Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pola namiotowe i kwatery
Planujemy w tym roku (jeśli sytuacja epidemiologiczna pozwoli) wyjazd "na żywioł" do Bułgarii.
Żywioł ma polegać na losowych noclegach na polach namiotowych, na "dziko", bądź w kwaterach rezerwowanych w miarę potrzeby.
I tutaj mam pytanie: jakie, z Waszego doświadczenia, są szanse na nocleg na polach namiotowych na trasie lub w miarę potrzeb w kwaterach?
Termin wyjazdu, to lipiec 2021.
Trasa, to Belogradczik, Prohodna, Devatashka, Welikie Tyrnowo, Sinemorec, a potem Rodopy i do Rily.
Czy myślicie, że wcześniejsza rezerwacja jest konieczna? Przyznam, że byśmy nie chcieli wiązać się terminami, bo de facto nie wiadomo jak się rozwinie sytuacja w ostatniej chwili.
Dzięki za poradę.
Odpowiedz
W wakacje 2020 ale wrzesień. Rezerwowałem hotele z dnia na dzień. Nie było problemu.
Odpowiedz
Myślę że na bookingu rezerwacja nawet w tym samym dniu to nie problem, chyba że jedziecie większą grupą i 1 pokój nie wystarczy

Wysłane przy użyciu Tapatalka
Odpowiedz
Nie będzie problemu ze znalezieniem na miejscu noclegu.
Odpowiedz
Przy naj-mniej jeszcze kilka lat trzeba na powrót stanu turystyki sprzed pandemji.
Dla 1-2 osoby zawsze niema problemu z noclegem chyba że jest w okolicach impreza-koncert, festiwal... To wtedy może sie okazać że miejsc brak i zostali tylko mejscówki...2,3,4 razi droższe od cen "normalnych" Sad
"In vino veritas, in aqua sanitas"
Odpowiedz
Na polach namiotowych nie ma problemu. Byliśmy kamperem w sierpniu 2019.
Wzdłuż odcinku południowego wybrzeża jest wiele miejsc gdzie nad morzem na dziko można stanąć pod namiotem lub kamperem.
Jedyny problem to dostęp do wody.
Ceny pol namiotowych lub kempingów są niskie. My płaciliśmy za kampera i 4 osoby od 10 do 20 lewa za pole namiotowe.
Polecam pole namiotowe Silistar jeśli lubisz półdzikie pola namiotowe prz ślicznej plaży.
Z kolei najlepsze jakościowo pole w BG (prawie europejskie warunki) to Atliman.

Wysłane z mojego SM-N970F przy użyciu Tapatalka
Odpowiedz
Można jeszcze się rozbić "na dziko" na mało uczęszczanych plażach typu karadere koło Białej lub lipite koło Sinemorca, tanio bo za 0, tylko bez żadnych udogodnień

Wysłane przy użyciu Tapatalka
Odpowiedz