Ocena wątku:
  • 4 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Primorsko / Приморско
oto adres oficjalnej strony Primorska:
http://primorsko.bg/index.php/bg/%D0%9D%...0%BB%D0%BE

Klikając w migającą fotkę można obejrzeć jak zmienia się Primorsko i cała jednostka administracyjna począwszy od 2012 roku, to jest od czasu gdy burmistrzem został Germanov, moim zdaniem człowiek z wizją i dobry gospodarz. Osiągnięcia są imponujące, przede wszystkim dzięki umiejętnemu pozyskiwaniu środków z UE. Od ubiegłego roku realizowany jest ogromy projekt - budowa składowiska odpadów dla Primorska i Kiten. Nie jest on tak wizualny, ale przez turystów na pewno będzie doceniony, bo po prostu będzie czyściej w mieście.
Jednak moje słowa uznania należą się i poprzedniemu burmistrzowi  za realizację bardzo ważnej inwestycji jaką jest zabezpieczenie cypla przed niszczącym go morzem (przy okazji powstała fajna promenada) wraz z przebudową portu i zabezpieczeniem ujścia rzeki Dyavolska.
Na stronie jest też rozpiska imprez w amfiteatrze itd Smile
Odpowiedz
Melduję się ,jestem,mysza :-)
Kwatery Primorsko
Link umieszczony za zgodą Administracji Forum
Odpowiedz
(26-05-2015, 22:42:19)dar.iva napisał(a): Melduję się ,jestem,mysza :-)

Widzę Cię bo bardzo nam Cię brakowało w tym wątku Smile
Odpowiedz
(28-05-2015, 09:07:27)teresa napisał(a): W samym Primorsku serbski grill(rewelacja),rybki w Stella Maris..Volchan voevoda- fajna knajpka z muzyką na żywo. Jedzenie smaczne(choć nie tanio).Dzień i noc(też niezłą knajpka,chociaż zdazaja się jej gorsze dni.Naszym dzieciom podeszła restauracja chińska. W jednej z knajpek na bocznej uliczce( niestety nazwa mi uciekła) zarezerwowalismy stolik i zamowilismy na wieczór przepiórki z grilla. Były rewelacyjne.

Za każdym razem w Primorsku - a byliśmy już dwa razy odkrywamy i hołdujemy jedną knajpę.
Pierwszym razem jedliśmy kolejno w: Delfin, Serbska skara, Arena, Palmite
...ale i tak absolutny numer jeden odwiedzany od połowy pobytu 2013 codziennie - Gergana.
W ubiegłym 2014 roku - znowu Gergana, Arena, Volchan Voyvoda, Quatro
.... a i tak absolutny numer jeden - odwiedzany od połowy pobytu 2014 codziennie - Tiki.

Co roku przed wyjazdem obiecujemy sobie, że będziemy chodzić codziennie gdzie indziej - a i tak to się nie udaje, bo jak zaskoczymy smaczek jakiejś knajpki, to aż ślinka cieknie i nijak nie da się jej zmienić.
W tym roku musimy spróbować zjeść w "Dzień i noc" , no i koniecznie ta wspomniana przez teresa i dar.iva cukiernia na końcu ulicy Ropotamo
Odpowiedz
Nie pożałujesz. Ja nie jadam słodyczy ,ale tort z tej cukierni był rewelacyjny. Zawsze z moją rodzina tam zajezdzam i rodzina wraca zachwycona z dużymi zapasami.

Bułgarzy ,których pytaliśmy wskazuja noc i dzień. Jedlismy tam kilkakrotnie jednak było kilka niewypałów. Kelner mnie też zdenerwował jak jeszcze zanim podał rachunek stwierdził,że trzeba dodać 10% napiwki. Może wcześniej jacyś Polacy nie dali?
Odpowiedz
teresa a możesz podać dokładną lokalizację lub adres den i noc?
Odpowiedz
To jest zaraz przy głównej ulicy. Idąc od poczty w Stronę wyjazdu . Jakieś niecałe 100 metrów.
Odpowiedz
Smile 
(28-05-2015, 22:58:44)myszabe napisał(a): teresa a możesz podać dokładną lokalizację lub adres den i noc?
Między  ul.Shipką(Шипка) a ul.Nadezhda(Надежда).Mało widoczne wejście .Tu jest adres 
http://www.restaurant.bg/restoranti/v-Pr.../s-Parking
Kwatery Primorsko
Link umieszczony za zgodą Administracji Forum
Odpowiedz
Wczoraj donieśli mi znajomi z Primorska, że kilka biur podróży postanowiło zaryzykować i rozpocząć sezon już od najbliższej soboty. I słusznie!
W samym mieście trwa wielkie sprzątanie, w hotelach pucują baseny itd. Smile
Odpowiedz
A to są najświeższe zdjęcia z Primorska - weekend 29, 30 i 30 maja 2015!
Było spokojnie i wyjątkowo czysto!

[Obrazek: 2746153010fb6898011df79cf7e122d6.png]

Uwierzcie, że wszyscy, którzy przechodzili obok tego cuda to robili zdjęcia - tak jakby nie mogli uwierzyć, że taką fajną alejkę można wybudować w BG.

[Obrazek: cd838318cc80009af213f27862bb8a7a.png]

[Obrazek: df4410f1816df7e78cbb21c1f988c594.png]
To podobno stara rezydencja Żiwkowa.

[Obrazek: 6d60c7f599e24e803858fc5494217ce7.png]
[Obrazek: ea11577e5a3a7d43481d83f620b9d129.png]
ПИЕНЕТО ВОДИ ДО
ЦИЦИ БЕЗ СУТИЕН
Odpowiedz