Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jakie produkty zwykle/warto przywieźć z Bułgarii
#61
Znajomy opublikował ostatnio artykuł, który miałem wspólnie z kilkoma znajomymi Bułgarami konsultować.

http://roadtripbus.pl/co-kupic-w-bulgarii-najpopularniejsze-bulgarskie-produkty/

Na jego listę dodał bym jeszcze sirene, ale mimo jego braku i tak uważam, że jest okej Wink
Los mnie w drogę pchnął i tak góry Polskie zmieniłem na Bułgarskie. Od lat w moim sercu dwa kraje - róży i cebuli.
Odpowiedz
#62
Potwierdzam, dodam ajvar i file Elena. Doskonale się konserwuje.
Odpowiedz
#63
Jufkę warto wziąć (taki a'la makaron, danie śniadaniowe). Dużo nie waży, jest tania, więc jak komuś zasmakuje, to parę paczek nawet do podręcznego w samolocie zmieści.
Odpowiedz
#64
Czy whiskey Diva Koza o której tu wcześniej pisano to to samo co Black Ram?
Odpowiedz
#65
(03-08-2018,17:50:36)Hubert35 napisał(a): Czy whiskey Diva Koza o której tu wcześniej pisano to to samo co Black Ram?

Hubert35 o tej whiskey pisal w tym watku grzesiekp- post nr 9 Smile
Odpowiedz
#66
Nie, to inne wiskey!
Jest jeszcze kilka marek bułgarskiego producenta NORDIX AD-

Highlander, Family, Premier, Titanic i Senator
=========================

УИСКИ ДИВА КОЗА 0.7л.
Jest produkowany przez klasyczną technologię opracowaną specjalnie w Vinazvod "Asenovgrad" na bazie jęczmienia i słodu.

Destylację prowadzi się przy pomocy puszek i kolumn karafek. Destylat starzono w zużytych dębowych beczkach o pojemności 300 - 500 litrów przez co najmniej 10 lat. Ma złoty-żółty kolor do soczystego, specyficznego bukietu Whiskey, miękkiego i harmonijnego smaku powstającego podczas starzenia.

  13.80лв.
===================================
WHISKY BLACK RAM
Czarny Ram Whisky jest napojem, który oferuje silny charakter i szlachetny smak. Wilgoć mieszankę 30 rodzajów oryginalnych importowanych alkoholi (z których 26 są malt whisky), że starsze co najmniej trzy lata w dębowych beczkach nie więcej niż 700 litrów. Następnie stosuje się tzw. „kupazhora Art”, które jako produkt końcowy długiego i dokładnego przenoszenia i uzyskania kontroli przesłony BLACK RAM whisky.

BLACK RAM Whisky łączy moc złotego miękkości jęczmiennego jasnego górskiej wody. Zużywa czysty, z dwoma kostkami lodu do osiągnięcia pełnego korzystania i rozwijania pełnego potencjału smaku.

Czarny whisky RAM jest dostępna w opakowaniach 1l., 0.7l., 0,5l. i 0.2l.
=================================================
Whisky Savoy e wyrafinowane i elegancko blended whisky nośne cechy whisky i wieku co najmniej trzy lata w beczkach z amerykańskiego dębu.

 

Whisky Savoy charakteryzuje się łagodnym, bogatym i harmonijnym smakiem, a także bogatym złotożółtym kolorem. Ma doskonałą miękkość i kompletność smaku. Ta idealna kombinacja ma wyjątkowo przyjemny posmak z lekkim odcieniem waniliowym.


 

Dostępne w następujących cięciach:
1l, 700ml, 500ml, 200ml

 

Whisky Savoy został wyróżniony prestiżowymi brązowe medale na najbardziej prestiżowych międzynarodowych konkursach, Międzynarodowy Spirits Challenge, Londyn, 2016 i International Wine and Spirits konkursu, Londyn, 2016.

 

Oficjalna strona: www.Savoy.bg
"In vino veritas, in aqua sanitas"
Odpowiedz
#67
Savoy i Big Grin Big Grin Big Grin
Odpowiedz
#68
Dziękuję Wszystkim za odpowiedź., też tak myślałem ale do jakiego sklepu nie wszedłem wszyscy uparcie mi emawiali że Divy Kozy już nie ma jest tylko Black RAM....
Odpowiedz
#69
Podstawowe przyprawy kupione , ceny rewelacyjne , starczy na cały rok [Obrazek: 620daf2b56a5d4688ced3fcb8a88012c.jpg]

Wysłane z mojego Redmi Note 4X przy użyciu Tapatalka
I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I've watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser Gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die...


Odpowiedz
#70
Takie pyszności przyjechały do mnie [Obrazek: 96d01510d8f45635d5f90810d463142c.jpg]

Wysłane z mojego MI 8 przy użyciu Tapatalka
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Bułgarskie (i nie tylko) produkty w Polsce tomek89 682 421,217 01-12-2023,20:44:22
Ostatni post: egon
  Polska kuchnia w Bułgarii dżek 2 2,441 13-07-2019,20:41:03
Ostatni post: TomekT
  Wędliny drobiowe w Bułgarii Slavekk 2 2,724 31-01-2019,11:22:03
Ostatni post: Tosho
  Ryby w Bułgarii... orlinezze 2 3,555 13-02-2017,09:00:31
Ostatni post: peter
  Polskie produkty w Bułgarii orlinezze 43 34,081 15-10-2016,15:20:24
Ostatni post: napoleon
  Co w Bułgarii nam nie smakuje?! Wawo 15 15,008 23-08-2015,21:54:43
Ostatni post: peter
Exclamation Wąglik w Bułgarii Stefan 17 14,773 28-07-2015,22:12:06
Ostatni post: Bulgarius

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości