Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Transalpina - stan drogi, czas przejazdu, itp.
i gardłem Smile można spróbowć palinki ale ostrożnie bo pali...
miłych wrażeń
Odpowiedz
Zaglądam do tematu z nadzieją przeczytania czegoś o trasie a Wy ciągle przy wódce siedzicie...
Odpowiedz
Mam szybkie i proste pytanie odnośnie Transalpiny - czy jest czynna całą dobę? Pamiętam, że Transfogaraska była czynna chyba tylko w godzinach 6-22 czy jakoś tak. Planuję 2 lipca wyjechać z Sebes wcześnie rano, może nawet przed 5:00 DN 67C w kierunku Widyń, tylko pytanie czy przejadę
Odpowiedz
Witam krajana. Wydaje mi sie ze jest czynna w transfogaraskiej masz tunel ktory moga zamknac, tutaj raczej nic nie ma. Zdaj relacje jak przejazd przez transalpine. My jedziemy rowny miesiac po Tobie
Odpowiedz
Tunel to na zimę zamykają.
Odpowiedz
To w jaki sposob zamykaja transfogaraska na noc?
Odpowiedz
(01-06-2016, 13:53:18)meter30 napisał(a): (...) Planuję 2 lipca wyjechać z Sebes wcześnie rano, może nawet przed 5:00 DN 67C w kierunku Widyń, tylko pytanie czy przejadę

(15-06-2016, 19:07:02)berserker888 napisał(a): (...) Zdaj relacje jak przejazd przez transalpine. My jedziemy rowny miesiac po Tobie

Przez Transalpinę przejadę parę dni szybciej, 26 lub 27 czerwca (zależy o której dotrzemy do Sebes), więc jak tylko będę online w hotelu, dam znać co i jak.
Odpowiedz
(15-06-2016, 21:23:57)berserker888 napisał(a): To w jaki sposob zamykaja transfogaraska na noc?
Takim znakiem
https://www.google.pl/maps/@45.637584,24...312!8i6656
Odpowiedz
Witam
Dwa razy przejechaliśmy trasę transfogarską z południa-na północ. W tym roku mamy zamiar zaliczyć transalipę. Proszę o podpowiedź jak z noclegiem przed transalpiną jadąc w drodze powrotnej z Bułgarii ? Gdzie najlepiej się zatrzymać aby z samego rana być na trasie ? Jak z jakością drogi ? Czy podobna do trasy transfogarskiej ? Czy podobna czasowo ?
Odpowiedz
Przed trudniejszymi odcinkami transalpiny możesz się zatrzymać gdzieś w okolicy Novaci, albo parę kilometrów od najbardziej wymagającego odcinka w Ranca, to ośrodek narciarski i myślę, że kilka tysięcy miejsc noclegowych. Ale już pod górkę trzeba wyjechać "trochę" kilometrów.
http://www.rancaonline.ro/
Drogi są w miarę dobrej jakości (no może sam dojazd to połatane, albo koleiny), na samej górze i od północnej strony asfalt ma może 2 lata?, oprócz tych przejazdów po 1 m. szerokości i w dolnym odcinku od strony Sugag może 2 km. po kruszywie jedziemy. Przynajmniej tak było w zeszłym roku. Novaci-Sugag jechałem trochę ponad 4 godziny, jest inna niż TT. Zobacz sobie filmik.
Odpowiedz