Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kiedy kupić waluty na wakacje?
To raczej zabawa choć przy koszcie 10k to będzie 150 euro więc kwota godna uwagi.
Odpowiedz
15euro niby niewiele ale obiadek jest.
Dzisiaj w moich okolicach euro 4.32, o dziwo jest i lewa po 2.23.
Odpowiedz
(24-03-2019, 22:45:03)KAJ napisał(a): ciekawy wątek z tą wymianą. musicie być bardzo bogaci bo tak na chłopski rozum jak chce wziąć na wakacje 1000 zł i przekonwertować na Euro to mi wyjdzie przy kursie 4,5 zł 238 euro a przy kursie 4,2 zł 222 euro czyli jakieś 15 euro różnicy. Czyli przy całych kosztach urlopu suma "powalająca". Ale z drugiej strony fajna spekulacja ale tak dla sportu raczej niż do realnych oszczędności. Chyba że o czymś nie wiem?

Trzeba po prosto przeliczac w jednostkah piwne Smile))

to jest koszt piwa na cale wczasySmile))

http://okv.bg/bg/products/index/%D0%B1%D...0%BA%D0%BE

prawie 30 litrow zlocisciego napoju Smile))
"In vino veritas, in aqua sanitas"
Odpowiedz
Thumbs Up 
"jednostki piwne" Big Grin Big Grin 
przekonałeś mnie
Odpowiedz
W tym roku trochę późniejszy zakup i mniejszej sumy bo będę testował kartę Revolut. Zakup 500€ po 4,26 zł.
Odpowiedz
My w tym roku euro jak na lekarstwo, karty.
Jak na razie płatności i wypłaty kasy w tegorocznych pobytach najlepszy przelicznik. Jak w Bg zobaczymy.
Odpowiedz
Karty też biorę i w zasadzie jadąc przez 7 państw na nie się nastawiam ale gotówkę biorę jakby coś nie zagrało - nie było bankomatu, terminala, karta niekompatybilna ewentualnie utrata, kradzież karty. Bo co wtedy?
Odpowiedz
Wtedy problem, ale raczej czterech nie zgubimy.
Raz mieliśmy przypadek na stacji paliw.
Dlatego jakieś euro jest, po przyjeździe na miejsce wypłacam gotówkę w bankomacie. Oczywiście nie za dużo, staramy sie raczej płacić plastikiem a na obiad zawsze w razie czego jest.
Odpowiedz
Od kilku lat stosuje zasady 2/3 wydatków w euro (zawsze możesz wymieniać na lokalną walutę) 1/3 karta. Aaaaa wakacje spędzam w kilku krajach Około oczywiście

Wysłane przy użyciu Tapatalka
Odpowiedz
Euro pnie się do góry. Kupiliście jakieś zaskórniaki?
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości