Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 1
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nordic Walking z Bulgaricusem
Po 7 latach biegania postanowiłem spróbować czegoś innego. Początkowo chodziłem, nawet niezłe czasy wykręcałem ale jak nazwać dyscyplinę sportu jaką uprawiałem - spacer? Tego sportowego smaczku, zakwasów i spoconych ubrań trochę mi cały czas brakowało. Spróbowałem raz, spróbowałem drugi, zamówiłem w końcu kije i dziś była pierwsza dyszka z kijami. Zakupiłem kije marki LEKI o długości 120 cm.

10 km NW

[Obrazek: js.jpg]
Odpowiedz
Trzymam kciuki

Wysłane przy użyciu Tapatalka
Odpowiedz
Jacek super. Ostatnio troche czytalam o nordic i przymierzamy sie do zakupu i chodzenia. Bedzie do kogo sie zwrocic o rade.

Wysłane z mojego LG-K420 przy użyciu Tapatalka
Odpowiedz
Nordic Walking to dobry wybór - nie męczy i nie niszczy tak stawów jak bieganie, ale jest bardziej forsowne od zwykłego marszu, a kijki pomagają w utrzymaniu tempa. Bardzo dobre ćwiczenie cardio. Chadzam czasami w Warnie (Aleja Nadmorska, Park Nadmorski), po Warszawie mi się nie chce .[Obrazek: 1d145c50e73a171719ceec4e0846078b.jpg]

Wysłane z mojego Lenovo YT-X705L przy użyciu Tapatalka
Odpowiedz
Zamienił stryjek siekierkę na kijek Smile
"In vino veritas, in aqua sanitas"
Odpowiedz
My chodzimy z kijkami co najmniej od 10 lat. Jeszcze wtedy było to mało popularne. "Zajechaliśmy" już 3 komplety kijków a najlepsze jakie miałem zostawiłem w busie, który nas przewoził z Ustrzyk Górnych do Wołosatego po zejściu z Tarnicy.
Teraz od 2-3 lat chodzimy głównie od jesieni do wiosny potem przesiadamy się na rowery ale  jesienią jak już za zimno na rower "przepraszamy" znowu kijki.
Ważna jest też technika chodzenia, bo jak widzę niektórych... ja na nich mówię pająki.
Faktem jest że bez kijków bym nie przeszedł tyle kilometrów a najdłuższy dystans jednorazowo to 21km (a miało być... 13 km)
No i zapomniałem napisać że chodzimy tylko po lasach, polach, łąkach słowem po nie utwardzonych ścieżkach, nienawidzę po ścieżkach pieszo - rowerowych asfaltowych itp. Można oczywiście założyć tzw stopki gumowe do kijków ale to nie to...
Obcowanie z naturą tudzież sarenki, daniele czy dziki a nawet kozice bo w naszych okolicach się przyjęły, chociaż niziny to mamy w sąsiedztwie lasy z górą św.Jadwigi gdzie odbywają się górskie biegi czy zawody MTB. A podejścia bywają strome i są wytyczone pętle do Nordic Walking.
Odpowiedz
8 NW[Obrazek: 7e2bcf82c9c6efaf9f42f4aa1f02f294.jpg]

Wysłane z mojego Huawei P20Pro przy użyciu Tapatalka
Odpowiedz
10 dzisiaj, fajnie się chodzi. [Obrazek: 9886fc7b0737e0f8d968020758af8a17.jpg]

Odpowiedz
8,5
[Obrazek: 239b4f8855e8f573fea0721044890520.jpg]

Odpowiedz
Dzek Brawo TY