Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nawigacja, mapy na których jeździmy.
#11
(03-06-2015,23:14:14)igi123 napisał(a): W "tle" cicho na szybie pracuje automapa, w miare aktualna. Ale zawsze, ale to zawsze jadę jak mi pokazują znaki i najlepsza navi na świecie tzn. moja żona  Heart   co czyta papierową mapę o dobrej skali.

U nas zawsze jest tak samo, tylko to ja jestem tą żoną z papierową mapą siedzącą obok kierowcy.
Nieskromnie dodam, że często to nie Hołek miał rację, ale blondynka/ruda siedząca w naszym aucie.
Nawigacja- nawigacją, mapa-mapą, ale znaki i pilot obok najważniejsze!!!
Odpowiedz
#12
Mam pytanie natury technicznej. Chodzi mi o kwestię montażu GPS a także rejestratora wideo. Czy są jakieś przepisy odnośnie montażu na przedniej szybie ww. urządzeń w krajach tranzytowych do Bułgarii?
Odpowiedz
#13
Big Grin 
Na Słowacji  nie można mieć niczego przymocowanego na szybie.
Znając niechęć policjantów Słowackich do nas to bym nie ryzykował. Big Grin
Odpowiedz
#14
(17-06-2015,09:16:32)Bogdan napisał(a): Na Słowacji  nie można mieć niczego przymocowanego na szybie.
Znając niechęć policjantów Słowackich do nas to bym nie ryzykował. Big Grin

Ostatnio miałem kontrole na Słowacjii,i miałem navi na szybie w dolnym rogu zaraz koło kokpitu od strony kierowcy.I pan policjant powiedział bardzo dobrze pan zamontował navi.Może mało kto wie ale w Polsce też nie można mieć centralnie na szybie na srodku pod lusterkiem.
Odpowiedz
#15
(17-06-2015,09:16:32)Bogdan napisał(a): Na Słowacji  nie można mieć niczego przymocowanego na szybie.
Znając niechęć policjantów Słowackich do nas to bym nie ryzykował. Big Grin

Przepis chyba mówi, że nie można mocować na szybie urządzeń,
które utrudniały by widoczność.
Ja mocuję nawigację na Słowacji nie w środkowej części szyby,
ale po lewej stronie z mocowaniem przy dolnej krawędzi szyby.
Odpowiedz
#16
(17-06-2015,09:59:12)adam i basia katowice napisał(a):
(17-06-2015,09:16:32)Bogdan napisał(a): Na Słowacji  nie można mieć niczego przymocowanego na szybie.
Znając niechęć policjantów Słowackich do nas to bym nie ryzykował. Big Grin

Ostatnio miałem kontrole na Słowacjii,i miałem navi na szybie w dolnym rogu zaraz koło kokpitu od strony kierowcy.I pan policjant powiedział bardzo dobrze pan zamontował navi.Może mało kto wie ale w Polsce też nie można mieć centralnie na szybie na srodku pod lusterkiem.

I w Polsce i w Słowacji chodzi o to samo - nie wolno tak montować by sprzęt zasłaniał drogę.
Można tak zamontować, aby sprzęt zasłaniał nadwozie - znaczy: kierowca widzi sprzęt na tle maski, a nie na tle drogi.
Przy czym "droga" to nie tylko nawierzchnia jezdni ...Wink
Jeśli kierowca siedzi nisko to może zamontować u góry, ale we współczesnych samochodach nie ma lekko.
U mnie już lusterko wsteczne jest prawie w linii wzroku, kokpit jest krzywy i nie można do niego założyć podstawki do przyssawki - załozyłem na szybie ale nisko (za to wyszło daleko...Wink - trochę widać pomiędzy lusterkiem a navi
Odpowiedz
#17
W którejś z TV w programie motoryzacyjnym była ta kwestia omawiana. Wolno mieć, ale należy pamiętać, że: "Nawigacja nie może w żaden sposób utrudniać widoczności kierowcy, w związku z tym nie powinna być montowana w centralnym punkcie przedniej szyby". W dalszej części programu sugerowano montaż nawigacji tak jak pisze: adam i basia katowice.
Zwracano uwagę na NIE POWINNA.
Odpowiedz
#18
A próbowaliście Osmanda z Openstreetmaps? Zawsze przed wyjazdem ją przeglądam i nigdy nie miałem żadnego problemu z nowymi drogami.
Odpowiedz
#19
W ubiegłym roku jechałem na Automapie i było w miarę ok ale trzeba uważać przy powrocie przez Rumunię, bo mapa kieruje (przy ustawieniu opcji "trasa szybka")z rejonu Sebes do Oradei  drogą nr E 79 (gdzie od lat są gigantyczne remonty  na długości ponad 100 km). Tydzień temu znajomi również wpadli w tę pułapkę przez AM. Na tej "szybkiej" trasie można stracić z 2 godziny.
Odpowiedz
#20
Przed wyjazdem newralgiczne miejsca odwiedzam z Street Viev + spisuje w tych miejscach miejscowości.
Nawigacja wbudowana RNS-510 z mapą East v12.
Wezmę zamiennie AM na tablecie (użyję tylko w razie potrzeby).
Marcin
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Auta Bulgaricusów czyli czym jeździmy do BG kris68 34 21,606 05-07-2018,20:59:45
Ostatni post: dżek

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 4 gości