Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dojazd przez Serbię - informacje i pytania dot. trasy [2020]
W weekend wracałem... Pisze już z zimnego trójmiasta.
Były emocje ale znów patrząc ogólnie to więcej strachu można wyczytać na forach niż potem wychodzi w praktyce. Ale od początku:
Wyjazd jednak był w sobotę rano i po tankowaniu u Mareżkiego w Sofii zaraz po skręcie z obwodowej w stronę Kalotiny złapaliśmy korek. Okazało się iż przez ok. 5 km prawy pas był zajęty przez TIR'y. Chcąc uniknąć zablokowania granicy policja blokuje tiry wcześniej i puszcza etapami konkretną ilość co jakiś czas. W Kalotinie ok. 11 na dwie granice straciliśmy jakieś 60 minut. Dobrą wiadomością był brak oczekujących mandatów na granicy, a samochód w BG przejeździł 2,5 miesiąca i ponad 3 tyś km.

Serbia: szybko i wygodnie, bez korków w Belgradzie i na bramkach.
No i emocje się zaczęły w Horgosz. Nie kombinowaliśmy z wiadomych względów z bocznymi przejściami, a na głównym też dramatu pod względem frekwencji na szczęście nie było. Łącznie mniej niż dwie godziny. Pisząc emocje mam na myśli obserwacje w kolejce Węgierskich pograniczników jak z ciekawością i często sprawdzają samochody macając w torbach i głęboko w bagażniku. A my pochowane mamy prawie 20 litrów grozdowej... Jak młoda Pani celnik kazała otworzyć bagażnik i zaczęła się interesować ile mam alkoholu i jakiego to mi się ciepło zrobiło. Mam zawsze na widoku jakiś alkohol kupiony z banderolą i ten pokazałem co może ją uspokoiło i zapytała o sadzonkę jakiejś roślinki od babci. Ta roślinka chyba mi uratowała zapasy.
Dostaliśmy potem naklejkę tranzytową na szybę i proszę jechać. Na moje pytanie: czy mamy prawo minąć na Słowację przez Komarno ani ona ani jej koledzy nie znali odpowiedzi.
Węgry: znów szybko i wygodnie. Na obwodnicy Budapesztu (a nikt o tym tu nie wspominał) chyba wszystkie remonty się już pokończyły. Żadnych zwężeń i przejazdów na drugi pas. Szeroko i płaściutko. Aż boli że tylko 110 km/h pozwalają.
Nocleg koło Bratysławy, a wcześniej na granicy w stronę Słowacji żywego celnika nie było. Za to w drugą stronę kolejka ok. 20 samochodów do jednego okienka. Rano dalej do Cadca i Cieszyna. Żadnych przeszkód i niespodzianek. Potem jedynie remonty do Łodzi się strasznie dłużyły - jeden pas i 60km/h. O 18 byliśmy w Gdańsku.
Jechalem przez Romunia sobota/niedziela, ale bym nie bil sobą jak bym nie sprobowal kawalek przez Serbii. Zaopatrzony z aktualnej wedzi z internetu i telefon do przyjaciela, daje prawy kierunkowskaz na przejscie RO/SRB Żelazne wrota. Jestem jedini turysta, co zreszta sie biędzie powtarzać jeszcze 2 razy Smile Romuni przez 5 min badaja mój wtórnik na DR, nawet posilki wezwali, ale w koncu oddają dokumenti. Na tamie po serbskiej stronie wzmożona robota-rozbierają wieża, przez co chwilka poczekalem zaladunku wielkiej rury do cienżarówki. Serbski pogranicznik sie uparl że to nie jest tranzyt i mnie wysilal na Dunav most-2. Zacituwalem mu ostatnie serbskie ustalenia o prawo obiwateli bulgarskie na tranzyt i po konsultacje z kimsz mądrzejszym kazal przejszc do celniku- i tu bila jedina kontrola i otwarciu bagażniku i glupie pytanie-czy mam papierosy Smile Po odpowiedzy że jada z Polski gdzie paperosy są bardzo drogie, kazal jechać!
Bardzo przyjemna niespodzianka za Kladovo- droga perfekcijne odnowiona przez firma STRABAG do miejscowsci Brza Palanka.I tu na moment sie poczulem jako VIP Smile Zostalem przez grupa motociklistów otoczony w ten sposób- pare osób z przodu , z tylu i po bokach z powodu sytuacja jaka sie utworzyla.Ruch z naprzeciwka nie pozwalal na wyprzedzenie mnie odrazu, a co chwile ktoś mnie wyprzedzal z lewa lub z prawej stronie.
Granica SRB/BG tylko 3 psy. Z nudow pogranicznik wcina rozmowa ze mna na temat sytuacja w Polsce Smile.
W sumie oceniam ten dojazd za bardzo dobry, wszystko sprawne, pogoda dopisala.
"In vino veritas, in aqua sanitas"
I nie odwiedziłeś mnie. Szkoda.
Generalne nikogo nie odwiedzilem.
Raz bilem w Krakowie.
Raz w Rzeszowie.
Raz w Leżajsku.
Raz na grzyby w lesie.
To wszystko za 2 tygodnia.
Może następnym razie. Smile
"In vino veritas, in aqua sanitas"
Dłuższa cisza w całym forum więc coś napisze... Smile 
Mamy już pierwszy świeżutki odcinek Magistrali Europa. Właśnie oglądałem video gdzie przez ok. 10 km jadąc od Kalotiny od Dragoman do byłego już posterunku policji koło Slivnica lecimy autostradką 2 x 2. Nie wiem czy jest tam jakieś ograniczenie prędkości i gdzieś w połowie jest krótkie zwężenie przy budowie jednego z węzłów ale nie ma to znaczenia. Budują i otwierają powolutku jak obiecali...
https://www.youtube.com/watch?v=BlgMxbg8LOI&feature=emb_logo

АВТОМАГИСТРАЛА "ЕВРОПА" - ЛОТ 2 ПВ ХРАБЪРСКО-ДРАГОМАН 03.10.2020 г.
"In vino veritas, in aqua sanitas"
I reszta do granicy BG/SRB:

22.09.2020 - АМ "Европа" - Lot-1 от Драгоман до Калотина
https://www.youtube.com/watch?v=_SlyBI8HaHI
"In vino veritas, in aqua sanitas"
Tym co przez Serbię będzie łatwiej
https://money.bg/investments/magistrala-evropa-mezhdu-dragoman-i-slivnitsa-e-gotova-video.html?fbclid=IwAR0vVLlspAiQhU2FKJZL6SPG8JEHrhLSAQ5ZObL91EELOuOIoLPgCXJTVXo

Изпратено от моят JNY-LX1 с помощта на Tapatalk
No 2 miesiące temu było tam wielkie pobojowisko - wręcz niemożliwe. Brawo idzie.


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Dojazd przez Serbię - informacje i pytania dot. trasy [2024] dżek 43 490 17-04-2024,11:18:22
Ostatni post: bateniki
  Samolotem do Bułgarii - informacje ogólne, ceny biletów, dojazd z lotniska myszabe 946 720,079 15-04-2024,09:40:46
Ostatni post: grzechodg
  Dojazd przez Rumunię - informacje i pytania dot. trasy [2024] dżek 45 657 06-04-2024,20:50:52
Ostatni post: igi123
  Dojazd przez Ukrainę - informacje i pytania dot. trasy Wawo 154 173,426 28-02-2024,09:40:21
Ostatni post: bart11
  do Bułgarii przez Serbię czy Rumunię bartus40 137 2,230 24-02-2024,21:45:39
Ostatni post: jarecki69
  Dojazd przez Chorwację igi123 50 20,522 18-12-2023,16:14:28
Ostatni post: dżek
  Stacje paliwowe - ceny, jakość, dostępność paliw, płatności, aktualne informacje Wawo 571 426,537 18-12-2023,12:49:48
Ostatni post: Marek999
  Dojazd przez Serbię - informacje i pytania dot. trasy [2023] dżek 86 1,664 30-11-2023,15:23:24
Ostatni post: Masodi
  Dojazd przez Rumunię - informacje i pytania dot. trasy [2023] dżek 212 3,219 24-09-2023,18:53:42
Ostatni post: lubelak
  Przejścia graniczne - ogólne informacje, czas oczekiwania Wawo 640 552,358 16-08-2023,23:34:33
Ostatni post: igi123

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości