Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dojazd - Ulcinj
#21
co do wysokości, to 150cm, więc ja odpadam, nawet p spuszczeniu powietrza, co ktoś pisał, że robił. Szkoda, bo fajny pomysł
Odpowiedz
#22
Na filmie "Stacja Podgorica" podlinkowanym na stronie podlinkowanej w poście #17 widać ten pociąg i "na oko" wygląda, że jest tam multum miejsca... ale jako, że mam 14,68 cm Big Grin chyba nie zaryzykuję.

Macie może namiar na oficjalną stronę, na której kupuje się bilety na tenże pociąg? Czy to serbską (w przypadku kierunku Nowy Sad  / względnie Belgrad > Bar), czy czarnogórską (w drugą stronę).

Na stronie  https://www.zcg-prevoz.me/ nie widzę żadnej wzmianki o możliwości przewozu auta. Cenowo trasa Bar-Belgrad, podają, że (rozkład na III.2021) 21€ bilet, kuszetka 6€, rezerwacja 3€ (tu domyślam się, że dot. sytuacji, w której nie wykupi się miejsca do spania).
Odpowiedz
#23
https://kolejnapodroz.pl/pociagiem-czarnogory-przewodnik/  no i mamy trochę wyjaśnień (aktualizacja 11.01.2021). Np. Nowy Sad - Belgrad zawieszone ze względu na remonty. Rozkład obcięty ze względu na pandemię ;/ Ale wciąż nadzieja, że coś się zmieni do wakacji.

Co do wysokości, to wydaje mi się, że 150 cm z zapasem; nie przypominam sobie abym musiał się jakoś specjalnie gimnastykować przy przechodzeniu po tym wagonie.

Cenowo to wygląda nieźle: jeśli masz dwie osoby na pokładzie to przejazd pociągiem kosztuje tyle samo co samochód z noclegiem. 30€ x 2 + samochód - daje 90€ (400zł za 500km). Czyli tak jak samochód 150zł + hotel 250zł.
Odpowiedz
#24
W Federacji Bośni i Hercegowiny inspektorzy sprawdzają, czy nowo otwierane odcinki dróg mają pozwolenie na użytkowanie. Inspekcja nastąpiła po tym, jak dyrektor Federacji Autostrad stwierdził, że żaden tunel ani most w jednostce nie przeszedł odbioru technicznego. Zareagował, gdy kontrola zakazała korzystania z nowo otwartego odcinka autostrady, który jest częścią europejskiego korytarza 5-C, ponieważ nie otrzymał pozwolenia na użytkowanie. Eksperci ostrzegają, że konsekwencje mogą być tragiczne.
https://www.youtube.com/watch?v=bIXvY2bPXnQ&fbclid=IwAR3b_Yegxm-RIzrLGHat6otooAbQR7ynDM64t-3TIzexwbS6atk-nP8LNvg
"In vino veritas, in aqua sanitas"
Odpowiedz
#25
Znalazłem zdjęcie w czeluściach swojego dysku. Można ocenić faktyczną wysokość.


Załączone pliki Miniatury
   
Odpowiedz
#26
Czyli około 1,8 metra całkowita.
Odpowiedz
#27
ja te 150cm opierałem na danych technicznych podanych na jakiejś ichniejszej stronie kolei
Odpowiedz
#28
Fajnie by mieć potwierdzone informacje
Odpowiedz
#29
Civic 6 gen, ze zdjęcia, ma wg katalogu 140cm wysokości - i jest najniższym pojazdem na lawecie Smile Nie chciałbym nikogo wprowadzać w błąd, ale jeśli ktoś ma pojazd o wys. 151cm - to z tego co na zdjęciu widać, nie powinno stanowić problemu.Aczkolwiek ze 180cm nie ryzykowałbym.
Odpowiedz
#30
Na stronie kolei serbskich jest info całkiem oficjalne.
O tutaj
The condition for the acceptance of the transport depends on the height (max 1,55m), width (max 1.80m) of the car or trailer. Car must not be protected with cover.
Trzeba pamiętać, że to jest pojazd w ruchu i zawieszenie samochodu pracuje.
Skok zawieszenia pewnie trzeba liczyć do 20cm, a nikt nie chce dojechać z obitym dachem
Dlatego 1,55m nominalne wg katalogu daje pewnie 1,80m (lub więcej) przestrzeni na samochód w wagonie.
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Ulcinj Slavekk 48 26,847 19-08-2018,09:31:11
Ostatni post: M4R10
  Salina Ulcinj Slavekk 0 2,352 17-10-2015,17:51:40
Ostatni post: Slavekk

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości