Ocena wątku:
  • 2 głosów - średnia: 1.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Bułgarskie produkty w Polsce
Zachęcam wszystkich fanów kuchni BG do wpisywania adresów sklepików, bazarów z produktami z nad morza czarnego.
Jeśli chodzi o Łódź : sklepik przy ulicy Struga - NADIS ( do kupna : lutenica, ajvar, liście winogron w słoiku)
Warszawa : bazar ( tylko proszę o podanie adresu, nie jestem z Wawy a byłem tam tylko raz)
do kupna, lutenica, piwka bułgarskie i oczywiście sery
Odpowiedz
To może i coś dla Pań, produkty oparte o wodę lub olejek różany (to nie jest reklama). Duży plus to uzupełnienie kosmetyczki przez internet, minus to niestety cena (w Bg są dużo tańsze).
http://www.bulgarskaroza.pl/
O, pojawiły się nawet produkty spożywcze. 
Odpowiedz
Ten bazar jest na Bakalarskiej, oprócz wymienionych produktów mają też wędliny, czasem przyprawy. We Freshach można dostać Peshterską Rakiję, w ABC (albo Grosiku, głowy nie dam - sklep na Żelaznej, w pobliżu mennicy) też jest lutenica, widywałem Kiopalo. W Careffour express na Grójeckiej (zaraz za Dickensa, w stronę Okęcia) bywa lutenica.
Odpowiedz
Dzięki za info 
Nie wiem jak w innych miastach, ale w Łodzi w Piotrze i Pawle dostępna jest lutenica,ajwar i biały BG ser
Odpowiedz
A tak, ser można dostać, ale ceny są z kosmosu za 200 gramowe kostki.
Odpowiedz
W Rzeszowie w Sparach lutenica,w sklepach Centrum też. W Polanie lite czuszki lutenica,ratatui.W Auchan sery firmy Rossa. W Makro rakija Katarzyna.W Zabkach rakija odlezala.
Odpowiedz
zazdroszczę Wam - w Lublinie tragedia, w Piotrze i Pawle nic, w Makro rakiji niet, tylko w Auchan sery są

ale w tym roku mam specjalny budżet na zakupy spożywcze w BG, mam nadzieję, że starczy na zimę Smile

ks. Tischner
„Prawdy są trzy: cała prawda, święta prawda i gówno prawda”
Odpowiedz
Można też dostać Mawrud.
Odpowiedz
teresa widziałem, tylko ja za winem nie przepadam, potworny ból głowy

ks. Tischner
„Prawdy są trzy: cała prawda, święta prawda i gówno prawda”
Odpowiedz
Mavruda z Katarzyna Estate kupiłem, z okazji zmartwychwstania Bulgaricusa, w Tesco. Smile
Odpowiedz