Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Szczyt Musała 2925 m. - Връх Мусала 2925 м. Riła region.
#1
Witam Szanownych Bulgariców!

W tym wątku opiszę moją marszrutę/dojazd,miejsca i atak na górkę/ na najwyższy szczyt Bałkanów - Musałę!

Będzie to "sformatowane" w dwóch odsłonach! W pierwszej odsłonie opiszę jak o mało co nie zostałem pod Musałą na zawsze/ Listopad/

W drugiej odsłonie opiszę szczęśliwe zdobycie Tego szczytu. /Sierpień/ 

Pozdrawiam Wszystkich!

ps.

Oczywiście opowieść poprę fotkami swoimi. 
Арка беееее .... зашто ми не вдигаш ?! :-)))))
Odpowiedz
#2
Witam tu znowu! Tę pierwszą odsłonę raczej chciał bym napisać ku przestrodze jak nie należy wybierać się w góry!

To było albo 2006 lub 2007 roku!W listopadzie! W owym  to czasie bardzo mocno udzielałem się na www.flirt4e.com ! Wtenczas bardzo urabiałem nowo zapoznaną taką jedną niesamowicie urokliwą Hubavice z Sofii- Nansy Łudata miało to dziewcze taką sobie ksywkę tam wtedy! A,że byłem w tym czasie w domku rozpamiętywując sobie jeszcze minione wakacje to cały czas poszukiwałem puntów zaczepienia-natarcia stycznego z w/w Dziewczyną! Nansy była nawet zafascynowana jak to mi  mój mózg zasysa ładnie język Bułgarski! Właściwie na mój osąd naniuch lub zasysanie języka obcego jest wprost proporcjonalne do urody danej panny która nas uczy!Jak już  wówczas raczyłem to zauważyć! Nie przeszkadzało mi to wcale ,że ma męża zwłaszcza ,że wyczuwałem w Jej w stosunku co do mej osoby jak by aprobatę i zainteresowanie też! A co tam! Życie trza brać takie jakie ono jest-tak sobie wtedy to tłumaczyłem!
Wspominając Nansy w tym poście nie służy mi ku temu aby prowadzić nachalne jakieś swoje chwalipiętstwo którego za bardzo nie lubię! Nawet na pierwszym Bulgaricusie starałem być bardzo powściągliwy! Ale to dzięki Nansy Ł. strzeliła mi do głowy myśl aby pojechać na Musałę! A przy okazji może coś bym z Nansy wykombinował przy okazji! Zresztą każdy "myśliwy" tak by postąpił! /Z myślistwem strzelanym do zwierząt nie mam nic wspólnego na szczęście/ Uważam,że wtenczas to tylko dzięki niej tam wyrwałem! Więc napomnienie moje o Niej uważam za uzasadnione!
W owym to czasie mój Bułgarski/ dzięki Nansy/ pozwalał już mi całkiem skrzętnie rozwijać różne ciekawe językowe scenariusze pomimo ,że mój Bg był bardzo jeszcze "razwalen"-chyba popadałem nim na podatny grunt. Właściwie zasypywałem Nansy ciekawymi według mojej oceny historyjkami co do mych różnych preferencji, zainteresowań i jak to przy okazji opowiadałem Jej jak mi się Jej kraj podoba! Właściwie takie no niby nic... zwyczajne pitu pitu!
Jak pamiętam tamten czas to początek listopada u nas był nadzwyczaj ciepłym! A tu nagle Nansy mi pisze,że jak Jej jest bardzo nudno a przy okazji,że w górach sneg zavaliasze/ czy jakoś tak .... Od razu oczyma swej wyobrażni ujrzałem piękne kruczo-czarne włosy Nansy na tle białych szczytów! To miało jakiś sens jak to wtedy oceniałem!
I zacząłem w te pędy kleić plan ... Przecież to takie proste! A co tam, dam radę jak zwykle!

Otwierając nową opowieść-wspomnienia,zawsze pamiętam jak się szybko w to wkręciłem!
Jutro postaram się oczywiście dopisać więcej! Zdjęcia z owej szczęsno-nieszczęsnej wycieczki mam tylko na papierze!/fotki z papieru postaram przefocić na cyfrrę-skanera niet/ 
A czemu takiej niby nieszczęsnej bo mogło się to skończyć inaczej nawet bez happy endu/ ale nomm wszystko dobre cooo ..... Jednak teraz piszę te moje wspomnienia!

Wszystkim dziękuję za uwagę!  
Арка беееее .... зашто ми не вдигаш ?! :-)))))
Odpowiedz
#3
Nandy Łudata* Exclamation
Арка беееее .... зашто ми не вдигаш ?! :-)))))
Odpowiedz
#4
(22-05-2015,23:44:33)arka napisał(a): Nandy Łudata*  Exclamation

Zapowiada sie ciekawie ....Musala ,czarno-krucze wlosy ,ciemne oczy i ....Szalona w tle ... na pierwszym planie .Интересното ,чакам ... Smile
Odpowiedz
#5
(23-05-2015,06:10:52)danaxy napisał(a):
(22-05-2015,23:44:33)arka napisał(a): Nandy Łudata*  Exclamation

Zapowiada sie ciekawie ....Musala ,czarno-krucze wlosy ,ciemne oczy i ....Szalona w tle ... na pierwszym planie .Интересното ,чакам ... Smile

Ja to trochu czasem jak 007 .... Czasem w tle jakaś kobiałka macza "swoje palce" .....
Ale to tak się właśnie u mnie często zaczynało! Jak zwiedzać to całym sobą! С головата напред .... Smile Smile Smile

Tylko poczekajcie ciutkę! Muszę przyporządkować fotografie do pierwszej części zdobywania wtedy nie zdobytej Musały 
Арка беееее .... зашто ми не вдигаш ?! :-)))))
Odpowiedz
#6

Dobra, w takim razie przerwa i nastroj jak w banskiej mechanie, zeby ci sie wspomnienia odkurzyly.
Odpowiedz
#7
Sikornik .

Bardzo dziękuję,że podrzuciłaś mój ulubiony folkowy zespół! Oni są z Razłoga! To bliziutko Banska  Smile  Smile  Smile

"Co z tymi cholernymi wkładkami nie teges???!!!"

Jak już zadecydowałem co do swego wyjazdu w masyw Riły  aby się zmierzyć z Musałą to pendzikiem niczym automacik zacząłem wdrażać przygotowania . Na pierwszy rzut,to co najważniejsze!! No buty musiały być zakonserwowane! Jak bym wyczuwał ,że mogą mieć wilgotną przeprawę! Chociaż jak o mym zamierzeniu obgadywałem  z Nandy to niby tam śniegu było jeszcze tyci tyci. Do końca miałem nadzieję,że pogodę mieć będę taką jaką trzeba! Chociaż połowa listopada nie napawała nadzieją! Do rzeczy!
Zakupiłem wosk do butów i tym woskiem zapaćkałem je rzęsiście ze dwa razy! Do tego zakupiłem wkładki filcowe z podłożem z foli aluminiowej które tym prędzej zakitrałem do środka tak co by potem ich nie zapomnieć !/innych nie było/ No niestety były o numer mniejsze czyli 45-tki , w tym dniu którym je kupiłem już czasu nie było by gonić po sklepach za odpowiednim rozmiarem! Wydawało mi się,że wszystko jest ok!  Pozostało tylko jeszcze zakupić wypisywane w kasie dworca bilety Wroc-Sofia i spakować plecak i tylko nie zapomnieć o mapie Riły! Wszystko szło jak to zwykle! Przecież nie raz podejmowałem decyzje w pół dnia by wyjechać gdziekolwiek.......

Nandy napisałem tylko jeszcze na flirt4e, że już wyszedłem  z chawiry! Za sobą zamknąłem drzwi! Nooo idę! Dziarsko,prawie gnam! Uskrzydlony,że coś znowu się dziać będzie! No znów ten "przeciąg" który unosi wszystko lub niesie tych co lubią takie przygody! 
Nagle w butach coś się dziwnego dziać zaczęło?! Jak bym jechał na rozsznurowanych łyżwach! Kiedy dolazłem do pociągu miałem wrażenie jak bym przeszedł z 10 km albo więcej! Tak mi to gówno(wkładki) się w środku przemieszczały ruchem wzdłużnym przód-tył! Jak jechałem już w pociągu zadecydowałem,że je wypiernicze przez okno! Już czułem zakwasy w moich łydkach! Potem mi się skojarzyło jakoś,że to nie był dobry znak ...... Właściwie to walą mnie wszelkie zabobony! 

Dziękuję za uwagę i do następnego razu! 
Pozbierać muszę mat. zdjęciowy! 
Арка беееее .... зашто ми не вдигаш ?! :-)))))
Odpowiedz
#8
To i ja pochwalę się zdjęciami z wejścia na Musałę

[Obrazek: 2511279_IMGP5569Large.JPG]

Nie były zainteresowane czekoladą...

[Obrazek: 2511278_IMGP5580Large.JPG]

[Obrazek: 2511281_IMGP5609Large.JPG]

[Obrazek: 2511282_IMGP5596Large.JPG]
[Obrazek: 2511284_IMGP5622Large.JPG]

[Obrazek: 2511286_IMGP5613Large.JPG]

[Obrazek: 2511289_IMGP5623.jpg]
[Obrazek: 2511288_IMGP5627Large.JPG]
[Obrazek: 2511290_IMGP5625Large.JPG]

Pogoda zmieniała się bardzo dynamicznie (a to był początek lipca), tak więc zdjęcia można było robić między jedną chmurą a drugą. Ale najważniejsze, że udało się wejść.
Odpowiedz
#9
Taaaa znajome widoki! Smile Smile Smile Smile
Арка беееее .... зашто ми не вдигаш ?! :-)))))
Odpowiedz
#10
Wtenczas do Bułgarii pojechałem pociągiem przez Budapeszt, Beograd i Sofia! Podróż z ciutkę ponad tylko  30 godzin trwała! Najbardziej mi się wtedy spodobało w nocnym poć. Beograd-Sofia tam to wtedy skumplowałem się z całą grupą serbskich przemytników! Nawet Im pomagałem wagon rozkręcać aby móc zakitrać skrzętnie wszystkie dobra,fanty a przeważnie papierosy w promocyjnej cenie "Viceroy" na które to z utęsknieniem oczekiwał sofijski lud roboczy który wcale a wcale się nie tęsknił aby wspierać jakiś tam fiskalnych urzędasów! Zatem przyczyniłem się  po części ociuteńkę w rozwoju handlu poza fiskalnego! Czyli duży plus dla mnie! Na pewno  tym uczynkiem zbudowałem sobie lepszą karme Smile  Smile  Smile  Smile  Co no niby wróżyło,że Bóg gór Perun się do mnie uśmiechnie w trakcie jak będę lazł na Musałę  ..... No jak potem się przekonałem to tego uczynku jak dla Peruna było chyba za mało jeszcze! Widocznie za dużo wcześniej nagrzeszyłem i może taki jeden dobry uczynek to było dla Niego-Peruna nic! 

Ale to w ogóle opowieść chyba na inny temat!/Co się tyczy poć. Beograd-Sofia/ Cały czas w głowie mi świtała Nandy!  Big Grin  Big Grin  Big Grin  Big Grin

Do Sofii dotarłem z rana po kolacji! 

Po przyjeżdzie do Sofii pogoda mnie przywitała jak to w Bułgarii! Ciepło i słonecznie! Zatem dobra nasza! Trza się dostać do południowego dworca autobusowego! Zatem trzeba było przejechać tramwajem 18-stką do końca w kierunku Borysławowoj Gradiny!

Na pierwszej foci ЖП Гарата

[Obrazek: DSCF8511.jpg]

[Obrazek: sd9TmpP.jpg]

Zanim wsiadłem do tramwaju to mały spacer po słonecznej Sofii dobrze mnie nastrajał


[Obrazek: H4h71Hl.jpg]

W tyle zostawiliśmy Hotel Moskwa! Czyli jesteśmy prawie przy tzw południowym autobusowym dworcu! Jak by mi nie powiedziano,że to dworzec to bym się wtedy tego nie domyślił! Taki plac pod estakadą od którego odjeżdżają mikro busiki ! Z tego placu łapiemy marszrutkę do Samokova!

[Obrazek: DSCF8514.jpg]

Jadziem!!!

[Obrazek: uRCKANw.jpg]

I już w Samokovie!

[Obrazek: 1HQf6Bn.jpg]

" Turska robota" w Samokovie

Po lewej u dołu sławna czeszma z poidełkiem dla ptaków a po prawej budka gdzie zjadłem tanią pizze z krastowiczkami!

[Obrazek: DSCF8516.jpg]

W Samokovie przesiadka! Do Borovca!

I sam Borovec

[Obrazek: W0ChfNk.jpg]

[Obrazek: KbmBvlj.jpg]

[Obrazek: i0NxBvV.jpg]

A tutaj na pierwszym planie mój hotelik w którym się zatrzymałem! Pierwsze okno na poddaszu!
W pierwszą noc jak kimałem tam to spałem pod wszystkimi kocami! W pokoju było aż +8 stopni Celsjusza!

[Obrazek: DSCF8521.jpg]

Na powyższych fociszczach pokazałem streszczenie drogi do tzw zimowej bazy Borovec!
Pójdę golnąć jedną kawę hmmm i poszukam gdzie się podział ciąg dalszy który to niebawem powinien się tu pojawić! Dziękuję za uwagę! Smile Smile Smile Smile
Арка беееее .... зашто ми не вдигаш ?! :-)))))
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Botew- Najwyższa szczyt Starej Płaniny Szarena Sol 7 84 11-12-2023,13:28:01
Ostatni post: Marek999

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości