Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Cypr na jesień !
Po letnim wyjeździe na wschodnie Bałkany czas zacząć planować wypad na Cypr. Korzystając z przedłużonego weekendu w listopadzie, przy 4 dniach urlopu można spędzić tydzień na Cyprze. O tej porze roku można jeszcze złapać ostatnie promienie słońca na tej wyspie. Po dokonaniu analizy ofert biur podróży mój wybór pada na indywidualny wyjazd. Zacząłem od zakupu biletów lotniczych. W dniu 7 sierpnia zakupiłem bilety na trasie Warszawa - Larnaka. Linie obsługuje LOT. Dwa bilety z dopłatą do jednej walizki 23 kg + ubezpieczenie od rezygnacji - kosztowało 1367,24 zł. Pozostała sprawa wyboru hotelu. Z tym poczekam do końca września. Będę obserwował zmieniające się ceny kilku obiektów, które w tej chwili mnie zainteresowały. Big Grin
Odpowiedz
A w jakim mieście się chcesz zatrzymać. Larnaka czy inne.

W listopadzie to już pustki na Cyprze.
Odpowiedz
Bylismy 3 x w Ayia Napa- super plaza i jest gdzie pochodzic fajna sciezka przy morzu, fajny port.  Z Ayia Napa mozna pojechac do Protaras- fajna miejscowos , plaza, tez mozna niezle sie nachodzic. i super fotki zrobic. 1 x w Larnace- tez jest gdzie pochodzic. Do centrum Larnaki ze swojego hotelu mielismy gdzies 2-3 km, ladna promenada. Nad nasza plaza i przy naszym hotelu przelatywaly samoloty(do lotniska bylo okolo 3 km)- nam to nie przeszkadzalo, fajnie wygladalo. Piasek na tej czesci plazy kolorem przypominal "cement wymieszany z woda". Bylo super.
Odpowiedz
To bardzo dobra pora, juz nie jest tak strasznie gorąco ( w to lato temperatury bylo do 50C ) ale i nie jest jeszcze zimno (okolo 20-22C)

A z miejsc na weekend to polecam Aldiana Club Zypern.
To osrodek ze wszystkim. Niemiecki ske w listopadzie Niemców za bardzo tam nie ma.
Odpowiedz
No jak ja byłem w listopadzie to temperatura była 26-28 stopni. A woda w okolicach 25.
Odpowiedz
(07-08-2019, 21:42:39)Bulgarius napisał(a): A w jakim mieście się chcesz zatrzymać. Larnaka czy inne.

W tej chwili przymiarki są na Larnakę.
Odpowiedz
Larnaca, Limasol, Nikozja i część Turecka piękne wspomnienia wracają.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości