Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dobriniszte / Добринище
(27-05-2015, 12:09:08)frytowski napisał(a): Arka... masz rację; "miażdży 4 litery". Smile

Big Grin Big Grin Big Grin  No jakoś tak to chciałem określić ..... 

Cieszę się ,że Piryn się podoba! 
Арка беееее .... зашто ми не вдигаш ?! :-)))))
Odpowiedz
Na tym zdjęciu to wygląda normalnie jak Sliezsky Dom w Tatrach. Smile

[Obrazek: dBHuyiR.jpg]

Takiego mi smaku narobiłeś, że jadę w przyszłym tygodniu w Tatry. Cool
Odpowiedz
Miałam dokładnie takie samo skojarzenie Smile A w Tatry jadę w pierwszy weekend lipca...
Odpowiedz
Frytowski .....

Widocznie budowali Go Polacy za czasów pierwszej pro wostocznoj Uni tzw Europejskiej zwaną RWPG!
Dla przykładu w Borovcu/ tak mi tam powiedzieli/ ,że te największe hotele budowały polskie firmy z Polski

Pobudka!Wstać!!!Koniom wody dać!!!Ja tu trąbie z pół godziny,a Wy śpicie fiu,fiu,fiu,fiu....

Witajcie Moi Drodzy!
Chciał bym raz jeszcze nawiązać do mojego ostatniego postu,tam gdzie ta l"igawa-łączka" zielona nad Popovym J.
Jeżeli kiedykolwiek swojej dziewoi obiecałeś gwiazdkę z nieba?! To jedż na Bezbog z namiotem nad Popovo Ezero! Tam tyle gwiazd zobaczycie kiedy to Słońce odejdzie na krótkotrwałą sieste! Nad głową i w jeziorze odbijających się! Do wyboru do koloru! Na pewno takiego spektaklu kosmicznego nie zobaczycie, ni to w Sozopolu i ni to w Primorsku! Podejrzewam niestety, że wielu Bulgaricusów nie domyśla się jeszcze jaka Bułgaria wewnątrz jest magiczna i niesamowita! Postaram się nie raz jeszcze to udowodnić!  Cool  Cool  Cool 

Mam w dzisiejszym dniu do zaoferowaniu ze kilka jeszcze fotek, takich typu słitaśnych!

[Obrazek: WdznThX.jpg]

[Obrazek: y5WPbDJ.jpg]

Nad jeziorkiem Popovym pomimo swej wysokości można się napatoczyć na komarzyska też!
Ale to nie mogło przeszkodzić w lampieniu się w smartfona  Big Grin  Big Grin  Big Grin  Big Grin  Big Grin  Big Grin

[Obrazek: vfnl9Aq.jpg]

[Obrazek: gvlP2C4.jpg]

Po spędzeniu trochu czasu nad tym słitaśnym jeziorkiem, czystym i chłodnym! Czas by ruszyć dalej! Przeca Poczciwe chłopczysko Dżano tak się ładnie do nas zaczynał uśmiechać! No już nie był daleko! Nawet już całkiem blisko!
Jeszcze jeden "pogled" na wodę i idziemy dalej,aby osiągnąć Cel......

[Obrazek: gU3AYeG.jpg]

No powiedzcie sami,czyż Dżano nie fajniusi jest?!??? Big Grin Big Grin Big Grin Big Grin

[Obrazek: TQ3vz5H.jpg]
Odpowiedz
I no jeszcze jeden mały "pogledzik" za plecy,aby czym prędzej pobudzić woje nogi go gonitwy pod coraz to bardziej unoszącego się ku górze szlaku

[Obrazek: EylAgf1.jpg]

Za nami zostało Jeziorko wraz nowo poznanymi turystami z Sofii

[Obrazek: rTLQgon.jpg]

Jak wcześniej pisałem,świeżej mineralnej czystej wody nam nie zabraknie! Bardzo smaczna! Ochlałem się jej jak bym nigdy nie pił! Nadmienić chciał bym,że takiej wody,nigdzie ale to w żadnej najdroższej knajpie nam nie zaserwują !!!

Cool Cool Cool Cool Cool

[Obrazek: Y3qKKA5.jpg]

Mimo wszystko jeżeli byście się zdecydowali tam iść?! To nie omieszkajcie przyodziać na swoje nogi jakieś bardziej konkretniejsze obuwie!!@! Cool Cool Cool Cool

ps.

Jak byście chcieli kamyków, to ich tam znajdziecie bezliku

[Obrazek: 7iscMm3.jpg]

Gdy by nie porosty i jeszcze ostatnie krzewy kosówki, to krajobraz może kojarzyć się z widokami z Księżyca lub Marsa! Co do mnie to ja nigdy nie byłem ani na Marskie i ani na Księżycu! Ale z tych miejsc to Oni są jak by tak blisko,że chciało by się podstawić drabinkę i już......

[Obrazek: TugMZ2H.jpg]

Syneczek dawał radę))))))))))))

[Obrazek: n54sQx9.jpg]

Aż doszliśmy koniec w końcu do samej podstawy Szczytu Dżano! Podejście na Dzano jest zdeko kamieniste! Nie ma co gnać! To już nie tak daleko! Tu już tylko podejście! A napewno w tym miejscu znajdowaliśmy się na ponad 2,500 m.

[Obrazek: wRRkH0R.jpg]
Odpowiedz
Im wyżej byliśmy to kopara opadała,niżej i niżej i coraz bardziej niżej,aż prawie do samej ziemi! Smile Smile Smile

[Obrazek: AHSsl3F.jpg]

I w koniec w końcu pozostało samo no niby najtrudniejsze podejście pod Dżano! Może to zostało z jakieś 100 m. do szczytu! Wiedzieliśmy,że nic już nas nie powstrzyma aby to osiągnąć! Ostatnie tylko 100 metrków się ostało! Po tych kamyczkach!
I tym akcentem zakończę na dzisiaj moją opowieść. No nie będę taką świnią co by wszystko dziś pokazać i zespojlować Wam całą przyjemność oglądania com ja tam obaczył! Mam nadzieję,że widoczki się podobają!? Ale przygotujcie się już moi Drodzyna krajobraz jaki się roztaczał z samego szczytu. Właściwie jak do tej pory do była sama nuuuuudaaaa

Big Grin Big Grin Big Grin Big Grin Big Grin Big Grin Big Grin Big Grin

Dziękuję za Uwagę i Golemi pozdro dla Was

[Obrazek: cri8SV0.jpg]
Odpowiedz
arka, stopniujesz napięciem jak u Hitchcocka. Ale widoczki wymiatają. W Tatrach mam wszystko oprócz Orlej Perci schodzone i myślałem, że nic mnie nie zaskoczy a tu patrz! Jak pięknie! Kopara opadła mi rzeczywiście, tak jak Tobie.
Odpowiedz
(29-05-2015, 18:47:24)dżek napisał(a): arka, stopniujesz napięciem jak u Hitchcocka. Ale widoczki wymiatają. W Tatrach mam wszystko oprócz Orlej Perci schodzone i myślałem, że nic mnie nie zaskoczy a tu patrz! Jak pięknie! Kopara opadła mi rzeczywiście, tak jak Tobie.

Dżek.

Poczekaj no jeszcze ociuteńkę jak wpełzniemy na szczyt ...... 
Z wieczorka cosik jeszcze znowu podrzucę!  Smile Smile Smile
Odpowiedz
Witajcie!

Coś ostatnio z czasem lipa i nie mogę dawkować płynnie napięcia ......
Ale korzystając z wolnej chwili pokażę już sam szczyt Dzano i co wokół Jego się dzieje!

Witaj Chłopaku!!! Chociaż nie jesteś tak wysoki jak Musała czy tam Vihren ale wejście na Ciebie nie jest też takie,że hooo .... Pozwolisz Stary kumplu,że przycupniemy na Ciebie aaaaaa????!!!???

[Obrazek: 2GCMv5K.jpg]

Spojrzenie za ramię jeszcze .....

[Obrazek: vz5Jxh3.jpg]

No i zostało dosłownie kilka kroczków na szczy....

[Obrazek: zaKAq0R.jpg]

No i kiedy się już u mojego Druha Dżano rozgościcie a Perun jego Błagorodie Wam sprzyja to taki pejzaż bez przeszkody żadnej obaczycie! Proszę bardzo się częstować!

[Obrazek: VqKXgHg.jpg]

O,jaki "izgledzik" na Kremenskite Ezera.......

[Obrazek: vAQD9ix.jpg]

Mój Syneczek to je Kozak! Ani razu nie zakwękał,że Go "przeganiam" po takich miejscach zamiast na plaże!

[Obrazek: 7IDAlOl.jpg]

[Obrazek: 68aWACA.jpg]

[Obrazek: ZtUdR5h.jpg]

[Obrazek: kfi2Att.jpg]

Według mojej oceny takie widoki to czysta magia! Fotki i tak tego nie oddadzą!  Cool

[Obrazek: fO8pOKW.jpg]

Może komuś zeszłorocznego śniegu?!?!

[Obrazek: d4BMRmy.jpg]

[Obrazek: uVLl9jF.jpg]

[Obrazek: cqNFgI5.jpg]

Ten widoczek przykuł mą uwagę ....
Ciekawe co to za tam góreczka se majaczy????

[Obrazek: ZkSieHn.jpg]

[Obrazek: 3jOr4hv.jpg]
Odpowiedz
No można tym Dżano siedzieć i siedzieć i pożerać wzrokiem każdy szczegół! Byle niczego nie uronić! Ale no wreszcie trzeba było opuścić drugara Dżano! Ale ja polecam tam pojechać i zostać na kilka dni! Schronisko bliziutko i w ogóle bajecznie tam!

Dżano za nami zostało! Obiecaliśmy Mu,że jak znowu będziemy w okolicy to Go odwiedzimy! Wezmę jarzębiaczek i pogadamy bardziej mentalnie wtedy  Smile  Smile  Smile

[Obrazek: VPdZ7OU.jpg]

I tym akcentem na dzisiaj bym zakończył przewód na temat jak mi było zaj... na Dzano!
Pożna pora już,a i tak się dziś konkretnie zdżumiłem u Brachola!/Sezon grilowy został napoczętty/ Trza wreszcie coś napisać w temacie o Musale! Tam będzie się też działo! Ale tyż nie omieszkam Wam Wszystkim pokazać sennego cichuteńkiego Dobriniszte!
Dziękuję Wam za Uwagę i Doviżdane! Niech Was Perun i Perperuna chroni ode złego !!! Smile Smile Smile
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości