Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Szczyt Musała 2925 m. - Връх Мусала 2925 м. Riła region.
#21
Witam!

W ostatnim poście opisałem swoją nie za dobrą sytuację w jaką popadłem! Oczywiście opiszę ją co dalej nastąpiło! Ale nie teraz! Jutro do tyry mi trza!
Ale w załączniku dorzucę ze trzy nieciekawe fotki jakie wtedy poczyniłem! Foteczki owe strzeliłem jeszcze przed wpełznięciem na podejście do prawego masywu z denka doliny! W owym czasie miałem przy sobie analoga "Mamiya 1000 DTL z obiekt. 1 : 1,4 . Liczyłem na ujęcia z samej Musały czy choć by spod podnóża chociaż góry. Ujęcia z mojej pierwszej tzw odpoczynkowej bazy-stacji chyba trafo czy kij wi co . Ale coś tam uwieczniłem! Badziewie ale jest!

[Obrazek: BrcpN8X.jpg]

[Obrazek: OtmVQMA.jpg]

[Obrazek: fg9Cutt.jpg]

Na tej "up" w ostatnim ujęciu to wymyśliłem sobie,że ten szczyt ot tam w centrum to niby "Ireczek" ..... Do Ireczka i do Musały było jeszcze w huk drogi !  Angry  Raczej takich wydumań nie powinno się popełniać! Albo wiesz na 102% albo nie..
Арка беееее .... зашто ми не вдигаш ?! :-)))))
Odpowiedz
#22
Witam!

..... Jakoś z tych no górek powróciłem skoro to opisuję tutaj owo zajście!/przeżyło się/ Co by nie zanudzać Szanownego Gremium Bulgaricoosa ,to przeskoczymy sobie tera do miesiąca lipca! /Warunki wtedy były takie jak należy/

Zdjęć Sofii raczej tutaj pokazywać nie zamierzam! No morze jedno, aby rozpocząć drogę ku Rile! Czyli Do Borowca przez Samokow! A jak jechać do Borovca to opisałem już wcześniej! ....... /Gwoli przypomnienia marszrut zaczyna się z południowego dworca autobusowego-busikiem/

[Obrazek: I3AFtQF.jpg]


Ulica w Sofii .... Widoczek na Vitoszę bodaj!?

Tutaj już znajdujemy się w Samokowie

[Obrazek: 30a.jpg]

Wtenczas w Samokowie Lampa dawała konkretnie!

[Obrazek: 032OVr0.jpg]

Z tegoż dworca tzw .... Łapiemy busiczek do Borovca!

[Obrazek: R0vrxbw.jpg]

Miejsca zajęte ..... To wpieriod do Borovca jadziemy!

[Obrazek: Wvl5ucJ.jpg]

I Samokov! Hotel na fotce budowała Polska firma z Polski! / Tak mi tam powiedzieli/

[Obrazek: WPp9Ww7.jpg]

tzn na up fotce to tam tu Hotel Samokov w Borovcu!

"Narto-Pista" w Borovcu

[Obrazek: 08mHMJv.jpg]

Po przyjeżdzie do Borovca to oczywiście spacerek i przygotowanie mentalne do dnia następnego! Wszystko znajome! Przeca tu byłem pół roku wcześniej!

Aby zacząć w porze letniej wycieczkę na Musałę to najłatwiej będzie jak sobie skrócimy drogę zakitrawywując się do kabinowego górskiego liftu na Jastrabec! Ponad 2500m. bodaj

Wtedy płaciłem za tę podwózkę 6 Lv/ te 6-stki mnie prześladują! Ksiądz Natanek by to umiał wytłumaczyć!/

[Obrazek: apSjco4.jpg]

I tam to już widać pośredni celllll -Czyli Jastrabec !

[Obrazek: WzXBnGA.jpg]

OOOO i my już są na Jastrabcu! Od Jastrabca do Musały tylko 3 godz! / Jak dla mnie! Inni muszą iść 4,5 godz przynajmniej   Cool /

[Obrazek: aIzCBdc.jpg]
Арка беееее .... зашто ми не вдигаш ?! :-)))))
Odpowiedz
#23
Cel widać! Majaczy sobie w obłokach! Ladies & Gentlemans -its naj visok pik na Bałkanach! Musała 2925m. A "Chorwaci" to niech "łykają żabę"  Big Grin  Big Grin  Big Grin

[Obrazek: z1jkk5W.jpg]

Idziemy "wpieriod"! Albo "napred" jak kto woli! Byle do celu!

[Obrazek: bVfx51Z.jpg]

Miejsca stawały się jak by bardziej alpejskie ....

[Obrazek: 66a.jpg]

To tooo to jest schronisko .....

[Obrazek: lq7j7Yi.jpg]

Nie wiem czy to schronisko dokończyli! Wtedy żadnych ruchów przy budowie nie było wcale!

[Obrazek: GnQ8g73.jpg]

Czas na mały odpoczynek przy tych tam schroniskach .....

[Obrazek: iDAV6Nj.jpg]

Jak widać na fotografii, schronisko działało!

[Obrazek: Ffh8ovS.jpg]

Ja w owym czasie nie miałem okazji skorzystania z usług tych schronisk! Daliśmy radę zdążyć do Borovca przed nocą

Czobański szałas.

[Obrazek: AOObAsH.jpg]

Przy jeziorku /nie pamiętam nazwy/ mój synek i dwóch Bułgarów z którymi się skumplowałem jeszcze w Borovcu!

Odpoczynek krótki nad wodą!

[Obrazek: vcOui13.jpg]

Pod Musałą!

[Obrazek: BB46KXh.jpg]

Cały czas pod górę! Na pierwszym planie mój Drugar Bobi 

[Obrazek: 81zo4bd.jpg]

Skała "Indianiec"

[Obrazek: edwNaeW.jpg]

Hejjjjj ,eeeeejjjj Verni Drugarii,pesna zapejte ,mene vspomniajte

Moi Drugari : Andrei i Bobi!

[Obrazek: gzNMXeX.jpg]

[Obrazek: S4XBky4.jpg]

Tam w Rile takich jeziorek mnogo!

[Obrazek: tBpngLJ.jpg]
Арка беееее .... зашто ми не вдигаш ?! :-)))))
Odpowiedz
#24
Do Musały coraz bliżej!

[Obrazek: dhUJCzj.jpg]

.... rwa!!! ..... Nie ma lekko.

[Obrazek: UWbHqpx.jpg]
Арка беееее .... зашто ми не вдигаш ?! :-)))))
Odpowiedz
#25
Tych jeziorek jest w istocie mnogo. W całej Rile niemal dwieście Smile
Odpowiedz
#26
A co za nami zostało ????!!!! O jaka przepaść! Na żywca robi wrażenie bardziej zarypiaściaste!

[Obrazek: bmgXwyY.jpg]

Ostatnia "prosta" na Musałę !

[Obrazek: QEAsAkw.jpg]

Jushhhh blisko! Coraz bliżej))))

[Obrazek: rVz2IHF.jpg]

No iiiiiiiiiii jużżżżżż !!!

[Obrazek: JxuDjbE.jpg]

Punkt pomiarowy. Tam obok taki jeszcze drugi jest! Ale Ew-cia już Go nam pokazała.


[Obrazek: U9UhONi.jpg]

Stacja Meteo na Musale.

[Obrazek: V08cnRT.jpg]

Wyżerka po zdobyciu Musały! Należało się.  Big Grin  Big Grin  Big Grin

[Obrazek: rnXLlX9.jpg]

Schronisko na Musale. Mona piwo tam kupić/ przynajmniej można było/

[Obrazek: UxQSIVw.jpg]

A teraz główny tragarz  Cool  Cool  Cool

[Obrazek: C2CqAnb.jpg]

[Obrazek: RdjP2j1.jpg]

Musała jest najwyższym szczytem na całych Bałkanach! Takie wysokie góry to tylko w Bułgarii! Podejście i sama droga na szczyt nie jest trudna! Mój synek miał wtedy 9 lat i ani razy nie pęknął! Szedł jak pocisk!

Na samym szczycie nie ma problemu aby rozbić namiot! Polecam aby tam pójść!
Wakacje tuż,tuż! Do Was przyjdzie wybór dokąd się wybrać na wakacje! I dlatego tego tematu nie cedziłem kawałek po kawałku. No cóż! Życzę Każdemu z Was zaj....., tam Wakacji!

Na zamknięciu tematu 2 ekstra fotki! Mam nadzieję,że się spodobało?!

Powrót do Borovca polecam poprzez Jastrabec .....- Liftem!

[Obrazek: G2grK9o.jpg]
Арка беееее .... зашто ми не вдигаш ?! :-)))))
Odpowiedz
#27
Na zakończenie mojego wątku o Musale to chcę nadmienić,że czasem się spotykam z ludżmi którzy utwierdzają się ,że w Bułgarii jest ujowo! Jestem tego pewien,że Owi ludzie twierdzą tak ponieważ nie mieli okazji poznać Bułgarii nawet w małym stopniu! Myślę,że moje ostatnie trzy wątki pokazują trochę inną Bułgarię.A to tylko cząstka tego co mógł bym pokazać jeszcze! Ale każdy ma swoją drogę i sposób na podróżowanie! Grunt aby się ruszać! Przemieszczać i poznawać nowe! Co tu gadać czy tam pieprzyć trzy po trzy..... w Bułgarii pejzaże miażdżą 4 litery

Dziękuję za uwagę! Pozdrawiam arka

[Obrazek: Sos7LTt.jpg]
Арка беееее .... зашто ми не вдигаш ?! :-)))))
Odpowiedz
#28
Masz racje, arka.  Morzem  mozna sie nacieszyc za tydzien, a gory zawsze sa inne.

To co, poprowadzisz  nas gdzies jeszcze ?  

Przy okazji  zobacz   jak wygladal  pierwszy dzien lata  na Jastrebec , a  gospodarz juz  parasole  powyciagal. Smile
Przyszlo lato !
Odpowiedz
#29
(25-06-2015,20:35:47)sikornik napisał(a): Masz racje, arka.  Morzem  mozna sie nacieszyc za tydzien, a gory zawsze sa inne.

To co, poprowadzisz  nas gdzies jeszcze ?  

Przy okazji  zobacz   jak wygladal  pierwszy dzien lata  na Jastrebec , a  gospodarz juz  parasole  powyciagal. Smile
Przyszlo lato !

Witaj! 

No zima tam ..... Góry jak kobieta zmiennymi są. 

Teraz to dam Bulgaricoosom  trochę od moich postów odpocząć, mam gościa u mnie w domu z daleka! Ale jak najdzie mnie wena to myślę,że może jeszcze czymś Was zaskoczę?! / Wszystkich jockerów na stół jeszcze nie wyłożyłem/ ......  Cool
Арка беееее .... зашто ми не вдигаш ?! :-)))))
Odpowiedz
#30
Zachod slonca z Musaly- ruchoma kamerka

Slonko sie kladzie
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Botew- Najwyższa szczyt Starej Płaniny Szarena Sol 7 84 11-12-2023,13:28:01
Ostatni post: Marek999

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości