Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Trasa do Grecji przez Rumunię i Bugarię
#51
Pod koniec maja Grecja otworzy jedno z przejść granicznych z Bułgarią na wycieczki turystyczne - „Promahon-Kulata”. Jest to stwierdzone w raporcie przedłożonym rządowi przez Theodorosa Karaoglu, wiceministra spraw wewnętrznych Grecji odpowiedzialnego za Macedonię i Trację.Jak pisze Kathimerini, Karaoglu proponuje otwarcie 4 z 13 przejść granicznych w celu uratowania sezonu letniego w północnej Grecji. Są to Kipi - na granicy z Turcją, Promahon - najbardziej ruchliwy punkt na granicy z Bułgarią, Evzoni - na granicy z Macedonią Północną i Kristalopigi - „drzwi” do Albanii.Karaoglu zaleca stosowanie w tych punktach 24-godzinnych środków zdrowotnych z obowiązkowym pomiarem temperatury.

Nowe standardy zdrowotne zostaną zastosowane tego lata na przejściach granicznych, a także w hotelach, restauracjach i plażach. Hotelarze mierzą temperaturę turystów za każdym razem, gdy wchodzą. Menu w restauracjach nie będzie na papierze, ale będzie widoczne dla klientów na ich telefonach. Oprócz większej odległości między leżakami na plaży, w niektórych miejscach są już instalowane przezroczyste pasy bezpieczeństwa.Media południowego sąsiada cytują ankietę pokazującą, że tylko połowa Greków wypłynie w morze tego lata. Przemysł turystyczny ma nadzieję uratować sezon wraz z gośćmi z Bułgarii, Turcji, Macedonii, Rumunii i innych krajów bałkańskich.Otwarcie hoteli w Grecji rozpocznie się w czerwcu, a aktywny sezon rozpocznie się 1 lipca.
"In vino veritas, in aqua sanitas"
Odpowiedz
#52
Od 15 lipca od godz. 6 rano wszyscy obcokrajowcy wjeżdżający przez granicę w Promachonas/Kułata mają okazać ujemny test molekularny na covid zrobione nie później niż 72 godziny

Wysłane przy użyciu Tapatalka
Odpowiedz
#53
A ja mam jechać w piątek Sad
Jeszcze te idioti od wczoraj wylączyli możliwosci rejestracji QR kodu, jak by ktoś chcial wjechać poniedzialek i wtorek!!!
Tak obecnie granicy z Grecji lądowe są ZAMKNIĘTE dla turystów.
"In vino veritas, in aqua sanitas"
Odpowiedz
#54
Dzisiaj znowo korek na 7-8 km. Dużo aut na romunskich i polskich blach Smile
"In vino veritas, in aqua sanitas"
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Przez Grecję do Bułgarii tomek89 56 22,001 07-07-2020, 21:49:15
Ostatni post: bateniki
  Strony do rezerwacji noclegów w Grecji igi123 7 3,626 26-06-2020, 03:13:40
Ostatni post: bateniki

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości