Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Sacz
Po zakupie należy wyczyścić sacz cebulą. Przetrzeć kilka razy z kurzu. W żadnym wypadku mokra szmatką. Następnie rozprowadzamy olej po naczyniu, po obu stronach. Tak kilka razy, aż do momentu kiedy Sacz nie będzie wchlaniał oleju .
Kolejnym krokiem jest włożenie sacza do zimnego piekarnika i włączenie go na 100 stopni przez 1 godzinę.
Po tym wszystkim można spokojnie cieszyć się naczyniem :-)
My smazylismy wszystkie składniki na Saczu ustawionym na kuchence gazowej.

Wysłane z mojego GT-N7100 przy użyciu Tapatalka
Odpowiedz
miałem okazje próbować tego wspaniałego dania, Odwiedziłem Teresę w Primorsku i zabrała nas do restauracji z prawdziwą bułgarią...
mmmmm, ja odpłynąłem, i to na punkcie całej Bułgarii. A to co zasmakowałem to dopiero początek.
Odpowiedz
Ciekawa jestem gdzie byliście... Może Rodopskie specialite na ul. Iglika. Gdziekolwiek byliście Teresa wiem co robi. Ona ma Bułgarię w jednym paluszku. Brawo Wy...
Odpowiedz
(03-08-2016, 23:32:08)myszabe napisał(a): Ciekawa jestem gdzie byliście... Może Rodopskie specialite na ul. Iglika. Gdziekolwiek byliście Teresa wiem co robi. Ona ma Bułgarię w jednym paluszku. Brawo Wy...

chyba tak, właśnie kojarzę coś o rodopskich specjałach...
nieduża restauracja wystrojem góralskim, dominowały dzwonki, takie jak noszą owce ...
Odpowiedz
Wszystko się zgadza. Knajpa pierwsza klasa. Sacz również jagnięcy. Jagnięcina pieczona. Podroby jagnięce i mnóstwo innych dań rodem z rodopow.
Odpowiedz
Z ostatniej wyprawy przywieźliśmy naczynko. Kupiliśmy w Sw.Wlas w sklepie z ceramika przy głównej ulicy za 26 lewa-komplet[Obrazek: da801aea359563603aeee4f2f4198a16.jpg]

Wysłane z mojego LG-K420 przy użyciu Tapatalka
Odpowiedz
Egon, przed pierwszym użyciem posmaruj olejem i do piekarnika.
Odpowiedz
Edyta rewelacja
Odpowiedz
Edyta?
Egon super ten sacz Big Grin
Odpowiedz
Egon to Edyta. Smile
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości