Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Filmy - co oglądamy
Mad Max Fury Road
Odpowiedz
Nadzy wśród wilków link
Odpowiedz
Na pewno do obejrzenia:
Karbala
Odpowiedz
w sobotę obejrzałem - dość ciekawy, syn 14 lat zachwycony, produkcja prawie na poziomie zachodnim, muzyka powala ( dżek obejrzyj są momenty jak z DCD) - choć nie pokazuje do końca jak doszło do tych zamieszek, polecam przeczytać książkę właśnie wydaną a napisaną przez polskiego dowódcę z tej potyczki

scena gdzie polski dowódca wita się z bułgarskim - bezcenna, przeplatają angielski z rosyjskim - przypomniała mi najlepsze urywki z Psów

ks. Tischner
„Prawdy są trzy: cała prawda, święta prawda i gówno prawda”
Odpowiedz
Tak, jak na rodzimą produkcję, to naprawdę kawał dobrego kina. Co mi się nie podobało, to brak szerszego tła historyczno-społecznego.
Odpowiedz
ano właśnie mastika o tym mówiłem, przeczytaj książkę tam jest świetnie opisane jak pierwsza misja jechała do iraku z jakimi problemami się borykała, oddany jest cały klimat Karbali, święta Aszura itd, polecam

ks. Tischner
„Prawdy są trzy: cała prawda, święta prawda i gówno prawda”
Odpowiedz
W podobnym klimacie są IX Zmiana i Rebelia Marcina Gawędy, niby fikcja, ale porządna, mocna akcja. Szczególnie Rebelia, która właśnie traktuje o Falludży, tamtym powstaniu i obronie City Hall. To jakby ktoś chciał beletrystykę w temacie.
Odpowiedz
trochę z innej beczki. czy mnie się wydaje, czy sofia w całkiem sporej ilości filmów klasy B dzielnie udaje rosyjskie miasta?
Odpowiedz
bywa Smile Nawet u amerykańców wystąpiła, co prawda jako Bukareszt, ale zawsze Smile
Odpowiedz
The Revenant - Zjawa - główny kandydat do Oscara choć moim typem jest Room.

opis filmu
Odpowiedz