Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Sozopoł / Созопол
(15-07-2015, 18:54:29)Szarlot_K napisał(a): Czy ktoś był w Ravadinovo?
Zastanawiam się cy warto tam zaglądnąć. Godzinę trzeba poświęcić na przejście przez całą posiadłość.
Do końca nie znalazłam informacji co to za zamek - dość nowy, nie hotel, winiarnia?

http://www.polloresort.eu/blog/12-zamek-ravadinovo

Żałosny miks bezguścia, manii wielkości i DUŻEJ KASY. Smile

...ale, w celach poznawczych można obejrzeć. Big Grin
Odpowiedz
Ja tam byłem jak to budowali, za zrobienie zdjęcia tego zameczku w budowie chciał 5 Euro. Świr czy cuś.

[Obrazek: SS852875.jpg]

Teraz to dużo lepiej wygląda niż na zdjęciu Smile
Odpowiedz
Wygląda jakoś tak cygańsko Wink Wciąż mam mieszane uczucie.
Przeczytałam że można tam zrobić fajne zdjęcia, więc z tego względu mogę tam zaglądnąć.
Zobaczę czy będziemy mieć czas.
Odpowiedz
...siedzę na deptaku, muzyka gra, czekam na wodolot o19.00 .Padnieta jak pies Pluto. Stary Sozopol zaliczyłam w....calosci.Warto bylo ...tak!! Jeszcze tylko zejść do przystani .Pozdrowienia....
Ps.Internet bułgarski...dziala B-)
Odpowiedz
Witam.

W tym roku będę się byczył w Sozopolu (a właściwie przy). Mamy rezerwację na Via Pontika 64. Niestety zdaję sobie sprawę, że do samego miasta jest kawałek (do plaż w sumie też), ale z braku laku.
W każdym razie chciałbym zapytać o kilka spraw technicznych. Jakieś polecane knajpki w pobliżu (niestety nie znalazłem na mapkach google za dużo), którą plażę lepiej opanować (do Harmani jest kawałek, ale wcześniej jest mała podobno "nudystyczna" część - tylko pytanie, czy z dziećmi można tam zakotwiczyć, a może lepiej na Kawaczi?)? Czy z dzieciakami (szkodniki w rejonach 7-8 lat) spacerek do samego miasta jest możliwy, czy lepiej jakimś transportem (czytałem o jakimś ciuchciopodobnym ustrojstwie)?
Wiem, że kilka osób było w Green Hills, który jest jeszcze dalej położony i może są w stanie podzielić się doświadczeniem?
Mam jeszcze pytanie o Nos Agalina. Na YT znalazłem fajny filmik z tego miejsca na którym młodzież skacze ze skałek do wody. Czy bliżej Sozopola są też podobne miejsca?

Będę dokładnie w tym kompleksie https://www.google.pl/maps/@42.406087,27...56!6m1!1e1

Z góry dziękuję!
Odpowiedz
Kawałek do miasta jest. Z dziećmi to już wyzwanie albo taxi albo ta kolejka (nie korzystałem, nie znam szczegółów). Piechotką to tak myślę ok 20 - 30 minut spacerkiem, a na stare miasto jeszcze dołóż z 15. W sumie do jednej i do drugiej plaży to też masz sporawy kawałek. Dla mnie to niedużo bo Via Pontiką biegałem parę razy ale z dziećmi - małe wyzwanie. Ta plaża dla nudystów to taki mały zakątek Harmani. Skałki podobne do Nos Agalina są na starym mieście w Sozopolu. A z tym skakaniem to bym nie polecał.
Jak masz jakieś pytania to pisz.
Odpowiedz
Dzięki za podpowiedzi.
Zobaczymy jak będzie na miejscu. Jedziemy większą grupą to jakoś damy radę.
Najbardziej mnie martwi brak jakiś fajnych knajpek w pobliżu, ale może coś nowego powstanie, albo te dwie co znalazłem na Tripadvisor okażą się niezłe?
W każdym razie jakby ktoś coś wiedział to czekam na informacje :-)
Odpowiedz
Plaża w Kawatsi w godz 14-15:
[Obrazek: DSC_0265a.jpg]
Woda czyściutka bez glonów i cieplutka. Zdjęcie z dnia dzisiejszego
[Obrazek: DSC_0264a.jpg]
Odpowiedz
Cudnie! Zazdroszczę Wink
Odpowiedz
Photo 
http://tufotki.pl/rcEBH

nauka ...... Smile
Odpowiedz