Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Co po wyborach 2021r?
#21
Oglądając "pracy" parlamentu bułgarskiego żygać sie chce Sad Jak dalej będzie taka eskalacja nie wykluczam wojna domowa. Obym byl złym prorokiem.
"In vino veritas, in aqua sanitas"
Odpowiedz
#22
Robi się na prawdę bardzo interesująco...
Podczas pierwszego posiedzenia nowego parlamentu i zaprzysiężenia nowych posłów, wyboru nowego marszałka/przewodniczącego każda wypowiedź z trybuny była agresywna i często obraźliwa wobec przeciwników politycznych. Znamy to dobrze z naszego parlamentu.
Wypowiedzi generalnie można podsumować: wszyscy przeciw Gerb, Gerb przeciw wszystkim.
Boiko podał się do dymisji pisemnie i do parlamentu nawet nie przyszedł. To rozwścieczyło pozostałych, że nie mogą go opluwać prosto w twarz...
Na tapecie politycznej również jest (jak u nas) plan odbudowy finansowany przez UE, który musi zaakceptować parlament... Boiko plan przygotował i próbuje naciskać inne partie aby go przegłosować. Inne partie bardziej myślą o rozliczaniu ostatnich 10 lat rządów w specjalnej komisji parlamentarnej.

Niby w parlamencie głosowania pokazywały iż Slavi spokojnie ma poparcie większościowe ale o jakichkolwiek koalicjach cisza. Nikt się nie spieszy.

Takich zapasów będzie minimum miesiąc bo zgodnie z konstytucją prezydent daje najpierw prawo utworzenia rządu partii wygranej - Gerb. Mają oni tydzień na sformowanie rządu i stworzenie większości w parlamencie do poparcia tego rządu. Jeśli nie zdobędą prezydent da prawo drugiej zwycięskiej partii i jeśli nie będzie sukcesu po tygodniu to trzeciej...
Ponieważ nikt nie wierzy, iż Gerb da rade, a raczej Ima takav narod ma szanse na większościowe poparcie, to najciekawiej będzie za ok 2 tygodnie.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości