Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Praga
Może ktoś z bulgaricusów pomóc w ogarnięciu tematu parkingów w stolicy Czech ?
Planuję za kilka dni krótki pobyt w Pradze i widzę , że ceny za tą przyjemność są spore .
W zamian wrzucę parę fotek  Wink

------------------------------------------------------------------------------------
BL Wink  2006 , 2008 , 2011 , 2016 , 2018 , 2019 - to ostatni raz ?
Odpowiedz
Proponuję zostawić na parkingu z jakiegoś marketu lub pod hotelem i poruszać się komunikacją miejską a w szczególności metrem. Ja tak robiłem. kupowałem bilet dobowy (a są też chyba tygodniowe) i jeździłem do woli - można na nim też płynąć statkiem po Wełtawie na wysepkę.
Odpowiedz
Byłem w maju w Pradze. Wejdź na stronę mrparkit.com/pl określ swoją lokalizację i od kiedy do kiedy chcesz parkować. Ta aplikacja pokaże Ci gdzie są w pobliżu parkingi. Wyberasz parking, który Ci pasuje, dodajesz kartę kredytową oplacasz i otrzymujesz na maila i sms-em info o sposobie otwarcia parkingu. Ja byłem w dzielnicy Praga 3 na Zizkovie. Paking płatny przy ulicy kosztował by mnie więcej na 4 dni jak ten, który wybrałem za pośrednictwem Mr. Parkit. I jeszcze bez pewności że będzie miejsce. W moim przypadku parkowalem na prywatnym podwórzu kamienicy za dwiema bramami które stanowiły taką śluzę. Otrzymałem sms-em dwa numery telefonów, po wybraniu jednego otwierała się pierwsza brama, po drugim telefonie - druga brama a za nią podwórze z 6 miejscami oznakowanymi numerami. Samochód stał sobie bezpiecznie przez 4 dni a my korzystaliśmy z komunikacji miejskiej.
Odpowiedz
makej, a tam gdzie spaliscie nie bilo parkingu?
Dla mnie nocleg to przedy wszysko parking+internet, lóżko nie koniecznie Smile
"In vino veritas, in aqua sanitas"
Odpowiedz
Ja korzystałem z parkingu P + R ( parę lat do tyłu ). Jest dość sporo informacji o tej opcji parkowania w internecie. Tani parking powiązany ze zniżkami na wszelkie środki komunikacji miejskiej. Wiem że jest tam opłata za pozostawienie autka na noc, ale to nie wychodziło drogo. Dokładnie nie pamiętam, a po drugie tak jak pisałem, było to kilka tat temu, mogło coś się zmienić.

Tutaj masz informację odnośnie cen ( 20 kcz za dzień + 100 kcz za nie wyjechanie z parkingu w godz. 1,00 do 4,00 w nocy.
https://www.prague.eu/cs/prakticke/dopra...pr-1-15524

Tutaj masz info gdzie jest ile wolnych miejsc parkingowych.
http://www.tsk-praha.cz/wps/portal/root/...parkoviste
Odpowiedz
(16-09-2019, 04:48:18)bateniki napisał(a): makej, a tam gdzie spaliscie nie bilo parkingu?
Dla mnie nocleg to przedy wszysko parking+internet, lóżko nie koniecznie Smile

Robiliśmy rezerwację na Airbnb, w opisie był parking ale okazało się, że chodziło o parking na ulicy przy chodniku gdzie  raptem na całej dlugiej ulicy bylo tylko 11 miejsc parkingowych ogólnodostępnych z Parkomatem, reszta na abonament dla tubylców. Początkowo znalazłem miejsce ale zaplaciłem tylko na godzinę żeby się rozpakować i poszukać czegoś innego. Wyszło by za drogo bo okazalo się że płatne jest za całą dobę a nie tylko od 10-18.
Ogólnie ja sobie chwalę Mr. Parkit. Szybko, sprawnie, wszystko zalatwiasz online, jedziesz i parkujesz.
Odpowiedz
Dziękuje za pomocne informacje .
Po małych perypetiach parking strzeżony jest już załatwiony za 6 ojro/dzień przy hotelu .

Przed Pragą spędzimy kilka godzin w Ołomuńcu .

------------------------------------------------------------------------------------
Odpowiedz
Ja również polecam metro.
Bardzo często jeździ, nie trzeba nawet spisywać godzin. 
Cenowo tak to wygląda :
[Obrazek: f90ae92dda6d2869gen.png]
Zwiedziłam tak w 3 dni Stare Miasto i praskie Zoo. 
Są trzy linie, A, B, C:
  1. Muzeum (linie A i C) – stacja położona na górze placu Wacława (Václavské náměstí). Można zejść w dół w stronę ścisłego centrum.

2. Můstek (linie A i B) – stacja położona najbliżej ścisłego centrum Pragi i starego miasta

3. Staroměstská (linia A) – stacja położona najbliżej Mostu Karola. Co prawda ze starego miasta można przejść do mostu spacerem w kilkanaście minut, ale… to informacja dla leniów lub gdyby padało.

4. Malostranská (linia A) – z tej stacji wejdziecie na wzgórze Hradczańskie, na którym znajduje się widoczny z mostu Karola zamek na Hradczanach.

5. Vyšehrad (linia C) – z tej stacji zaledwie kilka minut spaceru będzie Was dzieliło od malowniczego wzgórza Wyszehrad.

6. Hlavní nádraží (linia C) – kolejowy dworzec główny.
Odpowiedz
(16-09-2019, 15:46:43)lisek napisał(a): Przed Pragą spędzimy kilka godzin w Ołomuńcu .

Kilka godzin wymaga wyboru atrakcji, bo tych w Ołomuńcu moc.
Gdyby cię zainteresowało coś nieoczywistego, to polecam Veteran Arena czyli ekspozycję starych samochodów, motocykli. ale tez np. radioodbiorników.
Odpowiedz
(17-09-2019, 08:29:01)Slavekk napisał(a):
(16-09-2019, 15:46:43)lisek napisał(a): Przed Pragą spędzimy kilka godzin w Ołomuńcu .

Kilka godzin wymaga wyboru atrakcji, bo tych w Ołomuńcu moc.
Gdyby cię zainteresowało coś nieoczywistego, to polecam Veteran Arena czyli ekspozycję starych samochodów, motocykli. ale tez np. radioodbiorników.

Dziękuję ,
planuję być na 18:00 + nocleg + coś do południa nast. dnia

Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości