Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Cypr na jesień !
Po letnim wyjeździe na wschodnie Bałkany czas zacząć planować wypad na Cypr. Korzystając z przedłużonego weekendu w listopadzie, przy 4 dniach urlopu można spędzić tydzień na Cyprze. O tej porze roku można jeszcze złapać ostatnie promienie słońca na tej wyspie. Po dokonaniu analizy ofert biur podróży mój wybór pada na indywidualny wyjazd. Zacząłem od zakupu biletów lotniczych. W dniu 7 sierpnia zakupiłem bilety na trasie Warszawa - Larnaka. Linie obsługuje LOT. Dwa bilety z dopłatą do jednej walizki 23 kg + ubezpieczenie od rezygnacji - kosztowało 1367,24 zł. Pozostała sprawa wyboru hotelu. Z tym poczekam do końca września. Będę obserwował zmieniające się ceny kilku obiektów, które w tej chwili mnie zainteresowały. Big Grin
Odpowiedz
A w jakim mieście się chcesz zatrzymać. Larnaka czy inne.

W listopadzie to już pustki na Cyprze.
Odpowiedz
Bylismy 3 x w Ayia Napa- super plaza i jest gdzie pochodzic fajna sciezka przy morzu, fajny port.  Z Ayia Napa mozna pojechac do Protaras- fajna miejscowos , plaza, tez mozna niezle sie nachodzic. i super fotki zrobic. 1 x w Larnace- tez jest gdzie pochodzic. Do centrum Larnaki ze swojego hotelu mielismy gdzies 2-3 km, ladna promenada. Nad nasza plaza i przy naszym hotelu przelatywaly samoloty(do lotniska bylo okolo 3 km)- nam to nie przeszkadzalo, fajnie wygladalo. Piasek na tej czesci plazy kolorem przypominal "cement wymieszany z woda". Bylo super.
Odpowiedz
To bardzo dobra pora, juz nie jest tak strasznie gorąco ( w to lato temperatury bylo do 50C ) ale i nie jest jeszcze zimno (okolo 20-22C)

A z miejsc na weekend to polecam Aldiana Club Zypern.
To osrodek ze wszystkim. Niemiecki ske w listopadzie Niemców za bardzo tam nie ma.
Odpowiedz
No jak ja byłem w listopadzie to temperatura była 26-28 stopni. A woda w okolicach 25.
Odpowiedz
(07-08-2019, 21:42:39)Bulgarius napisał(a): A w jakim mieście się chcesz zatrzymać. Larnaka czy inne.

W tej chwili przymiarki są na Larnakę.
Odpowiedz
Larnaca, Limasol, Nikozja i część Turecka piękne wspomnienia wracają.
Odpowiedz
Hotel wybrany. Larnaka, hotel Flamingo Beach. Różnica w cenach pomiędzy różnymi portalami służącymi do rezerwacji bardzo duża. Wybrałem opcję poprzez serwis Agoda. Ten sam hotel w Booking droższy o 400 zł. Cena za 7 dni/2 os. / ze śniadaniem  257,60 USD.
Odpowiedz
Bylismy w tym hotelu w 2013 roku w opcji Hb. Hotel mial zle opinie wystawiane przez naszych rodaków. Opinie czytamy, ale nie do konca sie z nimi zgadzamy. Skladal sie z części starszej i nowej. My bylismy zakwaterowani w czesci starszej. Pokoje byly czyste, skromne- ale jak to zawsze mówię i piszę sa one nam tylko potrzebne, żeby sie przespać. Cale dnie spedzamy jednak poza hotelem. Autem tego hotelu jest lokalizacja czyli blisko lotniska 2-3 km. Przelatujace samoloty nam zupelnie nie przeszkadzały, a byly wręcz atrakcja. Plazę nasz tylko przejść przez ulicę. Podczas naszego pobytu była budowana droga i promenada nadmorska, którą ukończono w czerwcu 2014r. Do centrum Larnaki piechotą z tego hotelu jakies 3 km. Nie wiem czy bedziesz korzystał z posiłków oferowanych w tym hotelu. Posiłki byly skromne, domowe, ale bardzo smaczne- super doprawione. Piasek na plaży kolorystycznie bez rewelacji, zalany wodą przypominal cement wymieszany woda. Z pobytu w tym hotelu bylismy zadowoleni, pojechalismy po to żeby odpocząć, a nie narzekac jak to robili inni. Ostatnio go poleciałam Beacie(myszabe). Myślę, że powinieneś byc zadowolony

Wysłane z mojego LG-K420 przy użyciu Tapatalka
Odpowiedz
Teraz doczytalam, ze wykupiles pobyt ze sniadaniem. Na miejscu w hotelu mozna wykupic dodatkowe opcje posilkow, ktore wychodza taniej niz przez biuro podrozy. Na kolacje  i sniadania przygotowywali dwie fantastyczne pasty, ktore chcialam odtworzyc w domu. Jednak u nas nie ma tak gestego jogurtu. Z centrum Larnaki mozna autobusami pojechac do innych miejscowasci. Przewoznicy proponuja przy zakupie biletu(bilet powrotny). Jednak trzeba sie zastanowic nad taka opcja bo jak wczesniej zwiedzisz dana miejscowosc, to musisz czekac na owego przewoznika, a inny Cie nie zabierze na ow wykupiony bilet. My bylismy w pazdzierniku druga polowa- wszystkie restauracje byly zamkniete, moze powodem byla przebudowa drogi i budowa promenady nadmorskiej.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości