Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dobriniszte / Добринище
#31
Witam!

Czas Piryn i okolice Popovo Ezera opuścić i wrócić do miasteczka Dobtyniszte! Myślę,że raczej Ta strona Bułgarii i Carstwo Blagorodia Peruna każdemu się spodobało?! Na koniec dorzucę na odchodne z tej okolicy parę ujęć ,co by nie zanudzać Szanownego Gremium! No chciał bym nadmienić,że może żle się stało,że tak wywaliłem kawę na ławę! Ale jeszcze raz nadmienić bym chciał,że fotki owe i tak nie pokazują tego co na żywca się tam zastanie! To trza samemu przeżyć! Zwłaszcza nockę ,czy to nad Popovym E. lub w samej Hiży Bezbog! Strasznie taką akcję każdemu polecam! Nie będziecie żałować! Ja ręczę swoimi pięcioma odnóżami ....  Smile  Smile  Smile  Smile  Smile  Smile  Big Grin

No to zapodaję ujęcia jak następuję-Droga powrotna do Hiży i już .....

[Obrazek: image.jpg]

Jeszcze razok posmotr na Drugara Dżano/to tyn z prawej/ Ale jak by kto chciał na ten na pierwszym planie to też niczego sobie pik!

[Obrazek: 5Ze2iMx.jpg]

[Obrazek: OSJhZbH.jpg]

[Obrazek: o1v1iN9.jpg]

[Obrazek: 106.jpg]

[Obrazek: GdKyEOq.jpg]

A tam za tym grzbietem znowu ujrzymy Bezbog i dolinę gdzie leży sobie senne miasteczko Dobryniszte

[Obrazek: ekUWlGU.jpg]

I znowu jesteśmy na tym grzbiecie gdzie załapujemy się na dwa widoki które zatykają dech! Ale to tylko początek niby wycieczki w tym to miejscu!

[Obrazek: 01DEvO9.jpg]

I znowu Hiżta Bezbog i na drugim planie dolina /widoczek masakra/

[Obrazek: ukrRsPN.jpg]

I same schronisko! Jest gdzie przekimać i kupić w stołówce żarełko! Czysto! Są różne standardy pokoi od typowych sienników na podłodze po pokoje typu lux! I nie było drogo!

[Obrazek: d4u6C8j.jpg]

W owym to czasie póżno wróciliśmy z Dżano i przyszło nam się w tej Hiży przekimać! Muszę pokopać w fotkach gdzie są foteczki z małego melanżu pod odkrytym niebem pod tym Bezbogiem! Załapałem się na taką bibkę tylko dlatego,że byłem komunikatywny po Bułgarsku! Albo,że w ogóle byłem otwarty na co los przyniesie! A może nasza nacja jest tam lubiana?! No wsio rawno! Język zawsze się przydaje! I jak na razie skończył bym na dziś przewód dopóty aż tych fotek nie znajdę! /tych z tego melanżu/
Арка беееее .... зашто ми не вдигаш ?! :-)))))
Odpowiedz
#32
Witajcie tutaj!


Coś nie mogę znależć foteczek z biby na jaką się załapałem przy tym schronisku! No trudno! Mam tyle zdjęć,że to było by szukaniem igły w stogu siana! Ale do rzeczy! Na Popovo Ezero i Dżano dróżkę pokazałem! Zatem czas szykować się na zjazd w dolinę i poczłapać w Dobryniszte! Dobryniszte oczywiście pokaże też,a tak,że ten basen z wodą termalną! Jak na dziś to pokażę zagrychę którą to jakoś mi się sfociła no i drogę w dół! / Gdzie się fotki z biby podziały Huh  ?!?!/

W nocy wyciąg nie pracował! No może szkoda?!

[Obrazek: 3hMFjZE.jpg]

Rakija i zagrycha.

[Obrazek: fdRcRId.jpg]

Następnego dnia do krzeseł marsz! I w dół!

[Obrazek: dLGwMBr.jpg]

I luuuuu.............

[Obrazek: KRVNuLf.jpg]

[Obrazek: OX2cUrS.jpg]

Jak wcześniej już pisałem,często leciało się krzesełkiem nad dorodnymi drzewami całkiem wysoko!

[Obrazek: Cw0SPtB.jpg]

[Obrazek: J23s2BC.jpg]

[Obrazek: nBBrBnJ.jpg]

I tam u dołu już widać koniec, albo dla co niektórych początek drogi w Piryn! Właściwie raz jeszcze truknę sobie  Wam ,że Te moje fotki i tak nie pokażą prawdziwego piękna tej tam okolicy! Pamiętajcie moi Drodzy,że Bułgaria to nie tylko Morze Czarne. Dziękuję za uwagę i do następnego razu!

[Obrazek: A0EhiCq.jpg]
Арка беееее .... зашто ми не вдигаш ?! :-)))))
Odpowiedz
#33
Witajcie!

W dzisiejszym dniu pokaże Wam, jak to wcześniej już obiecałem..... Miasteczko Dobryniszte!
Miasteczko owo same w sobie jest sennawe ale całkiem przyjemnie urokliwe! czas tutaj jak by wolniej się sączył!

To może na początek centrum lub ryneczek jak kto woli!

[Obrazek: KSBi3eP.jpg]

[Obrazek: GdM4WDK.jpg]

[Obrazek: eCoPi4y.jpg]

[Obrazek: szAZeV8.jpg]

[Obrazek: 7ek6awf.jpg]

Tubylcze kobiety przed zimą czym prędzej uwijały się przy zbiorach  topów gandzi o podwyższonym współczynniku THC, aby to zioło wysuszyć na słoneczku !  Smile  Big Grin  Big Grin  Big Grin

[Obrazek: Tkm684q.jpg]

Cosik z architektury bardziej ciekawszej mam też!

[Obrazek: pckrDC8.jpg]

Sorry,że na boku! Imgur i Post Image uploade nie chce mi tej tu up obrócić do pionu! Mała gimnastyka karku.

I coś dla tych którzy lubią "skarbonki" .....  Angel

[Obrazek: uo8ljOz.jpg]

.... Oczywiście w Dobryniszte jest nawet dużo różnych zawiedieni czy tak jakiś innych mehanek gdzie można uderzyć w grzdyl! Ale kiedy już się nam znudzi łażenie to możemy wybrać się na basen z wodą termalną! Wtedy na twarz to chyba płaciłem 6 Lv! Coś te 6-stki mnie prześladują! Ale drogo to nie jest! Na basenie znajduję się zakuswalnia i barek w wodzie ....

..... Ot proszę bardzo! Opcja wodna! W basenie woda termalna ciepła jak zupa!

[Obrazek: GFTtczr.jpg]

[Obrazek: oxHFLuR.jpg]

[Obrazek: SF6lmb4.jpg]
Арка беееее .... зашто ми не вдигаш ?! :-)))))
Odpowiedz
#34
Myślę,że po okazanym materiale na temat Dobryniszte to wielu z Bulgaricusoof pomyśli aby uderzyć w te strony gdzie ja się otrzaskiwałem!??? Po co jechać do Sozopola i tam się nudzić skoro są takie miejsca jak w tym materiale! / w Sozopolu byłem-nuda!!/

Tak na mój osąd chyba temat został wyczerpany?! Ale wolne wnioski czy tam delikatne flejmy mile są widziane! Ewentualnie jak byliście w Dobryniszte a macie jakieś ujęcia z mordochwyta to bym bardzo prosił o swoje własne chwalipiętstwo w tym temacie ! Dziękuję za uwagę !

No na koniec trzeba wrócić!? Albo do Banska, gdziem ja wtedy pomieszkiwał albo do Septemvri /5 godz. jazdy pociążkiem/

Można do Banska na busiku z dworca autobusowego wrócić lub....:

[Obrazek: U1EEiBJ.jpg]

......Albo, lub co ja tę opcję bardziej wolę to pociążkiem!  Smile

[Obrazek: 6QhohKo.jpg]
Арка беееее .... зашто ми не вдигаш ?! :-)))))
Odpowiedz
#35
[Obrazek: IMG-20230707-110732.jpg]
Добринище basen Alfa Pool & Spa dzisiaj. Piękna pogody, ciepło. Woda w basenach idealna. Wstęp na cały dzień 18 leva osoba dorosła.
Odpowiedz
#36
Ew-cia ,czyli Ty do Dobrinsshte zawitała?????
Арка беееее .... зашто ми не вдигаш ?! :-)))))
Odpowiedz
#37
(01-09-2023,14:12:43)arka napisał(a): Ew-cia ,czyli Ty do Dobrinsshte zawitała?????
Byliśmy w Bansko, oczywiście trzeba było się pomoczyć i w ciepłym basenie :-)
Odpowiedz
#38
(07-07-2023,11:43:40)ew-cia napisał(a): [Obrazek: IMG-20230707-110732.jpg]
Добринище basen Alfa Pool & Spa dzisiaj. Piękna pogody, ciepło. Woda w basenach idealna. Wstęp na cały dzień 18 leva osoba dorosła.

(01-09-2023,17:39:33)ew-cia napisał(a):
(01-09-2023,14:12:43)arka napisał(a): Ew-cia ,czyli Ty do Dobrinsshte zawitała?????
Byliśmy w Bansko, oczywiście trzeba było się pomoczyć i w ciepłym basenie :-)
Арка беееее .... зашто ми не вдигаш ?! :-)))))
Odpowiedz
#39
Pamiętam jak tam basen był jeszcze za 6 Lv albo i mniej! Cena poszła! Dobrinishte fajna i urokliwa miejscówa! Ale na Bezbog już nie pojechaliście???
Арка беееее .... зашто ми не вдигаш ?! :-)))))
Odpowiedz
#40
(01-09-2023,18:00:54)arka napisał(a): Pamiętam jak tam basen był jeszcze za 6 Lv albo i mniej! Cena poszła! Dobrinishte fajna i urokliwa miejscówa! Ale na Bezbog już nie pojechaliście???
W tym roku nie byliśmy na Bezbog.  Poszliśmy na Wihren.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości