Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Flaki czyli -Шкембе чорба
#21
jeżeli chodzi o kupione w sklepie, to obecnie problem czyszczenia raczej odchodzi (chociaż pamiętam takie ze świeżego uboju i dlatego kiedyś ich nie jadłem Big Grin ).
No, ale to mleko to mnie powala i jakoś nie mogę sobie tego wyobrazić smakowo i boję się o ewentualne następstwa Confused )
Jak wspomina Peter, inna kultura także kulinarna, kubki smakowe też się inne wytworzyły.
Tak więc można coś zamiast mleka, czy to już nie będzie to samo tradycyjne danie ?
Odpowiedz
#22
Mleko musi być koniecznie, wtedy flaki maja smak: slodki,słony, kwaśny, ostry i czosnkowy . Ta kombinacja robi róznicy
Odpowiedz
#23
oj się boję (jedynie mleka), ale może da się zjeść
Odpowiedz
#24
Spróbuj nie pożałujesz. Zakwaszasz octem z czosnkiem i jest ok
Odpowiedz
#25
W sumie jak na Litwie zobaczyłem ceppeliny polane śmietaną i przy tym skwarki i tłuszcz, to też egzotycznie wyglądało (a nie powinno, bo to było też w naszych rejonach). Skoro zjadam od ponad 20 lat ślimaki czasami, to co tam mleko z flakami, TWARDYM TRZA BYĆ. Specjalnie sobie zrobię, tym bardziej, że chyba w sobotę mają być w menu u rodzinki, to może zostawią trochę żebym doprawił. postaram się przeżyć i wrażenia opisać.
Odpowiedz
#26
Wolffer to smaka mi narobiłeś - ale kartaczami (cepelinami) - uwielbiam.
Odpowiedz
#27
(27-11-2015,12:18:50)wolffer napisał(a): postaram się przeżyć i wrażenia opisać.

ale kup sobie wcześniej stoperan i jakieś elektrolity Big Grin
Odpowiedz
#28
(27-11-2015,17:33:07)sproket napisał(a):
(27-11-2015,12:18:50)wolffer napisał(a): postaram się przeżyć i wrażenia opisać.

ale kup sobie wcześniej stoperan i jakieś elektrolity Big Grin

Bezobawy, przynajmniej 2 razy w tygodniu jadam flaki , nic sie nie dzieje .
Odpowiedz
#29
(26-11-2015,22:06:48)anes17 napisał(a): Ochydne, jedyna zupa  jakiej nie zjedlismy w Bulgarii!!!

Jadłem ale nasze flaki górą. Nie ten smak. A jak smakuje szkocki haggis, ktoś wie?
Odpowiedz
#30
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości