Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 1
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kavarma
#21
Przepis palce lizać, a ten patent z jajkiem można wykorzystać w naszym polskim żurku Wink
Odpowiedz
#22
(07-10-2015,20:14:01)frytowski napisał(a): Witajcie.... to ja Kasia  Cool
...skoro już jestem na językach i mój przepis też... to dam wszystkim kilka wskazówek Smile

Zapewne mówiłam o tym na zlocie... no ale czego ja tam nie mówiłam... Wink
Połowy nie pamiętam a do reszty się nie przyznaję  Tongue


podam proporcje... tak mniej więcej..
....

Mam nadzieję zjeść nareszcie dobrą kawarmę w Polsce i to w domu.
Oczywiście wersja na bogato bardziej do mnie przemawia.
Jak do tej pory miałem różne przepisy ale jakoś nie ten smak, może teraz?
To od ciebie Kasiu żonka dostała przepis (wielkie dzięki).
Tylko w kuchni takie potrawy to raczej ja we własnej osobie gotuję.
Tak z tym jajkiem wspominałaś przy sobotnim ognisku to pamiętam, co niektórzy nie dotrwali do tego momentu. hihihi Smile
Odpowiedz
#23
Kasia spaliła się ze wstydu i kazała mnie napisać, za nią.... Angry, co następuje:
Wczoraj sobie przypomniała, że zapomniała napisać jednego, bardzo ważnego składnika: pieczarki!
Na powyższą porcję 6 dużych, lub 10 mniejszych.
Minusy poproszę dawać mojej zonie.. Tongue

Pzdr
Marek
Odpowiedz
#24
Pieczarki rzecz najważniejsza Smile Może nie być mięcha ale pieczary muszą być Smile
Odpowiedz
#25
dziś, przed chwilą popełniłem kawarmę pileszka, wersja z jajkiem na średnio ostro,
teraz leżymy z pełnymi brzuchami
[Obrazek: WP_20151017_18_51_37_Pro.jpg]
[Obrazek: WP_20151017_19_23_40_Pro.jpg]
ks. Tischner
„Prawdy są trzy: cała prawda, święta prawda i gówno prawda”
Odpowiedz
#26
Ale się cieszę, że was znalazłam! Najlepszy przepis na najsmaczniejsza kavarme jaka kiedykolwiek zrobiłam! Dzieki!! ?
A, z Mezzek cabernet sauvignon oczywiście! Smile
Odpowiedz
#27
Ja ostatnio sporo kavarm popełniłem jednocześnie modyfikując przepis w\w

A więc - jeśli mięso to tylko szynka, podsmażam ( na małym ogniu ) z plastrami z marchwi ( 2 sztuki ) i do garnka. Następnie na patelnię - 3 cebule pokrojone w plastry, 2 pory ( część biała ), 3 ząbki czosnku, 2 małe papryki pikantne ( suszone ) - mały ogień, podlewam odrobiną wody i duszę tak z 10 minut i do gara z mięsem. Zaczynam gotować - dodając szklankę bulionu warzywnego + 2 łyżki czubate czubrycy, 1 liść laurowy. Gotujemy, gotujemy ( mały ogień ) - następnie dolewamy wina czerwonego wytrawnego tak z pół szklanki. Dalej 3 papryki ( najlepiej zielone co by kolorów potrawa nabrała ) - zamiast pomidorów dodaję passatę ( tak ze szklankę ). Sól, pieprz - do smaku. Kolejna porcja wina. Pieczarki 30-40 dkg na koniec wsypujemy i partolimy na małym ogniu pod przykryciem tak do 20 minut. Można wcinać - ja posypuję natką obficie.

No i wersja all inclusive to tak jak wcześniej opisane - po ugotowaniu ładujemy do piekarnika z jajcem
ks. Tischner
„Prawdy są trzy: cała prawda, święta prawda i gówno prawda”
Odpowiedz
#28
peter, rozumiem że szynka, to zależnie od upodobań, może być ze świniaka lub kurczaka ? Bo tak ze zdjęcia, to ta wersja mniej ekskluzywna do mnie przemawia (wręcz woła o unicestwienie)
Odpowiedz
#29
jacek ze świniaka zdecydowanie, ta na zdjęciu to kurczak, ale moim zdaniem świnka lepiej tu pasuje
ks. Tischner
„Prawdy są trzy: cała prawda, święta prawda i gówno prawda”
Odpowiedz
#30
A jak sobie sprawisz gliniaki zamiast szkła, to zyskasz zupełnie nowy efekt, serio jest różnica Smile
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości