Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Trasa Transfogarska - stan drogi, czas przejazdu, itp.
#21
ja jestem tym drugim z Polaków i Transfogarską polecam jak najbardziej z południa na północ, nie z przekory, ale z tego co zapamiętałem. Ale jak Ci pasuje inaczej, to zawsze można się zatrzymać, spojrzeć w obydwie strony i to może załatwi sprawę Confused
Odpowiedz
#22
Rok temu też się zastanawiałem jak lepiej jechać z południa na północ czy odwrotnie. Po przejechaniu trasy wydaje mi się, że lepiej z północy na południe. np. dlatego, że przy zjeździe w dół jest mniej zakrętów - więcej można jechać na luzie. Smile
Odpowiedz
#23
Argument odpada... mam autoamt, poza tym z takiej górki na luzie... hardcore Big Grin
Odpowiedz
#24
Zdecydowanie z południa na północ. Widoki lepsze

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka
Odpowiedz
#25
(14-06-2016,22:50:56)CarlosPL napisał(a): poza tym z takiej górki na luzie... hardcore  Big Grin


Ja też mam automat i mi to nie przeszkadza. Nikt Ci nie powiedział, że masz ze szczytu gnać na złamanie karku. W niższych partiach jest fajny w miarę prosty zjazd. Sam wybierz, każdy ma swoje zdanie.
Odpowiedz
#26
Bulgarius pisząc na luzie raczej nie miał na myśli wyłączyć bieg na tzw. luz tylko myślał o spokojnej jeździe, tez w pierwszej chwili się przerazilem że zjeżdżając z góry wyłącza bieg na tzw neutralny ale nie sądzę by tak nie rozsądnie robił ☺
Odpowiedz
#27
Ten, który nie jest weekendowym kierowcą dojeżdżającym w tygodniu do pracy, nie bojącym się zakrętów, redukcji, hamowania, prędkości, po przejechaniu stwierdzi, że ta trasa jest łatwa ewentualnie fragmentami lekko trudna/wymagajaca. Największą udręką trasy jest to, że kierowca nie zobaczy tego wszystkiego co pasażer mimo postojów. (Osobną sprawa jest stan nawierzchni)

Co do kwestii, od której strony lepiej, jechałem 3 razy od północy, dla mnie wygodniej, wg mnie to po stronie południowej zjazd/wjazd jest dłuższy. Może t kwestia tej gorszej nawierzchni. Prawda jest taka, ze bez postojów zadna strona nie będzie optymalna.
...:::Bbbuuulllgggaaarrriiiaaa Rrruuullleeezzz:::...
96 97 98 99 00 01 02 03 04 05 06 07 08 09 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22
Odpowiedz
#28
Która strona lepsza i czy wogóle lepsza, to kwestia gustu. Ja tylko powiem dlaczego wolę z południa.
Otóż takim przedsmakiem jest samo miasteczko Curtea de Arges. Nawet jeśli tylko się przejedzie, to uliczka jest taka w miarę klimatyczna, a sama nazwa Arges, po obejrzeniu chociaż Draculi w wersji Copolli, trochę już elektryzuje. Następnym przystankiem jest dla mnie miejsce, gdzie w dole jest zakole rzeki, przy drodze jakieś sklepiki, a w górze jest już widoczna siedziba Vlada. Potem krótki przejazd na obrzeżach skalistej górki z zatrzymaniem się na starym moście/wiadukcie i po chwili wjazd niewielkim tunelikiem nad zbiorniki wodny. Tutaj za nim też niewielki postój. Następnie trasa przez teren taki bardziej zalesiony, po chwili przechodzi w długie podjazdy pod górę, gdzie można spokojnie napawać się, przynajmniej z widoku sielskimi krajobrazami. Przed szczytem także 1 lub 2 przystanki z oglądaniem widoków, krótkim spacerkiem i rzucaniem się śnieżkami w lipcu. Tak więc atmosfera całą tą drogę narasta. Potem przejazd tunelikiem pod szczytem i krótki postój tuż za nim. Nie chodzi tu jednak o stojące tam stragany, ale widok w dół na północną stronę, to dla mnie taka wisienka na torcie, a dokładnie widok wijących się w dół serpentyn. Po krótkim postoju zjazd tymi serpentynkami wśród pasących się owieczek i że tak powiem baranów. No i po serpentynkach właściwie już jest po całej trasie mimo, że zjazd jeszcze chwilę trwa.
To tak pokrótce (bardzo pokrótce) moja wersja, której będę się trzymał.
Odpowiedz
#29
(15-06-2016,05:47:47)jozefTarnów napisał(a): Bulgarius pisząc na luzie raczej nie miał na myśli wyłączyć bieg na tzw. luz tylko myślał o spokojnej jeździe, tez w pierwszej chwili się przerazilem że zjeżdżając z góry wyłącza bieg na tzw neutralny ale nie sądzę by tak nie rozsądnie robił ☺

Oczywiście, że nie pisałem o jeździe na luzie czyli bez biegu.
Odpowiedz
#30
Mam podobne odczucia i wrażenia jak wolffer.
Dla mnie jazda z południa na północ number one.
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Przejścia graniczne - ogólne informacje, czas oczekiwania Wawo 640 552,358 16-08-2023,23:34:33
Ostatni post: igi123
  Transalpina - stan drogi, czas przejazdu, itp. dżek 107 140,205 05-07-2022,22:37:32
Ostatni post: igi123
  TransBucegi - jeszcze jedna widokowa trasa samochodowa i piesza igi123 2 5,195 26-05-2019,10:22:25
Ostatni post: wojak999

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości