Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pośrednicy w wynajęciu mieszkań/apartamentów
#21
Witam

Macie jakiś pomysł jak zweryfikować pośrednika bułgarskiego? Chcę zarezerwować 3 apartamenty przez stronę holidaylettinginbulgaria.com, co wiąże się z wpłatą zaliczki 30%. Do tej pory rezerwowałem przez booking.com i nie było problemu. Nie chcę utopić kasy, a wiadomo że jakieś ryzyko istnieje. Szukałem czegoś na necie o weryfikacji, ale wyskakują mi same tematy o polskich biurach podróży. Powinna być chyba jakaś baza firm w EU, gdzie można sprawdzić wiarygodność firmy?
Odpowiedz
#22
Witam wszystkich bułgaromaniaków ;-)  Heart

Poczytałam, poczytałam, napaliłam się na Bułgarię (już w zeszłym roku, ale męża droga przerażała) i już mam nawet wybrany apartament, ale... zaczęły się schody.

Może mi ktoś z Was - doświadczonych z rezerwacjami - pomoże.

Usiłuję zrobić rezerwację przez airbnb, już jestem na etapie wpisywania danych z karty kredytowej i mnie nie puszcza dalej. :-( Limit na karcie mam większy, niż zapłata za ośrodek, więc nie wiem o co chodzi.

Przy okazji - może ktoś korzystał z Аренда Феста Премиум Ризорт - Помор, tłumaczone na Festa Premium Resort - Pestilence w Pomorie i może coś napisać o tym ośrodku? Mamy wybrany apartament na 5 osób na 5 piętrze w tym resorcie. Koszt na 14 noclegów ok. 3300 zł. Zależało nam na basenie, bo moje dzieci (nastolatki) tylko w zasadzie skaczą do wody.  Tongue

Pytań w zasadzie mam dużo więcej, ale zostawię sobie na bliżej wakacji.
Teraz bardzo proszę o pomoc przy tej rezerwacji.

Ania
Odpowiedz
#23
Po kilkunastu nieudanych próbach, zastanawiam się, czy mogę zapłacić kartą kredytową, którą mam w złotówkach za wakacje w euro? Bo opłata jest w euro. Może to ten błąd?

Pomożecie?...
Odpowiedz
#24
A nie masz jakiegoś limitu dziennego przy płatności przez internet?
Odpowiedz
#25
Zadzwoń do swojego banku, bo wiem, że niektóre hotele nie przyjmują kart z kodem cvc. Dla nas to podstawa dla bezpieczeństwa transakcji - mi z powodu konieczności wprowadzania kodu CVC przy zapłacie kartą kredytową za hotel w Madrycie (zarezerwowany na booking.com) hotel odrzucał rezerwację. Podobno w niektórych bankach jest możliwość jednorazowego nieodpłatnego krótkotrwałego odblokowania konieczności użycia kodu CVC przy zapłacie. ING nie chciał tego zrobić bo to chyba nie jest wcale takie bezpieczne - zatem musiałam poszukać innego hotelu...
Ewentualnie napisz do właściciela jaki masz problem, może poda inną formę zapłaty, albo poda przyczynę takiego stanu rzeczy.
Na airbnb w całej Europie płacę normalnie z kodem bezpieczeństwa i polecam w 100% ten portal. Jeśli ktoś chce link polecający, który od razu przy pierwszej rezerwacji daje zniżkę i mi i nowicjuszowi, proszę o wiadomość na pv.
Odpowiedz
#26
Ja w ostatnie wakacje rezerwowałem w sumie 5 apartamentów, taka grupa się zebrała. Część przez holidayletting.co.uk , część  przez airbnb. Obydwie platformy są pewne i bezpieczne, nigdy nie miałem żadnych problemów. Przez airbnb  "brałem" dla kolegi apartament we Vlasie od Nowozelandczyka, a z letting zwyczajowo od angoli od kilku lat. Od jednego angola biorę apartament od 5 lat a i tak płacę zaliczkę bo "takie są zasady". Oni tych zasad przestrzegają, w obydwie strony. Nie mam konta walutowego. Do holidaya płaciłem przez Paypal, do airbnb kartą mBanku. Konto złotówkowe. Też na początku miałem problem z płatnością ale u mnie wynikał on z niepełnej rejestracji konta.
Pozdrawiam, Hary.
Odpowiedz
#27
Po klikaniu co chwilę - przeszła rezerwacja i pobrali mi od razu z karty całą sumę. Zajęło to kilka godzin, ale jest sukces. Big Grin

Myszabe - szkoda, że nie skorzystałam, ale może innym się przyda.
Jestem już nie tak bardzo zielona, ale przyznam szczerze, że jest to dopiero moja druga taka rezerwacja przez internet   Angry

Teraz będę podglądać wasze zapiski odnośnie trasy i miejsca, do którego jedziemy czyli Pomorie. Jestem bardzo podekscytowana tym wyjazdem, myślę, że jest duża szansa, że się w Bułgarii zakocham. Bo np. Chorwacji nie lubię, wiele rzeczy mi się tam nie podoba.  Confused

Pozdrawiam
Ania
Odpowiedz
#28
Hejka Anja - w jakim terminie jesteś na miejscu? Wczoraj zmieniłem rezerwacje z ul Solnej 49 , na apartament w tym samym zespole budynków - tam jest kilka osobnych ofert - nasza nazywa się Pomorie Resort Apartments - na fotkach basen ten sam Smile. W tym roku jedziemy na 3 auta - poprzednio jechaliśmy sami.
Odpowiedz
#29
My na miejscu jesteśmy 24.07, na 2 tygodnie.
Odpowiedz
#30
To nie będzie okazji spotkania się na miejscu i wypicia drinka przy basenie Wink - rezerwacja od 9.07 do 21.07, wyjeżdżamy w piątek, a Ty przyjeżdżasz w poniedziałek. Smile Co najwyżej mogę wydrapać na ścianie przed wejściem pozdrowienia Wink - na PW przesłałem link do oferty którą zarezerwowaliśmy. Może nie które fotki się powtarzają w jednej i drugiej ofercie?
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości