Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nesseber / Несебър
#51
Byliśmy dzisiaj u Piotra i szczerze powiem że to był nasz pierwszy i ostatni raz... z klientów byliśmy tylko my...oczekiwanie na posiłek ( godzina 12:00 ) jakieś 40 minut !!!!!! Zamówiony szaszłyk i łosoś grilowany...jedzenie nie powala...bez smaku...jedyne co podane szybciutko to piwo...cena za całość kosmos !!! 2 piwa, mała cola, szaszłyk i grilowany łosoś (dzwonko) 50 lv normalnie...z rabatem 45 lv...dziękuję i osobiście nie polecam.
Odpowiedz
#52
Szkoda.
tu masz prawie setka knajp, napewno coś wybierzesz.

https://www.restaurant.bg/entities/list_by_city/163/page:7

Na obiad lepiej wybierać jakisz fast food Smile
"In vino veritas, in aqua sanitas"
Odpowiedz
#53
No szkoda...generalnie my byliśmy wytrwali bo jak już siedzieliśmy to przyszły jeszcze jakieś dwie różne rodziny, Jedna powiedziała że tu lipa musi być bo nikogo nie ma...i poszli a druga rodzina zrezygnowała po około 20 minutach oczekiwania... Mówi się trudno Wink jutro coś we Vlasie będziemy próbowaćTongue
Odpowiedz
#54
Nessebar jest ponownie morską stolicą miodu:
================================
http://www.zonaburgas.bg/2017/08/%D0%BD%D0%B5%D1%81%D0%B5%D0%B1%D1%8A%D1%80-%D0%BE%D1%82%D0%BD%D0%BE%D0%B2%D0%BE-%D0%B5-%D0%BC%D0%BE%D1%80%D1%81%D0%BA%D0%B0%D1%82%D0%B0-%D1%81%D1%82%D0%BE%D0%BB%D0%B8%D1%86%D0%B0-%D0%BD%D0%B0-%D0%BC/
"In vino veritas, in aqua sanitas"
Odpowiedz
#55
Chcę zwiedzić Neseber mając bazę w Rawdzie. Wstępne założenie jest takie, żeby w jedną stronę obrócić pieszo plażą, a w drugą autobusem.
I tu pytanie: w którą stronę jak i dlaczego?
Dla ułatwienia kolejne pytanie: czy "duże zakupy spożywcze", tj. jedzenie i picie na kilka dni, lepiej zrobić gdzieś w Rawdzie, czy gdzieś w Neseberze... i gdzie dokładnie, w jakim markecie? (jeżeli gdzieś w Neseberze, to wiadomo, że autobusem byłby powrót z Neseberu do Rawdy)
   
Kolejna kwestia to atrakcyjność samych zabytków w odniesieniu do cen biletów wstępu. Czy biorąc pod uwagę, że nie jestem aż tak wielkim koneserem sztuki, żeby mdleć na widok 1/5 pozostałości fresku i zaszpachlowanej 100 lat temu reszty ściany... czy warto kupić bilet na wszystko? co jest najistotniejsze z w/w zabytków? w jakim są one stanie w środku? Dodam, że miłośnikiem stłuczonych garnków i zardzewiałych oszczepów też nie jestem, więc zastanawiam się nad sensem wchodzenia do muzeum archeologicznego - bardziej "kręcą mnie" tysiącletnie freski. W świetle powyższego... który bilet byście kupili na moim miejscu?
Odpowiedz
#56
Nie wiem czy plażą da radę ze względu na skały po drodze. Ja kilka lat temu odpuściłem i szedłem pieszo drogą. Z tego co pamiętam to jakieś 3 km (ale mogę się mylić!). Zależy o jakie zakupy Ci chodzi. W Rawdzie jest Lidl.
Odpowiedz
#57
Zakupy możesz zrobić w Żanecie (zresztą jest ich trzy w mieście) przy powrocie z Neseberu. Wychodząc z grobli skręcają w lewo. Potem prosto tylko nie przy parku ale równolegle do parku. Za jakieś 900m od vigo panorama skręcaj w lewo i widzisz na wprost sklep. Tam zrobisz najtaniej zakupy. Wracasz na główną i idziesz do przystanku. Dojedziesz do centrum Rawdy reszta piechotą.
Tyle co do zakupów. Zabytki jak zabytki jest ich dużo. Warty polecenia do zwiedzania jeden. Wstęp 3lev dorosły 2 dziecko. Muzeum za główną bramą możesz sobie odpuścić to następne na makiedonia również. Wszystko masz na Google.
Zwiedzanie i fotki najlepiej z samego rana potem sporo ludzi lub po 24 fotki. Z samego wieczora możesz sobie odpuścić wielkie tłumy.
Odpowiedz
#58
Witam
Może ktoś z Was się orientuje czy w okolicach Nessebyru jest mozliwość wypożyczenia na cały dzień jakiejś motorówki czy też jachtu ? Zaznaczę że uprawnienia posiadam.
Jeśli coś takiego jest dostępne to poproszę o namiary, ewentualnie o cenę.

Z gory dziękuję za odpowiedź  Smile
Odpowiedz
#59
(16-08-2018,12:54:15)Sebastian napisał(a): Witam
Może ktoś z Was się orientuje czy w okolicach Nessebyru jest mozliwość wypożyczenia na cały dzień jakiejś motorówki czy też jachtu ? Zaznaczę że uprawnienia posiadam.
Jeśli coś takiego jest dostępne to poproszę o namiary, ewentualnie o cenę.

Z gory dziękuję za odpowiedź  Smile
Obojetnie jakie uprawnienie posiadasz nikt ci nie da ani motorówki ani jachtu bez szkipera. Pod wynajem dają w swoim sw. Wlas, Neseber. Popytaj na marinach będzie taniej niż u pośrednika


Изпратено от моят T5 с помощта на Tapatalk
Odpowiedz
#60
Nesseber z lat 1965 i 1968r[Obrazek: 5fde263dc6142a7eaf5c9ad6a10df816.jpg][Obrazek: 2db1851edd9137e2310f32fba0431008.jpg][Obrazek: 4588bbc499c8e197ad45b3a3cee7e5fa.jpg]

Wysłane z mojego LG-K420 przy użyciu Tapatalka
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości