Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Trasa do Grecji przez Rumunię i Bugarię
#51
Pod koniec maja Grecja otworzy jedno z przejść granicznych z Bułgarią na wycieczki turystyczne - „Promahon-Kulata”. Jest to stwierdzone w raporcie przedłożonym rządowi przez Theodorosa Karaoglu, wiceministra spraw wewnętrznych Grecji odpowiedzialnego za Macedonię i Trację.



Jak pisze Kathimerini, Karaoglu proponuje otwarcie 4 z 13 przejść granicznych w celu uratowania sezonu letniego w północnej Grecji. Są to Kipi - na granicy z Turcją, Promahon - najbardziej ruchliwy punkt na granicy z Bułgarią, Evzoni - na granicy z Macedonią Północną i Kristalopigi - „drzwi” do Albanii.



Karaoglu zaleca stosowanie w tych punktach 24-godzinnych środków zdrowotnych z obowiązkowym pomiarem temperatury.

Nowe standardy zdrowotne zostaną zastosowane tego lata na przejściach granicznych, a także w hotelach, restauracjach i plażach. Hotelarze mierzą temperaturę turystów za każdym razem, gdy wchodzą. Menu w restauracjach nie będzie na papierze, ale będzie widoczne dla klientów na ich telefonach. Oprócz większej odległości między leżakami na plaży, w niektórych miejscach są już instalowane przezroczyste pasy bezpieczeństwa.



Media południowego sąsiada cytują ankietę pokazującą, że tylko połowa Greków wypłynie w morze tego lata. Przemysł turystyczny ma nadzieję uratować sezon wraz z gośćmi z Bułgarii, Turcji, Macedonii, Rumunii i innych krajów bałkańskich.



Otwarcie hoteli w Grecji rozpocznie się w czerwcu, a aktywny sezon rozpocznie się 1 lipca.
"In vino veritas, in aqua sanitas"
Odpowiedz
#52
Od 15 lipca od godz. 6 rano wszyscy obcokrajowcy wjeżdżający przez granicę w Promachonas/Kułata mają okazać ujemny test molekularny na covid zrobione nie później niż 72 godziny[emoji848]

Wysłane przy użyciu Tapatalka
Odpowiedz
#53
A ja mam jechać w piątek Sad
Jeszcze te idioti od wczoraj wylączyli możliwosci rejestracji QR kodu, jak by ktoś chcial wjechać poniedzialek i wtorek!!!
Tak obecnie granicy z Grecji lądowe są ZAMKNIĘTE dla turystów.
"In vino veritas, in aqua sanitas"
Odpowiedz
#54
Dzisiaj znowo korek na 7-8 km. Dużo aut na romunskich i polskich blach Smile
"In vino veritas, in aqua sanitas"
Odpowiedz
#55
Dla tych co nie są wybredny i nie szukają luksusow:

http://casablancabg.com/

Na trasie Simitli-Kresna na drodze E79 skręcame w lewo tu:

https://www.google.com/maps/@41.7645454,23.1531995,3a,90y,155.73h,77.01t/data=!3m6!1e1!3m4!1sG9J1zrLmCDZ5uKAbhSrqFA!2e0!7i13312!8i6656

Włascicielka Daniela na kaszta za gosti, bardzo sympatyczna osoba. Dom wybudowany w mejsce gdzie wczesniej miely dom jej rodzice. Czlowiek który sie opiekuje calego kompleksu "spa" - Georgi/Goszo. Jest 1 basen zewnętrzny i 2 wewnętrzne dla K i M. Wymiary 3x4 prysznice też są. Na samym początku są 2 naturalne jakuzi- tam gdzie woda sie przedostaje z skal. Oplata- co laska. Ja za 2 dni zaplacilem 5 leva. Teraz sytuacja bila trocha extremalna, bo oficjalne w związku z pandemii są zamkniete, ale wiecie jak jest u nas- po 20:00 mialem cale to bogatstwo wód tylko dla siebie Smile
"In vino veritas, in aqua sanitas"
Odpowiedz
#56
Bingo, Dzieki. Notuje, to jest na mojej corocznej trasie.
Odpowiedz
#57
Czy forumowiczom wiadomo coś w temacie przejścia granicznego Xanthi-Rudozem. Z tego co doczytałem (tutaj), to na początku 2021 r. miałoby ono zostać otwarte, ale jeśli nawet, to... niespecjalnie widzę, żeby w Grecji wiodła na południe jakaś droga (https://goo.gl/maps/KzWz6f9sRz2frT7X7) ???
Odpowiedz
#58
Przełącz gugla na widok satelitarny.
Tam ewidentnie trwa jakaś poważna inwestycja drogowa po greckiej stronie.
Odpowiedz
#59
W chwile obecnej niema możliwosci wjazdu do Grecji w celach turystycznich.
"In vino veritas, in aqua sanitas"
Odpowiedz
#60
@Slavekk - tak, widzę, że jest rozkopane... tyle, że nie musi to oznaczać, że trwa inwestycja i praca wre, ale tylko tyle, że trwa inwestycja, sporo rozkopano i dalej nic Wink

@bateniki - myślę przyszłościowo, o wczesnym lecie 2021
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Trasa do Grecji przez Serbię i Macedonię Północną Raphael 5 1,919 26-09-2022,20:46:54
Ostatni post: Raphael
  Przez Grecję do Bułgarii tomek89 65 36,534 14-04-2022,17:49:30
Ostatni post: bateniki
  Strony do rezerwacji noclegów w Grecji igi123 11 6,479 30-05-2021,18:06:56
Ostatni post: igi123

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości