Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pomorie / Поморие
Tu jest miejsce, spacerkiem 10-15 min ot hotel Pomorie.
https://www.google.com/maps/@42.5797907,...312!8i6656
"In vino veritas, in aqua sanitas"
Odpowiedz
Po wyjściu z lotniska przy skrzyżowaniu po lewej stronie jest przystanek. bus jedzie z Burgas do Nowego Pomorie tam przesiadka  i Bus nr 2 do centru Pomorie (stara częśc Pomoria). Nie wiem gdzie masz kwatere ale dojedz do przystaku przy Urząd Gm. Pomorie.
Z tego miejsca na błoka ok. 20 min. Kiedyś śmigała kolejka elektryczn za 1 czy 2 leva, od kilku lat pozostaje spacerek.
Odpowiedz
Kolejka tyrystyczna jeździ nadal i ma przystanek przy błotkach ( tych obok muzeum soli )
Odpowiedz
Jakieś targowisko gdzie znajdę ?
Odpowiedz
Typowego targowiska nie stwierdziłam, natomiast w nowej częsci Pomorie było kilka budek z warzywami. W jednej z nich widzieliśmy nawet pomidory sprowadzone z Polski Smile ale przecież my wolimy te miejscowe...
Jak skręcisz przy aquaparku w nową część miasta to po prawej stronie, tuż przed bankiem, albo po lewej stroni vis a vis banku - jakieś 200 m. za wielkim kompleksem hotelowym Sunset Resort
Odpowiedz
Jest targ w Pomiorie koło dużego parkingu ( nie pamiętam ulicy )
Niedaleko Urzędu miasta
Odpowiedz
(12-06-2018, 21:41:58)ikusia33 napisał(a): Jest targ w Pomiorie koło dużego parkingu ( nie pamiętam ulicy )
Niedaleko Urzędu miasta

Na ulicy Solnej jest ten targ
Odpowiedz
Właśnie wróciłam z Pomoria  /mieszkałam ponownie w Grand Hotelu Pomorie/. Pogoda b. ładna. Morze ciepłe. Są dwa miejsca do korzystania z błota. Pierwsze, to przy Muzeum Soli / 5 minut od hotelu/ drugie ,to na końcu zabudowań znajdujących się na wąskim lądzie między jeziorem a morzem / tam właśnie ,,obsługę" błotną zapewnia sławny Turek/.
To drugie miejsce jest także ciekawe ze względu na czarny piasek / ma właściwości lecznicze/. Odległość do tego miejsca jest większa - ok. 1km /od hotelu/. Można iść plażą lub drogą.
Odpowiedz
Lena 66 możesz potwierdzić czy kolejka turystyczna jeździ nadal i ma przystanek obok muzeum soli . Z góry dzięki....
Odpowiedz
https://www.facebook.com/touristtrain.po...=1&theater
"In vino veritas, in aqua sanitas"
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości