Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kiedy kupić waluty na wakacje?
#1
Question 
No właśnie, wiele osób zadaje sobie to pytanie przed wyjazdem? Czekać do wyjazdu, czy kupować wcześniej, parę groszy na 1 euro to nie majątek, a być może później pójdzie w górę.

Piszę o euro bo to najbardziej opłacalna waluta przynajmniej w kierunku bułgarskim, ale pisać możemy o każdej.

Dziś euro w kantorach 4.15, w internetowych można dostać po 4.12.

Nieco ponad miesiąc temu kupowałem nawet po 4.01. Wtedy był najlepszy czas, nie sądzę by podczas lata kurs spadł poniżej 4.1, raczej będzie rósł w granice 4.2/4.25.

Jak myślicie?
...:::Bbbuuulllgggaaarrriiiaaa Rrruuullleeezzz:::...
96 97 98 99 00 01 02 03 04 05 06 07 08 09 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22
Odpowiedz
#2
Ja kupuje zawsze gdy jest okazja, czasem ktoś przyjedzie z krajów euro i uda się od niego odkupić po kursie sprzedaży w kantorze - wtedy jest dobry zysk. wiadomo, że wakacje to żniwa dla właścicieli kantorów i ceny rosną. Różnica między 4.00 zł a 4.20 zł na tysiącu euro to kwota 200 zł. Ile można za to kupić Śliwowicy czy rakiji a ile zagorki Smile
Odpowiedz
#3
Dawno temu wspominałem, ale przypomnę. Warto spojrzeć na wypłatę euro z bankomatów Euronetu. Któregoś roku tak nabyłem walutę i kurs był 10 gorszy lepszy niż w kantorze Smile
Odpowiedz
#4
Euronet miał bardzo dobry kurs jak startowali z tą usługą, niestety obecnie totalnie się nie opłaca. W marcu kupowałem euro za jakieś 4,2 w kantorze. Obok był bankoamt euronetu - kurs prawie 4,5  Exclamation

Pzdr
Marek
Odpowiedz
#5
No to faktycznie spaprana akcja Sad
Odpowiedz
#6
Też kiedyś sprawdzałem jakieś 2-3 miesiące temu kurs również był mało atrakcyjny
Odpowiedz
#7
Niestety przegapiłem dobrą cenę i trzeba kupować teraz po kursie 4,2. Zalatany byłem a teraz parę złotych w plecy. Ale co to jest przy ogólnym koszcie wyjazdu, który szacuję na 5-6 k
Odpowiedz
#8
dobra dobra, kupiłem troszkę wcześniej w dołku po 3.98.
Tylko tak jak piszesz przy 1000euro będzie to pewnie ok 20gr za 1euro, zawsze zostanie 200pln na żarełko, niby nic? Big Grin
Odpowiedz
#9
Ten najlepszy czas już chyba faktycznie był. Ja kupuję od znajomych swoich lub znajomych syna. Zawsze ktoś tam za granicą pracuje. Czasem jak brat przyjedzie to od niego. Jak ktoś ma iść do kantoru i sprzedać po np 4 PLN to woli sprzedać za 4,05 -4,10 i każdy troszkę do przodu a przy ponad 1000 € wymiany to już jest niezły obiad lub dwa Smile
Odpowiedz
#10
Kupiłem jak euro było w dołku 1,5 mies. temu - średnio po 4,03.
Staram się obserwować kursy na bieżąco i zawsze korzystam z kantoru internetowego - 0,5h i po wymianie.
Marcin
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości