Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Szabla i okolice / Шабла
#1
Witajcie! Zamiast reklamowania co róż moje very ulubione Sludge-Doom-Stoner bandy czy tam dyskusje nic nie znaczących dla Nas maluczkich o pipeprzonej polityce, to jak by Wam nie przeszkadzało to może bym coś skrobnął o całkiem przemiłym sennym miasteczku Szabla! Oczywiście nie omieszkał bym coś namalować o okolicy Szableńskiej  tyż!???? Aaaaa .... czy może lepiej o Sozopolu pogadać?! Mam łostatmio strasznego lenia! Miałem pisać o zgoła innym kierunku jazdy ale przeca My są wsiczki skażeni duchem Bałkanów! No hmmmmm .... Tak jakoś głupio zacząć musiałem..... Confused  Confused  Confused  Czy to nudny znów temat napocząłem?! Milena by powiedział,że Szabla to "tupata oblast" ......
Арка беееее .... зашто ми не вдигаш ?! :-)))))
Odpowiedz
#2
-....... Właściwie do Szabli trafiłem jak to w moim zwyczaju zupełnie przypadkowo, po prostu tak na pałę wybrałem sobie kierunek najbardziej chyba odległy od STZ jadąc wcześniej z Borovca! Miałem wybór albo na dół albo do góry?!No w tym przypadku jakoś wybrałem górę, tak jak bym rozpatrywał BG jak ładną miłą laseczkę Smile  Smile  Smile
Oczywiście no nie wiem co pokierowało mnie na północ ale wtedy wybrałem tak! Właściwie dubluję temat Szabli! Tera zakumałem,że już taki temat już był ........ ,ale w temat dodałem "i okolice" !To może niech już tak to zostanie?!


Ogólne-suche informacje o Szabli są tu - https://pl.wikipedia.org/wiki/Szab%C5%82a

Ale Ja do Szabli dostałem się via Varna i tam przesiadka na Autobusowym Dworcu! Jak sobie przypominam to z dworca głównego można tam łatwo dojechać środkiem komunikacji miejskiej.
Арка беееее .... зашто ми не вдигаш ?! :-)))))
Odpowiedz
#3
skrobnij, skrobnij Smile
Odpowiedz
#4
Do Szabli przyjechałem coś jak by około południa albo i nawet kwadrans po południu?! Tak jakoś a,że nie mogę sobie tera tego dokładniej przypomnieć to na ten temat nie będę się rozwlekał! No bo co za różnica kiedy to przybyło się! Ważne,że cali i zdrowi ale trochę już wymemłani drogą! Tęskniło się za jakimś tam wyrem bez świerzbowym i kranem z wodą co by zmyć z siebie przed wczorajszy jeszcze dzień!
Po wyjściu z marszrutki miałem pewność ,że na "spirce"-przystaneczek będą czekały tabuny babuszek naganiających to swych włości wymemłanych drogą turystów.... a tu?! Taki ch..... jak słonia trąba!!!  Big Grin  Big Grin  Big Grin Stoimy jak paragrafy w samym centrum wioski,słońce zaczyna coraz bardziej nas morzyć , a tu nul! Nikogo! Nikt nie wita i nikt nie nagania do siebie! Po godzinie zacząłem się  czuć ciut nie swojo,no bo jak i co?! Gdzie się żywi z tej wichury podzieli?! Wreszcie po godzinie podjechało jakieś no taxi !Ale kef!!! Wreszcie kogoś o coś się zapytam ....no nie?! To może jakąż foteczkę bym dokleił do historii lub dwie?! Albo i więcej ?! No poszukam w kompie .... Tongue  Tongue  Tongue

[Obrazek: vso4pFI.jpg]
Арка беееее .... зашто ми не вдигаш ?! :-)))))
Odpowiedz
#5
..... Wydawać by się mogło,że prędzej załapie się z powietrza syfa niż się kogoś żywego tam napotka?! Jednak przybyliśmy przeca do jakiejś cywilizacji?! Dziwna historia ....

[Obrazek: RjwhStd.jpg]

To połazimy se po Szabli noooo ..... "Witali nas winem i miodem i okrzykami"  Big Grin  Big Grin  Big Grin

[Obrazek: VGnpkZS.jpg]

Szabli ciąg dalszy ...

[Obrazek: AXDtFHu.jpg]
Арка беееее .... зашто ми не вдигаш ?! :-)))))
Odpowiedz
#6
Obejrzeliśmy sobie kamienicę w stylu wczesnego roko koko  Big Grin  Big Grin  Big Grin

[Obrazek: lgS2K7V.jpg]
Арка беееее .... зашто ми не вдигаш ?! :-)))))
Odpowiedz
#7
w takim tłumie uważaj na kieszonkowców Big Grin
Odpowiedz
#8
Typisz Szableńskie osiedle wraz z pajęczyną kabli dla ozdoby błękitnego nieba! No jakaś bryka tam stała! Ale nul żywego ducha! A o jakiejś tubylczej dziewoi na szpilkach to wtedy nawet bym nie pomyślał!

[Obrazek: t1RDGNn.jpg]

Słońce nam doskwierało to trzeba było się nachlać czymś mokrym! Z tymi czeszmami to w BG na szczęście raj!!!

[Obrazek: 2010_0913fotki_2010ccc0555.jpg]
Арка беееее .... зашто ми не вдигаш ?! :-)))))
Odpowiedz
#9
CD. -Grafity typ "Cepeliada"

[Obrazek: 2010_0913fotki_2010ccc0558.jpg]

Grafity ciąg dalszy! A wokół nikogo! Można było by łazić na golasa!

[Obrazek: 2010_0908fotki_2010eee0225.jpg]

Koniec w końcu domyślałem się lub wewnętrzne przeświadczenie podpowiadało mi ,że kogoś żywego napotkam tam!!!

[Obrazek: 2010_0908fotki_2010eee0229.jpg]
Арка беееее .... зашто ми не вдигаш ?! :-)))))
Odpowiedz
#10
A tak w ogóle to fajne wrota!  Smile

[Obrazek: 2010_0913fotki_2010ccc0643.jpg]

Niby baraczek ale pewnie skrywa nie jedną ciekawą historię! ?

[Obrazek: 2010_0913fotki_2010ccc0641.jpg]

Okolica strasznie hałaśliwa była  Big Grin  Big Grin  Big Grin  Big Grin  Big Grin  Big Grin

[Obrazek: 2010_0913fotki_2010ccc0645.jpg]
Арка беееее .... зашто ми не вдигаш ?! :-)))))
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
Photo Teteven i okolice (miasteczko, wodospad i góry) pamela.kaczmarek 9 15,510 06-05-2019,18:10:23
Ostatni post: Marek i Buddy
  Isperich i okolice / Исперих wkrak 7 9,235 28-09-2018,19:45:31
Ostatni post: wkrak
  Łowecz i okolice / Ловеч orlinezze 25 45,365 27-08-2018,23:19:57
Ostatni post: arrturros
  Widyń i okolice / Видин wkrak 12 14,055 07-05-2018,09:11:53
Ostatni post: bateniki
  Szumen i okolice / Шумен wkrak 6 7,965 06-05-2018,22:52:39
Ostatni post: wkrak
  Melnik i okolice / Мелник zdzicho 10 12,769 27-10-2017,15:41:44
Ostatni post: arka
  Okolice wioski Yglen (Ъглен) - śladem szamana pamela.kaczmarek 1 4,373 17-12-2015,15:14:46
Ostatni post: mastika_fan

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości