Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Góry Strandża / Странджа
(25-11-2015, 20:03:45)kocur napisał(a): Autorze, takie wątki, jak Twój stanowią największą wartość tego forum. Honory!!!!
PS. A byłeś może na Oślej Farmie w tej okolicy? Jeszcze raz gratulacje.
Nooo tez możesz mnie czegosz nauczyc, dawaj gdzie to jest i w weekend tam jade , fotorelacja gwarantowana
Odpowiedz
Bułgarskie migawki z wojażu jacky @ maryla AD 2012...

Małko Trnovo - zatrzymaliśmy się tam na nocleg przed wjazdem do TR...
i warto było....
poznać miasteczko, tamtejszych ludzi...
a stare domy kryją nie jedną ciekawą historię...
to przyjemne żyć marzeniami twardo stąpając po ziemi....Big Grin
Odpowiedz
(25-11-2015, 20:20:36)orlinezze napisał(a):
(25-11-2015, 20:03:45)kocur napisał(a): Autorze, takie wątki, jak Twój stanowią największą wartość tego forum. Honory!!!!
PS. A byłeś może na Oślej Farmie w tej okolicy? Jeszcze raz gratulacje.
Nooo tez możesz mnie czegosz nauczyc, dawaj gdzie to jest i w weekend tam jade , fotorelacja gwarantowana

Orlinezze, mam na myśli wioskę Stoilovo. Liczy bodaj 50 mieszkańców - ludzi i ponad 300 mieszkańców - osłów. Są dwa domy w których wynajmowane są pokoje i sugerowane liczne ośle atrakcje, niektóre o nazwie donkey-safari.

Gwoli wyjaśnienia dla nowego członka forum: w poprzednim wcieleniu forum moją ambicją było pokazywanie przez szereg lat nieznanych a godnych poznania miejsc w Bułgarii: od Albotinu po doliny suchych rzek w Dobrudży i tajemnic moich ukochanych Rodopów. W roku 2013 z Rodopów właśnie miałem przenieść się w okolice Malko Tarnovo na dwutygodniową eksplorację tamtego regionu. I chałupę zarezerwowałem sobie właśnie w Stoilovie, na oślej farmie (ciągnie do swoich, najwyraźniej). Niestety, na wysokości Kyrdjali wędrówka zamieniła się w podróż po bułgarskich szpitalach, mogłem zapomnieć o wcześniejszych planach.
Dlatego też czytam twoją relację z jednej strony z zachwytem - bo na takich wątkach powinno się opierać forum - z drugiej ze ściśniętym sercem, bo widzę jak fantastyczna eksploracja mnie ominęła. Po trzykroć dzięki!!! Kocurowaty
Odpowiedz
Tym sposobem Orlinezze już wie gdzie będzie spędzał weekend. A ja będę nerwowo przebierał nóżkami czekając na zdjęcia i opowieść. Smile
Odpowiedz
Hmm w Stoiłowo byłem wielokrotnie i nieraz nocowałem , bo mamy przyjaciółke rodzinna ktora ma tam dom i zajmuje sie hodowaniem ziół ale o osłach nie wiedziałem . U niej też co roku robimy liutenice domową na dworze.
Z Małoko Tyrnowo do Stoilowa sadwie atrakcje warte zobaczenia
Jedna to koleżanka z Primorksa zaprezentowała https://www.facebook.com/media/set/?set=...433&type=3
, ja tezdam swoje zdjecia niedługo musze je tylko wyszukać gdzie sie podziały. Druga to Bara- gdzie pierzemy swoje dywany , woda za małej rzeczki spada do dużego drewnianego "pojemnika", tam powstaje "pralka" wrzuca sie loce i dywany i za 10 minut bez zadnych proszków są idealne wyprane.
Rzeczywiście tam dużo osób mają osły i chodza one swobodnie ale "farma osłów" mi sie z czyms innym kojarzy .
Odpowiedz
Popytaj o "ośle safari". A zdjęcia z prania dywanów w rzeczce też chętnie bym zobaczył...

I jeszcze dwie prośby (skoro dopadłem znawcę tamtej przestrzeni, łatwo nie odpuszczę, twoja wiedza jest dla mnie skarbem). Z tego, co wiem, region ma niepowtarzalną, arcyciekawą kuchnię. Napiszesz coś o niej? I sprawa druga: wspomniałeś o ziołach. Jakich? Może jakieś zdjęcia? Pliiiiiizzzz!
Odpowiedz
(25-11-2015, 20:57:09)jacky6 napisał(a): Bułgarskie migawki z wojażu jacky @ maryla AD 2012...

[Obrazek: 21ae9ax.jpg]

i warto było....

mnie też złośliwy net wciął fotkę...
czy powrócę do Strandży - nie wiem - ale będąc na stypendialnym pobycie w Obzor - prawdopodobnie uczynię spory wypad ...
to taki jakiś zapominany zakątek świata ...
to przyjemne żyć marzeniami twardo stąpając po ziemi....Big Grin
Odpowiedz
(25-11-2015, 22:23:39)kocur napisał(a): Popytaj o "ośle safari". A zdjęcia z prania dywanów w rzeczce też chętnie bym zobaczył...

I jeszcze dwie prośby (skoro dopadłem znawcę tamtej przestrzeni, łatwo nie odpuszczę, twoja wiedza jest dla mnie skarbem). Z tego, co wiem, region ma niepowtarzalną, arcyciekawą kuchnię. Napiszesz coś o niej? I sprawa druga: wspomniałeś o ziołach. Jakich? Może jakieś zdjęcia? Pliiiiiizzzz!

Pewnie ktoś wpadł na pomysł osłego safary, zapytam się.
Zdjęć niestety nie robilem z bary ale o , znalazłem z internetu  jest kilka
[Obrazek: %D0%97%D0%B0%D1%89%D0%B8%D1%82%D0%B5%D0%...%D0%BE.jpg]
Na temat kuhni musze chyba więcej napisac. W oddzielnym poscie ktoregosz dnia,prosze mi przypomniec bo za kazdym moim postem w głowie mi sie rodza jeszcze kilka i moge zapomnieć.
A zioła nasza znajoma sadzigłównie lawendę , majeranek, rozmaryn  bierze cyganek z Małko tyrnovo do pracy i sprzedaje hurtem na koniec lata . Cośczuje ze duży temat tu bedzie musze tez pozbierac troche materiałow własnych inie tylko Smile

(25-11-2015, 22:32:42)jacky6 napisał(a):
(25-11-2015, 20:57:09)jacky6 napisał(a): Bułgarskie migawki z wojażu jacky @ maryla AD 2012...

[Obrazek: 21ae9ax.jpg]

i warto było....

mnie też złośliwy net wciął fotkę...
czy powrócę do Strandży - nie wiem - ale będąc na stypendialnym pobycie w Obzor - prawdopodobnie uczynię spory wypad ...
to taki jakiś zapominany zakątek świata ...

O to typowa Strandznska architektura. Domy mają tak skonstruowane dlatego ze nadole trzymali zwierzęta a na górze mieszkali ludzie - ot taka ciekawostka Smile
Odpowiedz
Polecam się łaskawej pamięci i ponawiam prośbę o oba teksty, jak najbardziej obszerne - i o kuchnię, i o zioła. Tworzysz nową przestrzeń na forum. Dobrej nocy
Odpowiedz
Podobną pralkę na "wolnym powietrzu" widziałem w Chorwacji na Plitvickich Jeziorach, fajna sprawa.
Odpowiedz