Ocena wątku:
  • 2 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Góry Strandża / Странджа
A oto Hymn Strandży (wioska Syrmasik to dzisiejszy Bryszlian)

Odpowiedz
Dzięki wielkie dla Orlinezze i Teresy za te opisy. Spróbuję jakoś wepchnąć wypad w Strandżę w plany plażowe, o ile rodzinka i znajomi dadzą się  z wody wyrwać.
Odpowiedz
A tu jeszcze coś takiego http://slomianykapelusz.pl/pietia-hapaj-bombony/
Odpowiedz
Wczoraj pojechaliśmy na wycieczkę do Małko Tarnovo. Po drodze mijaliśmy ustawione na poboczu kamienie z wymalowanymi portretami. Czy ktoś wie czemu mają służyć ?
[Obrazek: IMGP5729.jpg]
 Do miasteczka dojechaliśmy w porze siesty około 13. Większość instytucji miała przerwę. Zamknięty był polski kościół - ksiądz pewnie też odpoczywał gdzieś w cieniu. Widać było, że to miasto pograniczne - w okolicznych kafejkach pełno było mundurowych. Po krótkim rekonesansie postanowiliśmy szukać wodospadu Dokuzak.

Błąkając się po okolicy trafiliśmy do wioski Stoilovo gdzie na wjeździe przywitało nas stado osiołków. Niestety zanim się zatrzymałem si sięgnąłem po aparat osły dały nogę pokazując nam zady
[Obrazek: IMGP5722.jpg]
Po krótkich poszukiwaniach znaleźliśmy i sam wodospad/
[Obrazek: IMGP5737.jpg]
Odpowiedz
Opisz jak dojechać do wodospadu, pokaż może na mapie.
Odpowiedz
(02-08-2016, 22:24:19)Bulgarius napisał(a): Opisz jak dojechać do wodospadu, pokaż może na mapie.

od Malko tyrnovo w strobe stoilova po lewej stronie z kilometr przed Stoilowem
Odpowiedz
Orlin nadawaj dalej ! nie wiem czy do Riły jechać w październiku czy do Strandzy
ks. Tischner
„Prawdy są trzy: cała prawda, święta prawda i gówno prawda”
Odpowiedz
Peter,w pażdzierniku Rodopy są przepiękne Tongue
Kwatery Primorsko
Link umieszczony za zgodą Administracji Forum
Odpowiedz
o nich też myślę - tylko darinka, my bez auta i to jest troszkę przeszkoda
ks. Tischner
„Prawdy są trzy: cała prawda, święta prawda i gówno prawda”
Odpowiedz
Bez auta to i Strandży nie obejrzysz. Albo rozważ wypożyczenie auta, albo zostaje ci Pirin/Riła.

TapaTalkiem klepane.
Odpowiedz