Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Przejścia graniczne - ogólne informacje, czas oczekiwania
Ja zawsze odpowiadam że mam "małko" dla siebie. Cigari nikt nie pali i odpowiedź jasna. W bagażniku na widoku stoi jedna lub dwie pelne plastikowe butelki z winem i rakią i tyle.

Jakbym był celnikiem to każdy powracający kierowca samochodu z Bałkanów twierdzący że nic nie ma na potem byłby uznawany że ściemnia...

Mnie bardziej w tym temacie interesuje tak na prawdę podejście celników co do dopuszczalnej ilości do przewiezienia. Tzn wewnątrz uni jej mieszkańcy mają o wiele większe limity na alk i papierosy. Czy może Serbowie, a zwłaszcza Madziary traktują te wszystkie samochody jako przewóz wewnątrz uni, czyli większy limit...
Odpowiedz
Wręcz przeciwnie!
Auta z SRB są traktowane tak jak wchodzace na teren UE.
I tu jest mniejszy lymit.
"In vino veritas, in aqua sanitas"
Odpowiedz
hm...znajomy mi mówił że Madziary generalnie są cięci na fajki...bo na tym największa przebitka i najwięcej można ukryć/przewieźć...a z alko to loteria...
Odpowiedz
No bez przesady, owszem są limity jak ktoś z unii wyjedzie, ale nie wieziemy chyba 1000 l rakiji w samochodzie, bo niby gdzie, to raz a dwa, że jak ktoś ma paragon z Bułgarii i wiezie nawet duże ilości alko, to przecież kupił to w UE  Big Grin Owszem celnik może się czepiać bo ma zły dzień, ja zawsze odpowiadam jak pada pytanie co wiozę - "suveniry" Ok, jechąc, no może otworzę bagażnik.  Big Grin
W tym roku wracając do Schengen na granicy Ro/Hu miła Pani w mundurze opieprzyła swojego kolegę po fachu bo poprosił o otwarcie bagażnika " przecież to Polacy, co nie widzisz?"  Wink
Odpowiedz
Tongue zobaczymy za tydzień...Węgier i Polak dwa bratanki Wink Wink nie no 1000 litrów nie mam Tongue
Odpowiedz
Nikt nie mówi o 1000l...
Mi chodzi o przypadek gdy w aucie 3 dorosłe osoby i kierowca się stresuje bo legalnie można tylko 3l rakii i jakieś 10l wina. Jeśli traktować taki samochód jako podróż wewnątrz EU to limity skaczą do jakichś 15l rakii i 30l wina... (strzelam bo nie pamiętam dokładnie, ale różnica była duża). Jakże mniej stresu w takim przypadku i nawet jakieś whiskey kupione w dobrej cenie można dołożyć jak ktoś lubi.
Odpowiedz
Witam
Info za portalem onet.biznes:
"Z jednego państwa członkowskiego UE do innego można przewieźć wyroby alkoholowe przeznaczone na użytek własny, jeśli nie przekraczają one określonych limitów.
Zwolniony od akcyzy jest przewóz:

10 litrów alkoholu etylowego
90 litrów wina i napojów fermentowanych (w tym wino musujące 60 litrów),110 litrów piwa,
20 litrów produktów pośrednich (np. porto, sherry)"

I to są prawdopodobnie limity na 1 osobę Wink

Pozostałe info: http://europa.eu/youreurope/citizens/travel/carry/alcohol-tobacco-cash/index_pl.htm
Odpowiedz
19.08 godz 23:30 przejście Hu-Srb Tompa zero aut, odprawa 2 min. W drugą stronę około pol godziny czekania. Przejście Srb-BG 20.08 godz 6:15 około 30min. Pozdrawiam
Odpowiedz
Mój powrót był 22 sierpnia...na początku mały zgrzyt na przejściu BG-SRB godzina 15:25...czas oczekiwania 1,45 godziny...prawie same samochody z literką "D"...myślę sobie...eee może taki "fart" . Po minięciu granicy obieram przejście autostradowe SRB-H... W trakcie drogi mijają mnie tabuny pseudo niemców => turasy... Na większości stacji benzynowych ogrom tureckich weselnych pikników na kocach...w nocy zamiast pikników...sznury zaparkowanych samochodów i pełno turasów na stacjach.... więc myślę sobie że najwyższa pora na zmianę przejścia granicznego...kierunek Tompa. Po przybyciu około 23:00, 4 rzędy oczekujących....po około 20 minutach wychodzi celnik i mówi że wszyscy mają zawrócić i ustawić się w 2 rzędy Smile ...ogółem czas oczekiwania na Tompie to 1 godzina... całkowity czas przejazdu...wyjazd o godzinie 10:20 (czas Bułgarski), przyjazd 11:30 (czas Polski)
Odpowiedz
(24-08-2017,19:47:18)coffe napisał(a): Mój powrót był 22 sierpnia...na początku mały zgrzyt na przejściu BG-SRB godzina 15:25...czas oczekiwania 1,45 godziny...prawie same samochody z literką "D"...myślę sobie...eee może taki "fart" . Po minięciu granicy obieram przejście autostradowe SRB-H... W trakcie drogi mijają mnie tabuny pseudo niemców => turasy... Na większości stacji benzynowych ogrom tureckich weselnych pikników na kocach...w nocy zamiast pikników...sznury zaparkowanych samochodów i pełno turasów na stacjach.... więc myślę sobie że najwyższa pora na zmianę przejścia granicznego...kierunek Tompa. Po przybyciu około 23:00, 4 rzędy oczekujących....po około 20 minutach wychodzi celnik i mówi że wszyscy mają zawrócić i ustawić się w 2 rzędy Smile ...ogółem czas oczekiwania na Tompie to 1 godzina... całkowity czas przejazdu...wyjazd o godzinie 10:20 (czas Bułgarski), przyjazd 11:30 (czas Polski)

I to jest własnie wielkie nieporozumienie - jazda do Bułgarii przez Serbię - nawet jak by mi miał ktoś dać na paliwo, dziękuję jadę przez Rumunię ... Smile
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Dojazd przez Rumunię - informacje i pytania dot. trasy [2024] dżek 43 586 27-03-2024,22:08:10
Ostatni post: bateniki
  Samolotem do Bułgarii - informacje ogólne, ceny biletów, dojazd z lotniska myszabe 945 720,049 19-03-2024,11:25:21
Ostatni post: Knyaz-KV
  Dojazd przez Serbię - informacje i pytania dot. trasy [2024] dżek 31 357 14-03-2024,17:32:49
Ostatni post: grzechodg
  Dojazd przez Ukrainę - informacje i pytania dot. trasy Wawo 154 173,426 28-02-2024,09:40:21
Ostatni post: bart11
  Stacje paliwowe - ceny, jakość, dostępność paliw, płatności, aktualne informacje Wawo 571 426,537 18-12-2023,12:49:48
Ostatni post: Marek999
  Dojazd przez Serbię - informacje i pytania dot. trasy [2023] dżek 86 1,664 30-11-2023,15:23:24
Ostatni post: Masodi
  Dojazd przez Rumunię - informacje i pytania dot. trasy [2023] dżek 212 3,219 24-09-2023,18:53:42
Ostatni post: lubelak
Thumbs Down Przejścia graniczne jazda przez Chorwację i Serbię MarekW_a 30 307 03-07-2023,17:05:06
Ostatni post: bart11
  Dojazd przez Rumunię - informacje i pytania dot. trasy [2022] Wawo 111 2,233 31-08-2022,09:41:33
Ostatni post: Rysiekkk
  Dojazd przez Serbię - informacje i pytania dot. trasy [2022] gawronik 91 1,401 26-08-2022,18:57:50
Ostatni post: Raphael

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 9 gości