Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Trasa Transfogarska - stan drogi, czas przejazdu, itp.
Dla tych co jechali - pytanie.
Z Saliste do Balgarevo Automapa wskazuje 7 godz z kawałkiem. Czyli osiem. Wyjazd ok. 7 rano z Saliste. Żeby być w rozsądnych granicach w Balgarevie na TT pozostaje 5 godzin. No może sześć. Czy to wystarczy?
Odpowiedz
(22-06-2015, 08:55:45)dżek napisał(a): Dla tych co jechali - pytanie. ...........
... Z Saliste do Balgarevo Automapa wskazuje 7 godz z kawałkiem. Czyli osiem. Wyjazd ok. 7 rano z Saliste. Żeby być w rozsądnych granicach w Balgarevie na TT pozostaje 5 godzin. No może sześć. Czy to wystarczy?

Ja jechałem z Malutką w lipcu z południa na północ. Zajęło nam to ok. 4 godziny (50km). Droga całkiem niezła, ale jechaliśmy wolno, bo żal było mijać takie widoki chociażby bez zatrzymania się na chwilę. Zrobiliśmy sobie kilka postoi kilka/kilkunastomiunutowych, na których podziwialiśmy z daleka zamek Draculi (przedtem Curtea de Arges też piękne), potem na nieużywanym mostku, przed zaporą, na zaporze, za zaporą, przed wjazdem na szczyt, na szczycie (zabawa w lipcu śnieżkami, zresztą trasa była otwarta wtedy od 1 lipca)). Na górze musieliśmy przepuścić kolarzy, co trwało też kilkanaście minut, a potem przepiękne serpentyny w dół wśród skałek, traw, resztek śniegu i owieczek, czy też innych baranów.
Tak więc moim zdaniem 5 godzin wystarczy z lekkim zapasem z krótkimi przerwami na podziwianie i rejestrowanie widoków. Droga była bardzo dobra (jedna dziura, ale pewnie już załatana). Czas zleci nie wiadomo kiedy, więc jednak trzeba patrzeć na zegarek, bo i więcej czasu tam można spędzić.
Nie dotyczy to rajdowców i przejazdu bez zatrzymania - ale to nie ma sensu, podobnie jak jazda wieczorem, zresztą wjazd był dozwolony o ile pamiętam do 19tej (czy 21).
Odpowiedz
z Pitesti do Balgareva razem z obwodnica i weekendowo sezonowym wzmożonym ruchem na wybrzeżu rumuńskim licz minimum 4 godziny jak nie lepiej. Czyli Saliste- Pitesti z TT 5 godz plus 5 na to co wyżej napisałem, licz 10 całość

Google pokazuja prawie 10 godz. czyli i tak optymistycznie policzylem.
...:::Bbbuuulllgggaaarrriiiaaa Rrruuullleeezzz:::...
96 97 98 99 00 01 02 03 04 05 06 07 08 09 10 11 12 13 14 15 16 17 18
Odpowiedz
Czyli daje radę. Nie chciałbym przejechać TT bez wielu wspomnień i obowiązkowej fotorelacji.
Dzięki panowie!
Odpowiedz
przypomniało mi się, że jechałem w weekend, a wtedy miejscami tuż za poboczami jest sporo rozbitych namiotów ewentualnie kampery. Podobno jedno z ulubionych miejsc na weekendowe wypady rumunów
Odpowiedz
Czy jadąc TT (DN1 + DN 7C)

[Obrazek: zdjecie.jpg]

czasowo wychodzi przejazd tylko 1,5 h niż stadartowo DN 7: (wg wujka gugla)?
CZy trzeba coś jeszcze doliczyć ?

[Obrazek: zdjecie.jpg]

Wiadomo postoje i fotki to dodatkowy czas.
Marcin
Odpowiedz
tak sobie patrzę na te mapki i widzę, że te 4 godziny po TT, to ja jednak liczyłem bez tych dojazdów. To było tak od wyjazdu z Curtea de Arges, a właściwie od okolic Corbeni do Cartisoara, to będzie chyba jakieś 70 km. Ale te dojazdy to w sumie niewiele czasu więcej.

Co do DN 7 to też malownicza. Ja zawsze jechałem w sobotę i chyba dlatego w kawalkadzie innych samochodów. Pewnie też z powodu licznych serpentynek, a że jechałem z malutką wtedy Malutką, to się zbytnio już nie zatrzymywałem. Na pewno warto czasami stanąć, ale czasowo to już nie pamiętam.
Odpowiedz
Dzięki @wolfer
Bardzo bym chciał zaliczyć TT, ale jak podsumowałem przejazd na odcinku Saliste-TT-Obzor to wyszło mi 12h z granicą i postojami Undecided
Mnie to nie przeraża, ale moje kobitki będą marudzące Sick Confused
Marcin
Odpowiedz
Możesz skrócić do 10 godz.
Saliste-TT-Pitesti 5 godz (z zatrzymywaniem sie)
Pitesti-Giurgiu 2 godz (centura lub Vanatori)
Giurgiu-Obzor 3 godz (przy zalozeniu ze granica od strzala)
...:::Bbbuuulllgggaaarrriiiaaa Rrruuullleeezzz:::...
96 97 98 99 00 01 02 03 04 05 06 07 08 09 10 11 12 13 14 15 16 17 18
Odpowiedz
(22-06-2015, 18:06:17)bzyq_74 napisał(a): Dzięki @wolfer
Bardzo bym chciał zaliczyć TT, ale jak podsumowałem przejazd na odcinku Saliste-TT-Obzor to wyszło mi 12h z granicą i postojami  Undecided
Mnie to nie przeraża, ale moje kobitki będą marudzące  Sick Confused
Kilka lat temu nocowałem koło Alba Julia, wyjechaliśmy koło 7 potem jakieś śniadanie (omlety Tongue ) i wjazd na TT ok. 10, zwiedzanie, zdjęcia, zachwyty potem przez centure do Ruse i w Obzor byliśmy 21.30
A jak będziesz trochę później to się nic nie stanie bo to WAKACJE są.
Pozdrawiam i miłego zwidzania.
Odpowiedz