: jay4vC0.jpg]

[Obrazek: NEbcAu4.jpg]

Po takich naleśnikach i po odcedzeniu "wody od kartofli" to nogi same niosły! Lub rwały się do gonitwy w góry Smile Smile Smile Smile

[Obrazek: lyHSkQE.jpg]

...... Syneeek Ty mój Gruby grubasie-nie ociągaj się! .... tatuś chce w góry/ tak Jemu wtedy mówiłem/ Smile Smile Smile

[Obrazek: 43fcd4O.jpg]

Jeszcze tylko jeden "pogled" za siebie na grani !!! Big Grin Big Grin Big Grin

[Obrazek: 7fAvzII.jpg]

.....aby kuknąć se na widoczek doliny gdzie drzemał sobie niczego nie podejrzewający gorod Dobryniszte! /Że ktoś Go podglądał/

[Obrazek: wbDAkDQ.jpg]

.... no i jeszcze za siebie rzut oka jak się czuje Bezbog !!! Smile

[Obrazek: dBHuyiR.jpg]

Pewnie teraz sobie myślicie Szanowne Gremium Bulgaricusa,że to zaj... widok i czad!??? Albo może co niektórzy już się domyślają co będzie jeśli się obrócę na pięcie i skieruję twarz w stronę południa???!!!! No coooo, właśnie! To co do tej pory było to pikuś! -Pan Pikuś!!! Big Grin Big Grin Big Grin Big Grin

Dziękuję za Uwagę!!!
Odpowiedz
Zacna relacja!
Odpowiedz
(26-05-2015, 16:04:17)dżek napisał(a): Zacna relacja!

Dżek! Wielkie dzięki za uznanie! 

Witajcie!!! 

Na ostatnim ujęciu zatrzymaliśmy się twarzą ku północy! Tam gdzie Hiża Bezbog nabierała wyglądu pudełeczka od zapałek! A Dobryniszte sobie daleko kuliło się w dolinie! 

Co mnie w tych schroniskach w owym czasie zdżiwiło,że cena piwa taka sama jak w dolinach! Oczywiście tym zainteresowałem się pytając czemu to tak?! Odpowiedz zawsze padała,że "niama sezona" ......  Big Grin Big Grin Big Grin Big Grin Big Grin Big Grin i dlatego marży nie było! Może teraz się w tej materii cosik zmieniło?! No nie wiem. Ale do rzeczy! Staliśmy twarzą do północy jak rzekłem,zatem zacznijmy się obracać wokół własnej osi kierując twarz kuuuuu Południuuu!!!  Smile Smile Smile Smile

[Obrazek: JL1QLH7.jpg]

......tam gdzieśśś powinien być widoczny Olimp w Grecji??!!??? Ale to przy super pogodzie!!!

[Obrazek: CgdEzkA.jpg]

A teraz przeszliśmy trochu w prawo skrętno i co dalej taaam??????

[Obrazek: ad923Mv.jpg]

Na tej "up" fotce widać też już Jezioro Popovo !

[Obrazek: q4iF5gx.jpg]

[Obrazek: 133c.jpg]

A tu na tym ujęciu koniec w końcu wyłonił się nasz "chłopina Dzano" !!! To ten taki wycofany i nieśmiały sprawa!
Myślę,że za dużo komentować nie trzeba?! Sam widok miażdży 4 litery?! Tak jak sound basu w "Sludge Metalu"?!
Smile  Smile  Smile  Smile  Smile -Tam własnie pójdziemyyyy........

[Obrazek: Hxz1cAi.jpg]

[Obrazek: CoG1XLi.jpg]

Dotarliśmy nad Popovo Ezero właśnie!!! Woda w nim czysta i chłodna! Ale ja się w nim moczyłem mimo wszystko! Nie mogłem sobie takiej okazji zaprzepaścić pomimo,że woda zimna,że aż "gadzina" chciała by wleżć tam gdzie słońce nie dochodzi!
Wokół jeziora napatoczymy się na liczne żródełka! Woda z nich pyszna! Sam piłem! Wody do picia Wam tam nie zabraknie na pewno!

[Obrazek: 8ODWlsq.jpg]

[Obrazek: RUct0d8.jpg]

[Obrazek: E2rzTEf.jpg]

Jezioro jest bardzo głębokie! Nie fisiować ze wskakiwaniem do Niego od razu bez przywyknięcia!!! Angry

[Obrazek: O4SS3tS.jpg]
Odpowiedz
Rewelacja
Odpowiedz
............ I widoczkiem tej tam łączki zakończę dziś mój przewód pt, jak wygląda czubek szczytu Dżano!

Może za pewnie Szacowne Gremium Bulgaricusa powie lub nie ,że te widoki to wypas itd itd ....

O nie Świadomi moi !!! Poczekajcie co mam do zaoferowania w dalszej części wycieczki!!!
ps.

Pomyślcie moi Drodzy! Ta łączka i na niej Wasz namiot! Śpicie poza nim! Bo jak można spać pod dachem skoro widać Taaaakie niebo i tak blisko! Tyle gwiazd ...... Prosto Raj na Ziemi! Ale nooo .... nasza wycieczka się jeszcze nie zakończyła! Najlepsze przed Nami! Nie wierzycieeeeee ?????????? Cool  Cool  Cool  Cool  Big Grin  Big Grin  Big Grin  Big Grin

[Obrazek: jGBEsgX.jpg]

Dziękuję za uwagę i Dobranoc!!!
Odpowiedz
Arka... masz rację; "miażdży 4 litery". Smile
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości