Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Karadere plaża
Widocznie przez parę lat wyjeździli nową drogę. To nawet dobrze, że odbiłeś w drugą stronę, teraz już wiadomo że się dojedzie z obu kierunków Tongue
Odpowiedz
Witam, jestem nowy na Forum więc chciałbym się oficjalnie przywitać.
W temacie plaży Karadere  chciałbym zapytać czy może ktoś dojechał polami i lasami Smile ...  do północnej części tej plaży i zna stan drogi. Wiem, że dojechać można zarówno od Białej (jak zostało powyżej opisane) tylko dalej na wprost przez wąwóz, ale także od Goritsy (okolice baru  Pri Pancho).
Może osoby będące na miejscu mają wiedzę albo  podjęły by wyzwanie sprawdzenia stanu dróg dojazdu do północnej części plaży najbardziej oddalonej od Białej.
Odpowiedz
(14-07-2016, 21:41:37)igi123 napisał(a): Widocznie przez parę lat wyjeździli nową drogę. To nawet dobrze, że odbiłeś w drugą stronę, teraz już wiadomo że się dojedzie z obu kierunków  Tongue

W celach badawczo-naukowych pojechałem (mam nadzieję) Twoim wariantem - i wg mnie jest znacznie gorzej. Na "mojej" nie przytarłem ani razu dołem a i krzaki jakoś mniej uciążliwe. Za to na "Twojej" chyba mniejsze górki - "tam" to chyba nawet żadnego podjazdu nie ma a i "z powrotem" wydaje się łagodniejsze.  Wink

(15-07-2016, 15:07:41)lukasz napisał(a): Może osoby będące na miejscu mają wiedzę albo  podjęły by wyzwanie sprawdzenia stanu dróg dojazdu do północnej części plaży najbardziej oddalonej od Białej.

Ja się nie podejmę - bo i tak z duszą na ramieniu pojechałem - takie auto Cool
Ale sądząc po parkujących tam autach (przespacerowałem się nieco na północ obadać kwestię kamienistości zejścia do wody) - da się "prawie wszystkim"... Big Grin
Odpowiedz
No to może ktoś z wyższym zawieszeniem sie zgłosi Smile , a druga możliwość ... jakby ktoś stołował sie w pri pancho można by zagadnąć właścicieli, który dojazd najlepszy i czy ten z goritsy jest do pokonania zwykłym autkiem, a wiem ze mogą tam być do pokonania jakieś potoczki. Oczywiście można by zrobić spacerek wzdłuż plazy i kogoś podpytać. Draze temat bo z tych filmików wynika ze tam przy ujściu rzeczki na płn stronie jest piaskowe i płytsze zejście do wody ...a to plus dla naszych pociech ... i dla starszych oczywiście tez Smile.
Odpowiedz
Co do dojazdu od północy to na pewno się da bo widziałem tam kampery Big Grin
Saszka czy na tej "mojej" dalej mozna sobie porysować lakier od krzaczorów?
Odpowiedz
(15-07-2016, 22:06:51)igi123 napisał(a): Saszka czy na tej "mojej" dalej mozna sobie porysować lakier od krzaczorów?

Z przykrością potwierdzam. Był odcinek (ten po "90 stopni w prawo"), gdzie musiałem wybierać - albo lakier od krzaczorów, albo jechać koleinami i szorować dołem... Sad

(15-07-2016, 19:04:10)lukasz napisał(a): Draze temat bo z tych filmików wynika ze tam przy ujściu rzeczki na płn stronie jest piaskowe i płytsze zejście do wody ...a to plus dla naszych pociech ...  i dla starszych oczywiście tez Smile.

Dziś trochę pospacerowałem wzdłuż plaży na północ (od "parkingu Biała" Wink )
Generalnie, od zejścia na południe kamulce i na zejściu i dalej na dnie - woda najbardziej przejrzysta.
Na wysokości zejścia - znacznie lepiej, ze 2 metry kamulców, potem dno piaszczyste "bardzo daleko"
Polazłem na północ - mniej więcej w połowie (urwisko z odsłoniętą szarą skałą) najmniej kamieni na zejściu - około metra, i to raczej żwiru niż tych dużych (bardzo przypominało te polskie "lekko kamieniste" zejścia) - a potem w kierunku "kamperów" było znów coraz gorzej, więc dalej nie szedłem.
Odpowiedz
Z moich obliczeń wynika (zmierzyłem na googlach earth), że piaseczek zaczynałby się około 1600m na pólnoc od zejścia od strony parkingu od Białej, kampery zaczynają się od ujścia rzeczki na 2 km na północ, cała plaża na pólnocny kraniec ma ok. 2,8 km, a na południe od zejścia południowego jeszcze kilometr (czyli całkowita długość była by ok. 3,8 km). A to małe urwisko skalne to jakieś 500-600 m tam jaszcze żwirki/kamyczki Sad i to jeszcze jakiś kilometr trzeba by iść sprawdzić.
Osoby chętne i lubiące spacery zapraszam do potwierdzenia moich domysłów o istnieniu czysto piaszczystego wejścia do wody.
Będąc w zeszłym roku na Karadere poszedłem na północ ale ponieważ się robiło późno musiałem zawrócić a drugiej okazji nie było.
Może ktoś na miejscu byłby w stanie potwierdzić moje domysły, czyli trzeba by dojść plażą do początku kamperów albo spróbować dojechać autkiem.
A tak w ogóle jaki stan ludzki w tym roku tłoczno czy lużno.
Odpowiedz
(17-07-2016, 18:50:35)lukasz napisał(a): A tak w ogóle jaki stan ludzki w tym roku tłoczno czy lużno.

Trudno mi porównać, bo pierwszy raz na Karadere. W moich kryteriach - luźno i to bardzo. Gdzieś wcześniej wrzucałem jedną fotkę plaży...
Ale ogólnie w Bułgarii wydaje się luźno. Byliśmy właśnie na wycieczce do mariny we Vlasie i Vlas się wydaje opustoszały w porównaniu do tego, co pamiętamy z 2013 roku...
Odpowiedz
Dzisiaj zaliczona Karadere, piękne miejsce! Mimo dokładnych wytycznych jednak i tak pobłądziłem i tylko dzięki temu że mam regulowany prześwit zawieszenia jakoś dojechałem. Oczywiście nie na ten "główny" parking, tylko nieco dalej, może 200 m. Ludzi mało, w zasięgu wzroku może 30 osób, trochę namiotów. Spore fale, w Byalej była czerwona flaga. Przy zejściu do morza pas kamieni szerokości kilku metrów, potem już piasek. Nie polecam rodzinom z małymi dziećmi bo nie wejdą same do morza, zwłaszcza przy fali. Moja 10 letnia córka mocno poobijana od kamieni, kilka razy fala ją "porwała"... Mimo to uważam że to jedna z najpiękniejszych plaż w BG! Dzika plaża Duni na południe od Sozopolu była sporo mniej urokliwa.
Odpowiedz
Jakbyś trafił na właściwy parking czyli tym zejściem z parkingu:

[Obrazek: IMG_7517.jpg]

to:
zaraz po zejściu trzeba iść jeszcze jakieś 40-50 na północ czyli przed siebie patrząc na to zdjęcie - tam cały pas bez kamieni przy wejściu do wody.
Nie można (teoretycznie jak widać Smile ) pomylić się z dojazdem, zobacz filmik Saszki, ja też tak jeździłem z 5-6  razy,  najpierw koło studni trzeba jechać tą najbardziej szeroką, wyjeżdżoną, później - jeśli skręcać to zawsze w prawo, droga prowadzi w dół ku morzu i na samym końcu jest tylko lewoskręt z ręcznie zrobioną tabliczką Kara Dere , dalej kawałek wzdłuż morza z pochyleniem auta na prawy bok (załoga robiła przeciwwagę )  i już się jest na parkingu.
Przyznaję rację - plaża zachwyca !!!
Odpowiedz