Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kiedy kupić waluty na wakacje?
Wczoraj lekki wzrost EUR/PLN a dzisiaj już spadki chyba inwestorzy i rynek uznał że Brexitu nie będzie. W tej chwili można kupić euro po 4.39 PLN i dalej spada. Chyba że jest jakaś interwencja BGK lub NBP na rynku.
Odpowiedz
witam
Podaj proszę namiar na ten kantor internetowy.....jeśli pewny i sprawdzony to chętnie skorzystam....
dziekując pozdrawiam JAR
Odpowiedz
kantor internetowy
https://kantor.aliorbank.pl/?language=pl
Odpowiedz
Ja polecam cinkciarz.pl tylko poczekaj niech zakończy się i uspokoi cała akcja z brexitem, teraz jest dosyć duży spread na walutach. W banku nie kupuję ze względu na zły kurs. Cinkciarz jest ok ze względu na brak dodatkowej prowizji, widzisz za ile kupujesz oraz szybkość transakcji od momentu przelewu złotówek do powrotu walut do mnie na konto max 30 minut. Ponadto sprawdź czy będziesz miał darmowe przelewy do swojego banku ja w BGŻ mam. Może też go lubie bo korzystam z jego usług od b. długiego czasu.
Odpowiedz
a właśnie....bo teraz zachodzę w głowę....jak ojrasy (jeśli kupie poprzez kantor internetowy) trafią do mojej kieszeni?
Odpowiedz
Musisz w swoim banku założyć konto walutowe w EUR i to konto podać Cinkciarzowi. Ponadto, tak jak kolega wspomniał wcześniej, sprawdź czy Cinkciarz za przelewy z Twoim bankiem nie będzie brał opłaty.
Ja korzystam z Walutomatu i też jest ok.

Wysłane z mojego LG-D405 przy użyciu Tapatalka
Odpowiedz
i rozumiem, że bank w mojej miejscowości musi mieć możliwość wypłaty ojro?
Odpowiedz
Spóbuję ci wytłumaczyc to najprościej jak potrafię. Musisz mieć oprócz np. konta złotówkowego w baku konto walutowe w tym przypadku w euro. Drugą sprawa jest jak chcesz z tej gotówki korzystac czy wypłacic euro czy wypłacic walute w danym kraju, która zostanie przeliczona naeuro czy płacic kartą podpieta do tego konta.

Dlatego jest wiele niewiadomych, ja u siebie w baku mam bezpłatne prowadzenie konta zarówno złotowego w euro i dolarach plus do tego mam wypłaty bezpłatne ze wszystkich bankomatów na świecie dlatego mi się to opłaca.

Przed wyjazdem tylko karte przepinam z konta złotówkowego na euro lub dolarowe i nie mam już podwójnej konwersji z waluty danego kraju na euro a później jeszcze na złotówki. Pomijam sytuacje jak jestem w kraju gdzie jest euro to wtedy w ogóle nie ma konwersji.

Ponadto jak potrzebuję wypłacić troche euro ze swojego banku to tez jest to realizowane bezpłatnie, tylko nie pamiętam do jakiej kwoty. Mniejsze kwoty od ręki a większe trzeba zamawiać ale to chyba powyżej kilku tysięcy euro. Jednakże korzystałem z tej opcji 2 razy a tak zawsze wypłacam euro z bankomatu będąc przy okazji w kraju ze strefy euro na takie dorbne wydatki, które zawsze później zostają.

Odnośnie kantorów online jest ich wiele ja wykorzystuje jak podałem cinkciarza ale zawsze trzeba sprawdzić warunki, tzn. pobieraną prowizje, czas wykonania transkacji oraz opłaty za przelewy, u mnie najlepiej wyszło u tego pośrednika gdzie nie mam żadnych dodatkowych opłat.

Odnośnie euro to dzisiaj już można kupić po 4,37 czyli trend spadkowy jest zachowany, dlatego podkreślam ten Brexit od początku to była wielka "lipa", rynek nie zachowuje się tak jak jest w niepewności. Mam nadzieję, że złotówka szybko umocni się i euro wróci do normy około 4,20 zł za euro, a jak będzie niżej to będzie miło.
Odpowiedz
Ja również posiadam konto na Cinkciarzu, korzystam tam z portfela walutowego, na który przelałem taką ilość PLN, która po wymianie powinna wystarczyć mi na wyjazd.

Do jednego ze swoich RORów otworzyłem dwa dodatkowe rachunki walutowe USD i EUR. Czarmar w poście wyżej ładnie to wszystko wyjaśnił, nie wiem w jakim banku ma rachunek, ja w T-Mobile Usługi Bankowe lub w Aliorze loguję się do bankowości internetowej, i tam w dodatkowych produktach mogę m.in. otwierać nowe subkonta walutowe - otwarcie nowego zajmuje mniej, niż zaparzenie sobie kawy. Nie wiem czy mogę u siebie przepinać kartę z jednego rachunku na inny, natomiast, jako że zostało mało czasu do wyjazdu i nowa karta debetowa (10zł poczta/50zł kurier) nie zdążyłaby dotrzeć, przeszedłem się do sklepu firmowego T-Mobile u mnie w mieście (mają tam też placówkę usług bankowych) i tam miła pani od ręki, za darmo, wydała mi do konta walutowego kartę niespersonalizowaną. Różni się ona tylko tym, że zamiast mojego imienia i nazwiska widnieje nazwa banku. Poza tym przy płaceniu/wypłatach zachowuje się tak jak normalna.

Kiedy piszę te słowa, angole właśnie głosują nad brexitem, kurs dolara na Cinkciarzu 3,83, euro 4,37 a ja w pracy co chwilę zerkam na komórkę, już wymieniać czy jeszcze chwilę zaczekać... Normalnie emocje jak na wyścigach. Tak czy inaczej, po wymianie dolary i euro z portfela Cinkciarz lecą na odpowiednie rachunki walutowe... i można ruszać w drogę. Trzeba tylko pamiętać o tym, że Cinkciarz pracuje do piątku do 16:30 i nawet jeśli jest to przelew 30min to trzeba wziąć to pod uwagę.
Odpowiedz
Poczekaj do jutra, zapewne Brexitu nie będzie i nasza waluta dalej się będzie umacniać i powinna sie zbliżyć do 4,30 ale wszystko zależy od referendum w GB. Jednakże jest to twoja decyzja ja osobiście bym czekał.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości