Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Szabla i okolice / Шабла
(14-11-2015,15:17:55)peter napisał(a): foty zajebiszcze przyjacielu, o tak , tak mi rób hehe

Peter! Oczywiście to jeszcze nie koniec! Myślę,że po moim mini reportażyku ludziom zachce się tam jeżdzić!
Muszę jeszcze dobrać fotki odpowiednie. Smile Smile Smile

(14-11-2015,12:33:22)leon1406 napisał(a): Szabelka jest rewelacyjna , spokoj , cisza , naprawde tam sie nie dzieje nic. Kto to uwielbia to nie ma nic lepszego do wyboru. Co jest ciekawe mieszka tam bulgarska ludnosc przesiedlona z Rumunii w czasie II Wojny Swiatowej. Opowiadal mi o tym fakcie taksowkarz krory pochodzi z tych okolic. Pare kilometrow dalej mamy Rumunie, od Vama Veche gdzie sa tlumy i balangi 24 godzinne.

Leonie! Jak mieszkałem w Bałcziku u rodziny Penevi to tam gospodin doma Pinio doskonale mówił po rumuńsku! Z rumuńskiego to ja znam tylko bluzgi Big Grin Big Grin Big Grin Cool Cool Cool
Арка беееее .... зашто ми не вдигаш ?! :-)))))
2016 - na pewno ze 2 noclegi w Szabli!
Здравейте пак!!!

To jak już Wam wszystkim unaoczniłem jak oględnym zarysie urokliwa Szabelka wygląda to muszę zacząć bazgrać to co zacząłem! Zwłaszcza,że pogoda pod psem i no może coś uda mi się coś dopisać interesującego do mej historii Szablenskiej!

Po jakieś godzinie lub godzinie i pół .... Pal sześć jak to długo trwało! Przecież tego typu infa w ogóle jest mało znacząca jak dla mnie tak jak każdego potencjalnego czytającego moje wypociny!

Podjechał taksiarz który to od razu oczywiście nami się zainteresował zwłaszcza ,że sam do Niego podszedłem spragniony otrzymania jakiejkolwiek  infy na temat możliwości znalezienia jakiegoś kąta u kogokolwiek! A,że bułgarski mój nie był taki zły, więc szybko nawiązaliśmy razgowor! Właściwie z początku bardzo mi zależało aby pozostać w Szabli tylko,że owoż ten taxi-szofior dał mi pod rozwagę,że zawiezie mnie na przyjemny camping nazwie Dobrudja czy coś takiego?! -Ok! No to tam pojedziemy!!! Decyzja podjęta została!

W czasie jak jechaliśmy te 7 km to nie powiem abyśmy sobie nie pogadali! Zwłaszcza,że ja należę zgoła do tych co kłapią ozorem i lubią sobie pogadać! Wtedy z pierwszej ręki można się dowiedzieć dużo a nawet więcej! Każdy za Nas za pewnie to zna?!

Oczywiście dużo z rozmowy zapamiętałem ponieważ mój taxi-szofior cały czas bluzgał cyganów co róż wykrzykując  słowa -"mraseni gadeni cyganite" . Jechał równo bez nikakiej prawomyślności politycznej! Opowiadał jak mi jak cyganie zasmradzają piękną Szabelkę! Zresztą no, ja nie raz już tego typu dyskusje pomiędzy Bułgarami  słyszałem!
Często spotykałem się z tego typu dyskusjami! No cóż, ja raczej nie starałem się brać czyjejś strony w takich sporach zwłaszcza,że każdy ma w tym jakieś swoje racyje?! Przypominam sobie nawet raz w pewnym pociągu jak pewne młode makedońskie małżeństwo zazdrościło nam Polakom jednolitość etniczną! Ale to pryszcz i szczegół! Po prostu jak na mój osąd zaczynają powstawać postawy bardziej nacjonalistyczne,czy to na Bałkanach czy tu u nas!

Bruuuummmmmmmmmm -dojechali my po jakiś 20 min nie spiesznej jazdy pod furtę wejściową do Tego campingu / zara znowu coś dopiszę dziewucha moja na lini bombarduje mnie!!!  Big Grin  Big Grin  Big Grin Ah Te Baby Big Grin  Big Grin  Big Grin ///
Arkus ! Moj taksiarz z okolic Szabelki byl zakochany w CCCP i co roku zadaje mi to same pytanie jaka armia na Swiecie jest najlepsza ? Zawsze z gory odpowiadam CCCP poniewaz " dobrowolnie " dla pokoju wycofala sie z Afganistanu ? I dlatego mam 20 minut przerwy w dialogu ?
(15-11-2015,18:41:23)leon1406 napisał(a): Arkus ! Moj taksiarz z okolic Szabelki byl zakochany w CCCP i co roku zadaje mi to same pytanie jaka armia na Swiecie  jest najlepsza ? Zawsze z gory odpowiadam CCCP poniewaz " dobrowolnie " dla pokoju wycofala sie z Afganistanu ? I dlatego mam 20 minut przerwy w dialogu ?

Leonie a może On lubił tą piosenkę?! /mały off top-jutro będę dokończał opowieść o Szabli i okolicy/

Bog zaplac dobry czlowieku ! Zawioze mu ta piesn a dlaczego nie ? Pytal mnie o Putina i patrzyl mi gleboko w oczy ?
(15-11-2015,19:33:14)leon1406 napisał(a): Bog zaplac dobry czlowieku ! Zawioze mu ta piesn a dlaczego nie ? Pytal mnie o Putina i patrzyl mi gleboko w oczy ?

To może Tą pieśń Jemu przy rakijce zanucić?! Na pewno nie zapomni Ci tego Big Grin Big Grin Big Grin Big Grin Big Grin
Jak dobrze pojdzie to w czerwcu 2016 to sie stanie.
Witajcie! Zżarłem jajęcznicęęę i czymś popiłem! Odczuwalny stał się przyrost chęci do pisania i rozwijania tego nudnego tematu o klimatycznej miluchnej Szabelce! Zresztą nie chce mi się tracić na robienie kwacha na innym temacie,więc cóż tu się będę produkejszyn! \

Jak już azaliż nadmieniałem w jakimś tam moim wcześniejszym poście to było po tym "bruuummmm" i zajechali my pod furtę campingu tegoż j/w!

Taxi-Szofior nas zaprowadził najpierw kasując za kurs- było tanio ale tak tanio,że nie pamiętam ile było!  Big Grin  Big Grin  Big Grin
Po przedstawieniu mnie właścicielce teguż tam teges bardzo szybciutko dogadałem się co do ceny domika pażdzierzowo-drewnianego jeszcze z materiału pamiętającego póżnego Gierka lub wczesnego Gen. Jaruzelskiego! (cena za 2-uch była chyba po 7 lewa- jakaś taniocha)

Klucze w łapę numer domku znany wchodzimy do środka! No wnętrze nooo  Piotrków Tryb. to to nie był aleeeee no cóż tam! Były 2 kojki,woda z kranem plus siedzisko porcelanowe do wypróżniania się !

Doświadczeniem doświadczony jeszcze z Bałczika to zrobiłem tym skrzętniej pobieżną dezynsekcję Raidem co by wytępić wszelkie ukryte paskudztwa typu jak skolopendra czy inne smukwy kąśliwo-kąśliwe! Wywietrzenie pomieszczenia! No można było wnieść koce i tam drugie tam przedmioty do codziennej egzystencji!

Na początek tej nudnej mej bazgraniny to proponuję oblukać jakie warunki zastałem na miejscu! Więc zaczniom od pokazu foteczek tego wtedy naszego czasowego obejścia,że tak się wyrażę!  Smile  Cool  Cool  Cool  Cool

Wdrażam zatem procedurę załadunku moich jpg-ów naszego pierdolnika!

Miejsce jak wiele takichhhhh))))

[Obrazek: mNqzecH.jpg]
[Obrazek: x2lXmFK.jpg]

[Obrazek: 0jst3wt.jpg]

[Obrazek: FRsgWdm.jpg]

[Obrazek: nSzyysH.jpg]