Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jakie produkty zwykle/warto przywieźć z Bułgarii
Znajomy opublikował ostatnio artykuł, który miałem wspólnie z kilkoma znajomymi Bułgarami konsultować.

http://roadtripbus.pl/co-kupic-w-bulgari...-produkty/

Na jego listę dodał bym jeszcze sirene, ale mimo jego braku i tak uważam, że jest okej Wink
Los mnie w drogę pchnął i tak góry Polskie zmieniłem na Bułgarskie. Od lat w moim sercu dwa kraje - róży i cebuli.
Odpowiedz
Potwierdzam, dodam ajvar i file Elena. Doskonale się konserwuje.
Odpowiedz
Jufkę warto wziąć (taki a'la makaron, danie śniadaniowe). Dużo nie waży, jest tania, więc jak komuś zasmakuje, to parę paczek nawet do podręcznego w samolocie zmieści.
Odpowiedz
Czy whiskey Diva Koza o której tu wcześniej pisano to to samo co Black Ram?
Odpowiedz
(03-08-2018, 17:50:36)Hubert35 napisał(a): Czy whiskey Diva Koza o której tu wcześniej pisano to to samo co Black Ram?

Hubert35 o tej whiskey pisal w tym watku grzesiekp- post nr 9 Smile
Odpowiedz
Nie, to inne wiskey!
Jest jeszcze kilka marek bułgarskiego producenta NORDIX AD-

Highlander, Family, Premier, Titanic i Senator
=========================

УИСКИ ДИВА КОЗА 0.7л.
Jest produkowany przez klasyczną technologię opracowaną specjalnie w Vinazvod "Asenovgrad" na bazie jęczmienia i słodu.

Destylację prowadzi się przy pomocy puszek i kolumn karafek. Destylat starzono w zużytych dębowych beczkach o pojemności 300 - 500 litrów przez co najmniej 10 lat. Ma złoty-żółty kolor do soczystego, specyficznego bukietu Whiskey, miękkiego i harmonijnego smaku powstającego podczas starzenia.

13.80лв.
===================================
WHISKY BLACK RAM
Czarny Ram Whisky jest napojem, który oferuje silny charakter i szlachetny smak. Wilgoć mieszankę 30 rodzajów oryginalnych importowanych alkoholi (z których 26 są malt whisky), że starsze co najmniej trzy lata w dębowych beczkach nie więcej niż 700 litrów. Następnie stosuje się tzw. „kupazhora Art”, które jako produkt końcowy długiego i dokładnego przenoszenia i uzyskania kontroli przesłony BLACK RAM whisky.

BLACK RAM Whisky łączy moc złotego miękkości jęczmiennego jasnego górskiej wody. Zużywa czysty, z dwoma kostkami lodu do osiągnięcia pełnego korzystania i rozwijania pełnego potencjału smaku.

Czarny whisky RAM jest dostępna w opakowaniach 1l., 0.7l., 0,5l. i 0.2l.
=================================================
Whisky Savoy e wyrafinowane i elegancko blended whisky nośne cechy whisky i wieku co najmniej trzy lata w beczkach z amerykańskiego dębu.

Whisky Savoy charakteryzuje się łagodnym, bogatym i harmonijnym smakiem, a także bogatym złotożółtym kolorem. Ma doskonałą miękkość i kompletność smaku. Ta idealna kombinacja ma wyjątkowo przyjemny posmak z lekkim odcieniem waniliowym.

Dostępne w następujących cięciach:
1l, 700ml, 500ml, 200ml

Whisky Savoy został wyróżniony prestiżowymi brązowe medale na najbardziej prestiżowych międzynarodowych konkursach, Międzynarodowy Spirits Challenge, Londyn, 2016 i International Wine and Spirits konkursu, Londyn, 2016.

Oficjalna strona: http://www.Savoy.bg
"In vino veritas, in aqua sanitas"
Odpowiedz
Savoy i Big Grin Big Grin Big Grin

Odpowiedz
Dziękuję Wszystkim za odpowiedź., też tak myślałem ale do jakiego sklepu nie wszedłem wszyscy uparcie mi emawiali że Divy Kozy już nie ma jest tylko Black RAM....
Odpowiedz