Ocena wątku:
  • 6 głosów - średnia: 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Obzor / Обзор
Proponuje podjechać do solnicite w Burgas!
Wczoraj po poludnie tam bilisme i zażywaly sme kąpiely w solance Smile
to tu:
https://www.google.com/maps/@42.5315768,...a=!3m1!1e3

A potem pojechalisme na spacer po pustym Nesebyr, na koncu zjedlisme ciepla zupa gulaszowa u Piotra i ...polskie piwkoSmile

to tu gdziesz:
https://www.google.com/maps/@42.6581614,...312!8i6656
"In vino veritas, in aqua sanitas"
Odpowiedz
Czy znany jest wam hotel w Obzorze Galeria Holiday Apartments? Ktoś był i może coś napisać?
Odpowiedz
Witam.
Znam ten hotel. Byłem tam dwa razy. Jak dobrze pójdzie to w tym roku będzie trzeci raz. Bardzo lubię ten obiekt. Jeżeli jedziesz tam z dziećmi i lubią basen to rewelacja. Niestety do Morza jest dosyć daleko. My zawsze bierzemy auto i jedziemy na naszą ulubioną plażę. Na pieszo też się da, ale najbliższa plaża będzie zatłoczona, no i kawałek trzeba iść. Sam obiekt bardzo ładny, dobrze wyposażone apartamenty. Weź widok na basen, bo morza i tak nie widać. Teren czysty, zadbany, dużo zieleni, panie sprzątają. Baseny czyste, leżaki ok. Na terenie obiektu jest restauracja. W 2016 roku była super, ale w 2018 była kiepska. Mam wrażenie, ze zmienił się ajent. Na obiady chodziliśmy do miasta, około 10-15 min. powolnym spacerkiem z dziećmi. Teren obiektu jest ogrodzony, jest ochrona. Miejsca parkingowe są, ale za każdym razem masz inne, w zależności gdzie akurat jest wolne miejsce. Zaraz na przeciwko obiektu, po drugiej stronie ulicy jest dobrze zaopatrzony sklepik, który jest czynny do późnych godzin. Do najbliższej piekarni z drożdżówkami około 5-10 min. spacerkiem. W sam raz na ranny spacerek. Apartamenty wyposażone we wszystko co trzeba, nawet pralka jest. Wi-fi działa dobrze, TV średnio, ale przecież nie jedzie się oglądać TV na wakacjach w Bułgarii. Jest mini siłownia, mini plac zabaw dla dzieci (ale bardzo nasłoneczniony). Obzor to bardzo fajne miasteczko turystyczne. Na tyle małe, że obejdziesz je na piechotę, ale na tyle duże, że jest w zasadzie wszystko co turysta powinien mieć. Restauracje, bary, sklepy, kluby nocne, kramy, kramiki. Na Rynku i w Koloseum zdarzają się koncerty, pokazy tańców i inne atrakcje. Przy Morzu w centrum jest też małe wesołe miasteczko. W centrum dużo zieleni, place zabaw, przekąski, lody, itp. Ale się spisałem. Pozdrawiam.
Odpowiedz
Dziekuję za informacje! Córka  (8lat) bardzo lubi wodę i chciała hotel z basenem Smile, choć my do tej pory wybieraliśmy bardziej kameralne miejsca.
Zarezerwowalam 3 osobowy apartament przez booking ( 42 m2, łóżko + sofa), tylko nie wiem, czy one wychodzą na basen? W rezerwacji nic o tym nie ma, pisałam do hotelu, ale mam wrazenie, ze tylko automat odpowiada, nie wiem jak zaklepać widok na basen?

Co do odległosci - my jedziemy swoim autem, chcemy pojeździć po okolicznych plażach, mozliwe, że nie skorzystamy z tej w Obzorze.
Co do mediów zależy nam na wi-fi, bo tv z zasady nie oglądamy na urlopie. No i kuchenka sie przyda, bo córka bardzo wybredna jedzeniowo.

Jedziemy na 2 tygodnie od początku lipca, mam nadzieje, że nie będzie jeszcze tak tłoczno? Bułgaria pierwszy raz, ostatnie 3 lata była Albania ( Himare) i trochę sie obawiam, jak to będzie.
Odpowiedz
Ewalla. Apartamenty 3 os. 42m2 są rozlokowane po całym ośrodku. Trzeba napisać prośbę przez booking, że prosisz o apartament z widokiem na basen. Odczytuje to miła pani menadżer i na pewno odpisze. Jeśli chodzi o plaże w Obzorze to źle mnie zrozumiałaś. Chodzi mi o to,ze do plaży miejskiej jest najbliżej na piechotę, ale jest ona zatłoczona. Natomiast my jeździmy na drugi koniec miasta na plażę przy Obzor Beach Resort. Jest tam czysta, ładna plaża - nie ma tłoku. Polecam tam również wybrać się wieczorem z dzieckiem. O godzinie bodajże 19.00 przy hotelu Obzor Beach Resort są animacje dla dzieci. Odbywają się one na zewnątrz przy plaży przy budynku najdalej wysuniętym w stronę Białej. Można podejść ze swoim dzieckiem i popatrzeć lub nawet aktywnie wziąć udział w zabawie. Zabawę prowadzą młodzi ludzie, którzy są zatrudnieni sezonowo w hotelu. Zabawy są śmieszne, trochę tańców, przebieranki, itp. Jeśli chodzi o porównanie Bułgarii do Albanii to mam pewien obraz ponieważ w 2017 byłem w Sarandzie. Zrobiliśmy oczywiście objazdówkę aż na przełęcz LLogara. Himare widziałem, Dhermi też. Moim zdaniem Morze Jońskie jest ładniejsze od Czarnego, ale coś za coś. Tutaj masz piasek, a dla dziecka to wielka zaleta. Budowanie z piasku wszystkiego co możliwe zabiera sporo czasu i umila pobyt. Na korzyść Bułgarii na pewno ceny, choć w Albanii też bardzo drogo nie było. Na pewno w Bułgarii lepsze piwo. W Albanii na pewno lepsze widoki. Pojedziesz, zobaczysz, porównasz.
Rzeczywiście na początku lipca może być jeszcze nie tak tłoczno, ale i pogoda może być nie taka gorąca. Ja byłem raz na koniec czerwca i było tak około 22-23 stopnie. Teraz zawsze wybieram się po 15-20 lipca. Wtedy pogoda pewna. Z Obzoru polecam wybrać się do starego Nessebaru. Albo wcześnie rano, albo po 16 godz. W południe jest tam bardzo tłoczno. Będzie dobrze. Grunt to dobre nastawienie.
Odpowiedz
ewalla, nie naciskaj na widok na basen, gdyż przez całą noc chodzą pompy filtrujące. Jak będziesz miała apartament za blisko basenu to nie otworzysz okna bo mimo wszystko hałas będzie trochę uciążliwy. Generalnie Obzor w porównaniu do SB czy ZP jest mało zatłoczony, poza tym mając samochód zawsze możesz pojechać np. do Białej bo blisko, a tam nigdy nie ma tłumów.
Odpowiedz
Dziękuje bardzo za informacje.
Też obawiam się pogody ( a raczej jej braku), ale niestety mamy do dyspozycji tylko 3 tyg lipca ( w Bułgarii od 4 do 19).
Albanię uwielbiam, ale mam nadzieję, ze Bułgaria też będzie fajna.

I jeszcze pytanie, czy w hotelu są jakieś animacje dla dzieci? Na Bookingu jest info, ze niby tak...
Odpowiedz
ewalla. Ja nie spotkałem się z animacjami w Galerii. Na zdjęciach reklamowych są jakieś animacje, ale to nie funkcjonuje. Może na początku mieli, ale teraz raczej nie ma.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości