Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Transalpina - stan drogi, czas przejazdu, itp.
Ja zastanawiam się nad powrotem
Odpowiedz
(19-07-2015, 19:43:02)peter napisał(a): ebyst jak masz zdjęcia to zamieszczaj

Zrobiłem co prawda parę fotek, ale nie oddają one klimatu transalpiny-takie bardziej
prywatne z górami w tle. Jakąś wybiorę z naklejką bulgaricusa na aucie z przełęczy Urdele
i wstawię w wątku z naklejkami, ale chyba dopiero po powrocie, bo z automatu to nie potrafię.
W internecie wyświetlają się fajne, aż się zastanawiam z których miejsc robione, bo z miejsc
przeznaczonych do zatrzymania się ciężko takie zrobić.
Na Transfogarskiej dwa lata temu jakoś było dużo łatwiej i to co widziałem w internecie
zrobiłem też sam aparatem.
Odpowiedz
Przejechałem 19.07, Sugag - Novaci ponad 4 godziny. Na najciekawszym odcinku przełęcz Urdele - Ranca ni cholery nie ma gdzie stanąć, a jest to pokręcona część drogi i miejscami brak barierek nad przepaściami. Pogoda dopisała, ale powietrze było strasznie wilgotne przez co zdjęcia są do ...
[Obrazek: 2995967_P7190039.jpg]
Są trzy kilkusetmetrowe odcinki bez asfaltu, ale spoko można przejechać
[Obrazek: 2995978_P7190042.jpg]
bez asfaltu od strony Sebes
[Obrazek: 2995989_P7190061.jpg]
potem to już fajne górki
[Obrazek: 2995992_ta4.jpg]
to w tle to oczywiści góry Parang
[Obrazek: 2995993_ta6-1.jpg]
jest kilka zatoczek gdzie się można zatrzymać na poboczu, ale miejsca mało
[Obrazek: 2996000_ta7.jpg]
jest i knajpa przy odpuście, widziałem dymiący grill i coś z prawdziwego ognia, bo prąd tam pewnie drogi (z agregatu Smile )
[Obrazek: 2996010_ta8.jpg]
Pan Palinkarz zachęca wszystkich swoją uroczą mimiką twarzy do zakupu swojskiego bimbru (ma nawet z czereśni)
Odpowiedz
Powiem tak - fantazja a ostatnie zdjęcie z napitkami poezja Smile. Więcej o stanie drogi napisz, coś na zdjęciu widać ale czy takich nierówności więcej było
Odpowiedz
Zacznijmy od tego, że droga jest w 80% zmodernizowana. Odcinki bez asfaltu są 3 od strony Sebes w lasach, w niższych partiach ta droga nie jest wymagająca, kolega jechał kia ceed kombi wypakowany po dach w 4 osoby i spoko dał radę, wyrobiły już się dziury w kamieniach, ale można przejechać, chociaż 20 km/h to pewnie granica wytrzymałości zawieszenia w wiekszości aut. Powtarzam są to jakieś może 1,5 km. utrudnień, w trzech częściach. Potem w duzej części nowy asfalt. W górnych partiach drogi może kilkanaście dosłownie jedno metrowych miejsc z brakiem asfaltu, ponieważ wykonawca drogi w zeszłym roku zbankrutował i nie zalał asfaltem przepustów, tj jedziemy po kruszywie, ale to raczej takie trochę progi zwalniające ( i po mojemu dobrze bo nie brakuje szaleńców). Na samej górze trochę adrenaliny bo miejscami, powtarzam miejscami, brakuje barier, ale to już można zobaczyć na you tube. No i odpust przy przełęczy Urdele taki jak na transfogarskiej.
Odpowiedz
(05-08-2015, 21:57:06)Bulgaricus napisał(a): Powiem tak - fantazja a ostatnie zdjęcie z napitkami poezja Smile. Więcej o stanie drogi napisz, coś na zdjęciu widać ale czy takich nierówności więcej było

Żeby Ci kiedyś nie wpadło do głowy Tuici do picia kupować. R. mówi, że za to, Wlad by na pal nabijał Smile
Odpowiedz
Kto nie widział

Najbardziej wymagający odcinek od strony Ranca do Urdele, a dalej do Sebes już spoko
a jednak jakieś pobocza i miejsca do zaparkowania są ... yhy ja ich nie widziałem bo jechałem w odwrotnym kierunku, a tam barierki jeszcze nie wszędzie przysługują Smile
od czasu do czasu autor przejeżdża przez "próg zwalniający" tzn przepust w drodze bez asfaltu ( ok. 1 m szerokości)

A tutaj z drugiej strony

Najfajniej między 13 a 19 minutą.
Odpowiedz
a bo mi się przypomniało, może lepiej by pasowało do "jest weekend  co pijemy?"

[Obrazek: 5165613_P7190076.JPG]

owątualnie co jemy

[Obrazek: 5165626_P7190074.JPG]

takie tam odpustowe na transalpinie
yhy ale ten bimber smakuje paskudnie, chyba że ktoś lubi łyski z kozy Big Grin
Odpowiedz
...albo z onucy
Odpowiedz
w tym roku samochodem ja z Malutką, a reszta samolotem, to chyba zmienię plany i zacznę czytać temat o Transalpinie, bo jeszcze nie jechałem. Raczej jednak w drodze powrotnej czynu tego dokonam, gdyż że ponieważ wtedy większą mocą dysponuję Cool .
Odpowiedz