Ocena wątku:
  • 2 głosów - średnia: 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rawda / Равда
#71
Ten statek-wrak w Rawdzie to jak się nazywa? Ktoś wie coś więcej, kiedy "zatonął", jaka jest jego historia?

Od siebie dodam z rzeczy "cenowych", że w Markecie Centalnym można płacić kartą od 5 lv. Leżaki/parasole na plaży południowej po 7 lv.
Bilety autobusowe:
5,00 lv Rawda - lotnisko
1,80 lv Rawdza - Słoneczny Brzeg

Chuchura trzyma dobry poziom, choć raz trafiłem na twarde i gumowate mięso. U Serbów tłok i smak jakiś taki nie ten-tego.
Odpowiedz
#72
Za pomocą google tlumacz:
=====================
Każdy, kto przychodzi do morza w miejscowości Rawda, widział wielki wrak w pobliżu plaży „Nadzieje Olimpijskie”. To jest statek Aurelia.

Wiele osób chce poznać historię o jego zatonięcia, a także legendy nosić wszelkiego rodzaju wysokich opowieści, który zatonął w czasie wojny, że wrak i nie byli w stanie wyciągnąć go wyłączyć, i etażerka.

W rzeczywistości prawda jest inna: to były trawler rybacki „Aurelia”, że podczas remontu w 1980 roku. w Lizbonie płonie. Następnie został odholowany do Bułgarii.

Menedżerowie w latach 80. planowali stworzyć pływającą bazę hotelową, atrakcję, do której został zakupiony po złomowaniu.

Po holowaniu go wokół wsi w pachołków burzowe są spłukani i wyrzucane na brzeg. Nieudane próby wciągnięcia z powrotem do morza, nawet ze zbiornikami.

Postanowiono wykorzystać go jako przełom w ówczesnej bazie sportowej hokeja olimpijskiego.

Nadbudowy są wycięte z niego, a obudowa jest wypełniona kamieniami. W rezultacie - linia brzegowa za nim zmienia się wraz z akumulacją szerokiej plaży.
"In vino veritas, in aqua sanitas"
Odpowiedz
#73
3 grosze ode mnie (sierpniowe):

Rawda - Burgas - 10 lv
Chuchura trzyma poziom najlepszy w okolicach godz.13-16 kiedy nie ma jeszcze tłumu, bo wieczorem inna bajka niestety. Co nie zmienia faktu, że nadal będziemy chodzić głównie do Chuchury :-)
Odpowiedz
#74
Czym jechałeś, że z Rawdy do Burgas, że zapłaciłeś 10 lv/os? Dostałeś paragon? Ja jechałem DiEs-bus z Sarafova - na paragonie miałem "Burgas - Rawda 5 lv".
Odpowiedz
#75
Rapgael my jechaliśmy 16.09 ze Słonecznego Brzegu do Sarafovo i placilismy 6 lewa od osoby

Wysłane z mojego LG-K420 przy użyciu Tapatalka

Przepraszam Raphael nie Rapgael litrówka [emoji258]

Wysłane z mojego LG-K420 przy użyciu Tapatalka
Odpowiedz
#76
autobus nr 11 jeśli dobrze pamiętam
Odpowiedz
#77
wróciłam do paragonów - 10lv wyszło w ale 2 strony Smile także sytuacja wyjaśniona skąd tak "drogo" i przepraszam za nieświadome wprowadzenie w błąd
Odpowiedz
#78
[Obrazek: dk0ph26ft70n.jpg]

Pytanie odnośnie tego niedokończonego hotelu znajdującego się przy dzikiej plaży. Ktoś orientuje się jak to dalej ma z nim być? Będzie tak sobie stał niedokończony, będą go robić czy może do wyburzenia? W ogóle czy to aby nie była jakaś samowolka budowlana? Miejsce na klifie u nasady przyl. Eminite nie wydaje mi się wystarczająco stabilne na taką wielką konstrukcję.

Tablica informacyjna wygląda tak:

[Obrazek: z34aax3xn3l0.jpg]

Zdjęcia pochodzą z VIII.2018.
Odpowiedz
#79
Naj-lepiej zapitać wlaściciela:

гр. Несебър, ул. „Иван Александър” № 4,
Офис и складова база: гр. Несебър, Промишлена зона

Тел.: + 359 887 508 566 – Теодор Тодоров

Тел.: + 359 888 420 388 – Петър Йорданов

E-mail: todorov.sin99@gmail.com

Понеделник - Петък: от 09:00 до 17:00
"In vino veritas, in aqua sanitas"
Odpowiedz
#80
Hej
Czy ktoś z Was był może w Aqua Paradise Resort w Rawdzie?

Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości