Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Citikonto
#1
Od pewnego czasu za okrągłe bezwarunkowe zero PLN (a nawet z premią 150-200 PLN ) jest dostępne podstawowe CitiKonto Citibanku z darmową debetówką MC. W ramach niego można otworzyć darmowe konta walutowe w podstawowych walutach (BGN rzecz jasna nie ma), ale ....
Korzyści: 
- 4 darmowe wypłaty w miesiącu ze wszystkich bankomatów na świecie (każda następna z płaską stawką 8 PLN) wg. kursu MC bez dodatkowych kosztów przewalutowania
- transakcje bezgotówkowe rozliczane wg. kursu MC bez dodatkowych kosztów przewalutowania.
Warunkiem KONIECZNYM do skorzystania z tych "dobrodziejstw" w BGN jest wcześniejsze PODPIĘCIE debetówki (jedna do wszystkich posiadanych kont) do konta w EUR, no i oczywiście posiadanie odpowiednich środków na koncie EUR.
Ja założyłem, ale w BG jeszcze nie miałem okazji skorzystać.
Myślę, że warto rozważyć - konta i karta bezwarunkowo bezpłatne, przeliczenia MC i dobre kursy w kantorze banku.
Odpowiedz
#2
Nie chciałbym uprawiać czarnowidztwa, ale jako posiadacz konta w Citi od ponad 10 lat mogę powiedzieć, że jedyne co u nich jest stałe to zmienność Big Grin
Jeśli ogłaszają akcję darmowych kart czy kont to pewnie po roku wprowadzą opłaty i to spore.
Takie falowanie, raz przewagę ma marketing raz księgowość.
Dawno temu mieli akcję z "dożywotnio bezpłatnym" citikontem i mi to wpisali do umowy, dlatego kilka takich "falowań" obserwowałem spokojnie Big Grin
Odpowiedz
#3
Miałem u nich konto kilka lat temu, fajnym rozwiazaniem było na uwczesne czasy podpinaie rożnych walut do karty. Od kiedy zlikwidowali w moim mieście filię banku i najbliższy jest 30 km to się z nimi pożegnałem. A te zmiany to Slavekk ma rację.
Odpowiedz
#4
Wprawdzie nie Citikonto, ale Citi Karta Kredytowa Mastercard World ma fikuśne warunki.
- darmowa przez 3 lata
- umożliwia wskazanie w roku 2 okresów do 31 dni, w których prowizja od transakcji zagranicznych (6,8%) zostanie zwrócona; obejmuje też transakcje online -  płatności za hotele, bilety kolejowe i samolotowe, wypożyczalnie samochodów itp.; transakcje przeliczane po kursie Mastercard.

Na urlop może się przydać...
Oferta ważna do 31.12.2023r
Odpowiedz
#5
Za dużo kombinowania, za dużo pamiętania. Są prostsze metody.
Odpowiedz
#6
A to już każdy sam ocenii, czym będzie się umiał posługiwać.
Tylko trzeba wiedzieć jaki jest wybór.
Jest inflacja a żaden fintech nie podniósł limitu bezpłatnych operacji, Curve nawet drastycznie zmniejszyl, Zen co trochę publikuje nowe cenniki...
Bezprowizyjnych kart kredytowych jest mało, a takich bez oplat za wydanie i użytkowanie to ze świecą szukać...
Odpowiedz
#7
Hej,

Citikonto Citibanku robi wrażenie! To już nie tylko zero PLN za konto z debetówką, ale jeszcze cztery darmowe wypłaty na całym globie w miesiącu. To się naprawdę opłaca. Choć ta sprawa z podpięciem debetówki do konta w EUR jest troszkę zagmatwana, to jednak, jak się ma odpowiednie środki, to chyba warto. Słyszałem, że przewalutowanie i kursy MC robią tam robotę
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości