Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Karta bankomatowa
Mam kartę debetową Visa oraz kredytową Master. Którą zabrać by mieć jak najmniejsze opłaty przeliczeniowe walut.
Odpowiedz
Zabierz oczywiście obie. O konkrety zapytaj u wystawcy karty.
Odpowiedz
Smile 
Możesz to sprawdzić w necie wchodzisz na stronę Visy i Master Card wpisujesz te samą kwotę którą chcesz zapłacić np w Bułgarii i otrzymujesz wartość w złotówkach.Visa i Mastercard
Pozdrawiam
Odpowiedz
Podobno minimalnie mniejsze prowizje pobiera Mastercard. A jeszcze odnośnie transakcji DCC, niektórzy sprzedawcy sprytnie sami zatwierdzają kwotę na terminalu i podają klientowi terminal tylko do wpisania pinu co jest oczywiście niezgodne z prawem, ale tak się zdarza. Podejrzewam że taki myk był możliwy w starych terminalach bo teraz raczej kwota jest wyświetlona cały czas podczas wpisywania PINu. I podobno DCC nie jest możliwe przy płatności bezstykowej bo terminal nie może odczytać z karty danych o kraju wystawcy karty (jakby ktoś to mógł potwierdzić to by fajnie było).
Pozdrawiam
Odpowiedz
(16-04-2018,21:27:46)Bogdan napisał(a): Możesz to sprawdzić w necie wchodzisz na stronę Visy i Master Card wpisujesz te samą kwotę którą chcesz zapłacić np w Bułgarii i otrzymujesz wartość w złotówkach.Visa i Mastercard

(17-04-2018,10:36:37)tomeks napisał(a): Podobno minimalnie mniejsze prowizje pobiera Mastercard.

Moglibyście, koledzy nie wprowadzać ludzi w błąd?
Może warto nie tylko pisać, ale też przeczytać, jeśli nie tabelę opłat i prowizji + regulamin karty swojego banku, to chociaż ten wątek...?

O kosztach, przelicznikach walut i prowizjach decyduje bank wystawiający kartę!
Oczywiście, że na którymś etapie płatności kursy Visa lub Mastercard mają zastosowanie, ale to nie wszystko.

Dlatego pytanie Visa czy Master jest bez sensu.
Ważne jest:
- jaka karta (debetowa/kredytowa)?
- z jakiego banku?
- do czego? bankomat? płatności bezgotówkowe?
W dalszej kolejności, jeśli debetowa do bankomatu to ewentualnie do bankomatu jakiego banku.
Odpowiedz
Dodałbym jeszcze w jakiej walucie, bo inaczej przelicza z karty w euro, dolarach czy złotówkach.
(Ale to też było już pisane, że najlepiej poza strefą euro mieć kartę dolarową).
Odpowiedz
W ubiegłym roku będąc w BG używałem karty systemu Visa i MasterCard. Obie karty z tego samego banku. Pomijam sprawę prowizji od wypłat gotówkowych bo te bank nalicza jako osobną pozycję księgową. Chodzi mi o kurs przeliczeniowy. Kurs BGN był bardziej korzystny przy wypłacie kartą Visa niż MasterCard.  Niby Visa przelicza daną europejską walutę na Euro a następnie na dolara ale fakt jest faktem.
Odpowiedz
co do porównania, to jeszcze trzeba by dokonać transakcji w tym samym czasie, wtedy byłoby to miarodajne

ale nie o to mi chodzi, pytanie może postawię inne, otóż ile by trzeba było wydać kasy, żeby różnica wyniosła tak conajmniej 20zł, dla spożywających, to tak na małą flaszeczkę Confused Angel Big Grin

ale to takie moje zdanie, bo wiadomo, lepiej wydać mniej niż więcej i czasami człowiek się łapie na takie wyliczenia

a pytanie co do 20 zł zysku pozostawiam aktualne, może ktoś się podejmie i wyjdzie, że jednak gra warta świeczki Huh
Odpowiedz
Dziękuję wszystkim użytkownikom za ciekawe informacje. Obie karty są z banku PKO BP S.A.
Odpowiedz
(16-12-2017,17:17:02)Raphael napisał(a): Przedpłacona w Revolut, minus to limit kwotowy wypłat z bankomatu w wysokości 800 zł/msc (potem 2% prowizji), wydanie karty 10 zł, plus to przewalutowanie po kursie takim jak tutaj. Lepiej nie używać w weekendy ze względu na dodatkowa prowizję.

Ja też założyłem kartę Revolut, czekam aż przyjdzie.
Pod TYM linkiem jest instrukcja jak ją założyć za darmo. A naczytałem się zachwytów nad nią na różnych stronach, więc popróbujemy.
Prowizja w weekendy to 1% więc tragedii nie ma, na pewno lepiej niż w 99% innych kart.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 4 gości