Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Obwodnica Bukaresztu
Też wybiorę DN 61/ 5B (z założenia chciałbym na 1-ym baku przejechać z Komarna do Ruse).
"+" jakie widzę to krótszy wariant, mały ruch i być może "folklor"
"-" tylko częściowo gorsza nawiechnia
Marcin
Odpowiedz
Czołem fani bułgarskich plaż.

2 lata temu omijałem Bukareszt drogą 61 i byłem zadowolony z tej drogi (jazda powrotna w dzień).

Teraz śledząc ten wątek pojawił się dylemat:
jak jechać bo mam do wyboru 3 opcje:
- trasa 61 (jechałem - OK)
- obwodnica Bukaresztu (weekend?)
- pokazany na tym forum skrót (igi123): objazd Bukaresztu

która z tych opcji Waszym zdaniem jest optymalna (i dlaczego) przy założeniu, że w tych okolicach będę z soboty na niedzielę ok 2:00 (dokładnie 5 lipca, środek nocy)?

Rafał.
Odpowiedz
Ponieważ planujesz przejazd nocą możesz jechać:
1. Obwodnicą (centura) - bez samochodów w nocy
2. Przez centrum - znikomy ruch nocny
W weekend tiry mają zakaz jazdy (oprócz towarów szybko psujących się).
Odpowiedz
W nocy TIRy to raczej jeżdżą. I to raczej ostro i dużo ich jest.
Odpowiedz
Może nieprecyzyjnie to napisałem, w nocy w okolicach Bukaresztu z soboty na niedzielę jest podobny ruch jak w każdym innym dużym mieście, czyli znikomy i śmiało można jechać tak jak napisałem. Zakaz jazdy TIR jest faktycznie do 22 czy 23, potem wyjeżdżają w drogę. Natomiast i obwodnica i centrum nocą nie są oblegane przez samochody (no chyba, że jaki wypadek i blokada drogi, ale tego nie przewidzisz).
Odpowiedz
Wypuszczają TIRy o 22:00 czasu miejscowego, czyli o naszej 21:00. Bardzo często pilnuje ich na parkingach policja, która notabene pomaga z nich wjechać na drogi. Dla mnie jest to sygnał, że trzeba szukać noclegu.
Jeżdżą ostro jak wściekli i zawsze powtarzam, że nasi TIRowcy przy rumuńskich to cienkie Bolki.
Odpowiedz
Tylko że kolega roger zaplanował sobie nocny przejazd przez Bukareszt i pewnie dużo wcześniej będzie się z kierowcami w dużych autach mijał po drodze. Ale powtarzam, jechałem 2 razy przez centrum i obwodnicę w nocy i jest pusto.
Odpowiedz
(01-07-2015, 09:00:12)igi123 napisał(a): Tylko że kolega roger zaplanował sobie nocny przejazd przez Bukareszt i pewnie dużo wcześniej będzie się z kierowcami w dużych autach mijał po drodze. Ale powtarzam, jechałem 2 razy przez centrum i obwodnicę w nocy i jest pusto.

igi - a jak oceniasz ten objazd Bukaresztu, który podawałeś w linku? (nie 61).
Odpowiedz
Osobiście wybrałbym ten objazd gdybym jechał za dnia i w tygodniu (droga nie jest prosta trza trochę ponawigować, a nocą jest to utrudnione). Kolejna sprawa to "tereny podmiejskie" bo przez nie jedziemy i w sobotę w nocy to i koń bez woźnicy się może zdarzyć i rower na środku drogi bo pasażer śpi w rowie itp. Rumuni w sobotę też lubią się bawić. Smile  
Odpowiedz
(30-06-2015, 23:12:23)roger napisał(a): Czołem fani bułgarskich plaż.

2 lata temu omijałem Bukareszt drogą 61 i byłem zadowolony z tej drogi (jazda powrotna w dzień).

Teraz śledząc ten wątek pojawił się dylemat:
jak jechać bo mam do wyboru 3 opcje:
- trasa 61 (jechałem - OK)
- obwodnica Bukaresztu (weekend?)
- pokazany na tym forum skrót (igi123): objazd Bukaresztu

która z tych opcji Waszym zdaniem jest optymalna (i dlaczego) przy założeniu, że w tych okolicach będę z soboty na niedzielę ok 2:00 (dokładnie 5 lipca, środek nocy)?

Rafał.

Ja w tamtym roku w obydwie strony jechałem przez obwodnice, w jedną stronę o godz. 1 w nocy w sobotę i było puściutko, a powrót też sobota ale między 12 a 13 godz. i też pusto. Tak że spokojnie mogę polecić obwodnicę na sobotę.
A nad takim objazdem jak od "igi123" też się zastanawiałem, ale zrezygnowałem. Taki objazd w Rumunii w nocy może być słabo oświetlony albo w ogóle nie oświetlony a droga wygląda jak przez wieś, a więc mało bezpiecznie, nie wspomnę o ewentualnych dziurach w drodze.
O trasie Nr. 61 nie będę się wypowiadał ponieważ nigdy nią nie jechałem, ale z mojego doświadczenia mogę polecić Ci obwodnicę. Trzeba tylko uważać żeby nie przejechać zjazdu na nią, ja  spodziewałem się że będzie bardziej oznakowany.
Pozdrawiam i szerokości w drodze.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości