Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Obwodnica Bukaresztu
W planie mam przejazd z Saliste k. Sibiu, TT i dalej w kierunku Constanty i Warny. Konkretnie do Balgareva. Nawigacja pokazuje południową obwodnicę, którą już jechałem w 2011 roku. Stan nawierzchni był co tu dużo mówić fatalny. Google maps wskazują północną obwodnicę. I tu pytanie - czy takowa istnieje czy są to tylko jakieś podrzędne dróżki. A pytanie drugie - jaki jest stan techniczny obwodnicy południowej na rok 2015?
Odpowiedz
(21-06-2015, 13:53:27)dżek napisał(a): W planie mam przejazd z Saliste k. Sibiu, TT i dalej w kierunku Constanty i Warny. Konkretnie do Balgareva. Nawigacja pokazuje południową obwodnicę, którą już jechałem w 2011 roku. Stan nawierzchni był co tu dużo mówić fatalny. Google maps wskazują północną obwodnicę. I tu pytanie - czy takowa istnieje czy są to tylko jakieś podrzędne dróżki. A pytanie drugie - jaki jest stan techniczny obwodnicy południowej na rok 2015?

Jechałem w zeszłym roku południową dwa razy.  Bezproblemowo. Mam wrażenie, że droga jest sukcesywnie remontowana. Generalnie nie jest źle. Wydaje mi się też, że ubyło tych dróg z pierwszeństwem przejazdu przecinających obwodnicę . Teraz jest tylko chyba dwie. Tam zawsze jakiś koreczek.
Odpowiedz
Północna obwodnica w dużej mierze jest drogą dwupasmową, jak tylko znajdę źródło tej informacji na forum rumuńskim o drogach rumuńskich to tu wrzuce.

[Obrazek: 2-harta.jpg?width=640]
Green = finished
Blue = under construction
Red  = no works undergoing

Dodatkowo street view
...:::Bbbuuulllgggaaarrriiiaaa Rrruuullleeezzz:::...
96 97 98 99 00 01 02 03 04 05 06 07 08 09 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19
Odpowiedz
No trzeba się będzie na street view przejechać!
Odpowiedz
Północną obwodnicą "opłaca" się jechać jak jedziemy od strony Pitesti do Constanty. Droga faktycznie w dużej mierze dwupasmowa, a od lotniska Otopeni to taka prawie autostrada. Jeżeli jednak mamy zamiar pojechać na Ruse to szybciej będzie połudnową centurą. Chyba, że jedziemy od strony Ploesti na Ruse to możemy spokojnie północną. Albo jak jedziemy w weekend koło południa to można przez centrum Bukaresztu.
Odpowiedz
płd obwodnicą przejeżdżałem w tamtym roku wracając - to był czwartek ok godziny 13stej - masakryczne korki, jak dla mnie stan drogi fatalny
ks. Tischner
„Prawdy są trzy: cała prawda, święta prawda i gówno prawda”
Odpowiedz
A ktoś jechał północną? Bo dla mnie ta opcja wydaje się najrozsądniejsza. Jadę potem wzdłuż wybrzeża w kiernku Warny.
Odpowiedz
Dżek filmik z lutego -> https://www.youtube.com/watch?v=ZsDeXuXnyms
Marcin
Odpowiedz
(21-06-2015, 20:59:53)dżek napisał(a): A ktoś jechał północną? Bo dla mnie ta opcja wydaje się najrozsądniejsza. Jadę potem wzdłuż wybrzeża w kiernku Warny.
Jechałem 2 lata temu, w takim przepadku to bardzo dobra opcja. Od Pitesti do Mangalia masz 2 pasy (oprócz tej century). Ta północna obwodnica jest o niebo lepsza od południowej.
Odpowiedz
(21-06-2015, 21:18:51)bzyq_74 napisał(a): Dżek filmik z lutego -> https://www.youtube.com/watch?v=ZsDeXuXnyms

Obejrzałem, raczej ok, choć miejscami hardkor. Dzięki.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości